STRAIPSNIAI > PASAULIS > Anglijoje kviečių importas viršys eksportą

Anglijoje kviečių importas viršys eksportą

Parengta pagal užsienio spaudą


2012-10-26

 

Prognozuojama, kad šį sezoną Jungtinė Karalystė pirmą kartą per 10 metų importuos daugiau kviečių  negu eksportuos,  informuoja tinklalapis „Farmers Weekly Interactive“.

Jungtinės Karalystės Rinkos analizės agentūros generalinis direktorius Alexis Pouye, kalbėdamas spalio 10 d. vykusioje CropWorld  konferencijoje, prognozavo, kad kviečių eksportas sudarys 1 mln. t, o importas – 1,5 mln. tonų. Pastaruosius kelerius metus eksporto vidurkis buvo apie 2,5 mln., o importas – 1 mln. tonų.

Agentūra apskaičiavo, kad šiais metais dėl prastų derlių Jungtinėje Karalystėje kviečių sumažėjo iki 13,6 mln. t (2011 m. buvo 15,253 mln. t). Remdamasi savo klientų ūkininkų apklausa, Agentūra paskaičiavo, kad derliai nuo 7,7 t/ha sumažėjo iki 6,8 t/ha., o tai – blogiausias derlius per 25 metus.

viečių suvartojimas Anglijoje turėjo padidėti vėl atidarius didžiausią  Europos bioetanolio gamintoją „Ensus“. Prognozuota, jog ji dirbs visu pajėgumu. 2011 m. gegužės pabaigoje buvo sustabdyta gamyba dėl nepalankių rinkos sąlygų: išaugusios grūdų kainos, menko etanolio poreikio ir stipraus konkuravimo su iš JAV importuojamu bioetanoliu.

Išaugusios pašarų kainos pakenks gyvulių augintojams. Skaičiuojama, kad šio sezono pabaigoje grūdų atsargos bus 300,000 t mažesnės, palyginti su praėjusiais metais, kai jos siekė 1,3 mln. tonų. Ypač nusivils tie ūkininkai, kurie iš anksto sudarė sutartis ir javus jau pardavė, tai tikrai nepagerins santykių tarp augintojų ir supirkėjų.

Pasak A. Pouye, vis tik nepaisant blogo derliaus, ekonomiškai kviečius ir toliau labiausiai apsimoka auginti. Prognozuojama, kad ir rapsų plotai gali didėti. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos