STRAIPSNIAI > PASAULIS > Polietilenu dengtos pašiūrės puikiai tinka gyvuliams

Polietilenu dengtos pašiūrės puikiai tinka gyvuliams

LŽŪKT informacija


2012-11-09

 Portalo Farmers Weekly nuotrauka

 

Gyvulininkystės ūkių šeimininkai Anglijoje vis labiau domisi polietilenu dengtomis pašiūrėmis gyvuliams, skelbiama tinklalapyje „Farmers Weekly Interactive“. Tai yra pigus, geros kokybės ir patogus gyvulių laikymo būdas.

Kai kurie ūkininkai vis dar naudoja tas pačias plienines rėmų konstrukcijas, kurias pirko prieš 25 m., jau nekalbant apie tai, kad geriausi gamintojai siūlo penkerių metų garantiją išoriniam PVC  sluoksniui.

Vis daugiau gyvulių laikytojų renkasi polietilenu dengtas pašiūres. Pasak jas gaminančių firmų atstovų, pasirinkus šį gyvulių laikymo būdą, gyvuliams pakanka šviesos ir erdvės. Be to, jie puikiai apsaugomi nuo nepalankių oro sąlygų – tai taip pat svarbu ir prie gyvulių dirbantiems žmonėms.

Polietileninių pašiūrių rūšys

Polietileninių pašiūrių gamintojai perspėja ūkininkus labai gerai apgalvoti, kokios rūšies pastogės jiems reikia, nes labai svarbu atsižvelgti į tai, kokie gyvuliai bus laikomi ir kokioje vietovėje pašiūrė stovės.

Taip vadinamas ispaniškasis variantas netiks, nes tokio tipo statiniai naudojami vaisiams auginti. Reikia galvoti apie pastatą gyvuliams pusapvaliu polietileniniu stogu.

Nors statymo vieta svarbi, modernūs polietileniniai pastatai gyvuliams ištobulinti pagal naujausias projektavimo technologijas, todėl yra stiprūs ir stabilūs.

Kadangi stogas pusapvalis, ventiliacija dažnai būna geresnė negu tradiciniame tvarte, nes oras juda iš vienos statinio pusės į kitą. Kai kurios kompanijos netgi siūlo variantus su kraige įtaisytomis ventiliacinėmis angomis.

Avys ir kiti gyvuliai

Polietileninės pašiūrės, skirtos avims ėriuotis arba joms laikyti žiemą, labai išpopuliarino šį laikymo būdą tarp avių augintojų. Be to, polietileniniai gyvulininkystės pastatai sėkmingai pritaikomi ir dabar jau plačiai naudojami kiaulėms, įvairiems galvijams ir paukščiams laikyti. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos