STRAIPSNIAI > PASAULIS > Plinta antibiotikams atsparios E. koli bakterijos

Plinta antibiotikams atsparios E. koli bakterijos

Parengta pagal užsienio spaudą


2012-05-08

 

Antibiotikams atsparių E. koli bakterijų išplitimas yra susijęs su per dideliu antibiotikų naudojimu gyvuliams, rašoma Dirvožemių asociacijos (Didžioji Britanija) paskelbtoje ataskaitoje.

Ataskaitoje rašoma, kad E. koli superbakterijos aptiktos gyvulininkystės ūkiuose ir maisto produktuose. Tai, taip vadinamos, plataus spektro beta laktamazių E. koli bakterijų padermė. Šios bakterijos žmonėms gali sukelti įvairių susirgimų (šlapimo takų infekcijas, taip pat kraujo užkrėtimą), o tikimybė susirgti ir mirti nuo EBSL E. koli infekcijos yra triskart didesnė, negu nuo kitų infekcijų. Svarbiausia, kad bakterijos atsparios netgi patiems stipriausiems antibiotikams.

Ataskaitos rengėjai teigia, kad yra įrodymų, jog tarp gyvulių gydymo antibiotikais  ir bakterijų atsparumo jiems yra ryšys. Mokslinių tyrimų duomenimis, susirgimų išplitimas toje pat teritorijoje gali būti sietinas tik su maisto, kurį ligoniai valgė, užkratu. Anot pranešėjų, Didžioji Britanija neturi veiksmingos strategijos, kurioje numatyta, kaip kovoti su didėjančiu bakterijų atsparumu antibiotikams. Šalis yra vienintelė Europos Sąjungoje vis dar leidžianti reklamuoti antibiotikus gyvuliams.

E. koli bakterijos plitimas Britanijos ūkiuose smarkiai išaugo nuo 2004 m., kai ji buvo pirmą kartą aptikta. Gyvuliai daugiausia antibiotikais, skaičiuojant vienam gyvuliui, buvo gydyti  2010 m. – 18 proc. daugiau nei prieš dešimtmetį. Ataskaitos rengėjai rekomenduoja:

  • palaipsniui nutraukti prevencinį gyvulių gydymą antibiotikais,
  • per penkerius metus antibiotikų vartojimą ūkiuose sumažinti perpus,
  • pereiti prie mažiau intensyvių gamybos sistemų,
  • uždrausti antibiotikų reklamą.


 VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos