STRAIPSNIAI > PASAULIS > Kiaulių augintojai perspėja, kad trūks bekonienos ir kiaulienos

Kiaulių augintojai perspėja, kad trūks bekonienos ir kiaulienos

Parengta pagal užsienio spaudą


2012-09-19

 

Viso pasaulio kiaulių augintojai perspėja, kad trūks bekonienos ir kiaulienos, nes dėl prasto augimo sezono ir oro sąlygų derliaus nuėmimo metu labai pabrango pašarai kiaulėms.

Įvairių šalių vyriausybėms vis didesnį nerimą kelia tai, kad ūkininkai pardavinėja kiaulių bandas, kadangi jie nebegali jų auginti dėl aukštų pašarų kainų.

JAV vyriausybė patvirtino kiaulienos supirkimo programą, siekdama išlaikyti kiaulininkyste besiverčiančius ūkininkus, o Kinijos vyriausybė kaupia šaldytos kiaulienos atsargas, siekdama apsisaugoti nuo trūkumo ir aukštų kainų kitais metais.

Kiaulininkystės pramonės lyderiai iš visos Europos Sąjungos rugpjūčio pabaigoje rinkosi Londone ir bandė ieškoti būdų, užtikrinančių pigios kiaulienos rinką pasaulyje.

Buvo kalbama apie tai, kad kiaulių bandos parduodamos todėl, kad kainos didžiuosiuose prekybos centruose kyla nepakankamai greitai, kad būtų kompensuojamos išlaidos dėl rekordiškai aukštų pašarų kainų.

Siekdama padėti britų kiaulių augintojams išlikti versle, Jungtinės Karalystės Nacionalinė kiaulininkystės asociacija (NPA) prašo pirkėjų pirkti tik tokią bekonieną ir kiaulieną, ant kurios pakuotės yra Raudonojo Traktoriaus (Red Tractor) emblema.

Organizacija pareiškė, kad dėl prastų derlių visame pasaulyje ir greitai augančių pašarų kainų Britanijoje gali stigti bekonienos, dešrų, kiaulienos pyragų, kepsnių, muštinių ir šonkauliukų.

NPA pirmininkas Richardas Longthorpas  (Richard Longthorp) sakė: „Paprastai reikia bent šešių mėnesių, kad didesnes produkcijos gamybos išlaidas padengtų parduotuvių kainos, bet kiaulių augintojai dabar neturi tiek daug laiko. Kai kuriems lieka tik kelios savaitės, kol jų kreditas banke baigsis, tada jie turės parduoti viską. Ir tai vyksta visoje Europoje.“ Siekiant sumažinti didėjančias ūkininkų išlaidas ir išlaikyti juos versle reikia, jog greitai pakiltų mažmeninė kiaulienos kaina.

Pasak pirmininko, kai kas prognozuoja, kad kiaulienos kaina kils daugiau kaip trečdaliu, tačiau geriau būtų, jeigu kainos kiltų ne taip smarkiai, bet greičiau. Tai padėtų augintojams anksčiau gauti pelno, būtų užkirstas kelias visuotiniam kiaulių bandų sumažinimui, o kainos nepasiektų rekordinio lygio. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos