STRAIPSNIAI > PASAULIS > Rinkai pateikta nauja bulvių veislė

Rinkai pateikta nauja bulvių veislė

Parengta pagal užsienio spaudą


2012-02-28

 

Greenvale AP, šviežių bulvių tiekėja Škotijoje, augintojams pateikė ribotą kiekį naujos veislės  bulvių Vales Sovereign.

Įmonės atstovo teigimu, ši veislė gali augti be drėkinimo arba drėkinant labai ribotai, taip pat ji labai atspari bulvių šašligei. Tai grybinė liga, dažniausiai pažeidžianti bulvių pašaknį, stiebus, gumbus ir daigus. Daigai užsikrečia dygimo metu, ypač kai orai vėsūs ir drėgna. Ligos sukėlėjas žiemoja pažeistuose gumbuose, augalų liekanose, dirvoje. Užkratas dirvoje gali išlikti gyvybingas kelerius metus.

Apskaičiuota, kad ūkininkai vidutiniškai galės sutaupyti 400 svarų iš hektaro vien tik drėkinimo išlaidų. Sutaupyti taip pat galima ir dėl mažesnio azoto kiekio, kadangi jo reikia daug mažiau, palyginti su kitomis panašiomis veislėmis.

Bulvių veislė Vales Sovereign – atspari marui, juodajai dėmėtligei ir juodajai kojelei. Tai labai svarbu, jeigu augimo sezonas itin drėgnas, koks, pavyzdžiui, buvo Škotijoje pernai. Šios veislės bulvės taip pat gerai laikosi sandėliuose, jų nuostoliai maži. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos