STRAIPSNIAI > PASAULIS > Klimato kaitos pokyčiai – daugiau žemės pasėliams

Klimato kaitos pokyčiai – daugiau žemės pasėliams

Parengta pagal užsienio spaudą


2012-02-10

 

Dėl klimato kaitos pokyčių daugiau kaip 90 proc. žemės ūkio naudmenų Jungtinėje  Karalystėje taps tinkamesnės auginti žemės ūkio augalus iki 2100 m., rašo portalas Farmers weekly.

Oro prognozių tarnyba Met Office (Jungtinė  Karalystė) parengė klimato pokyčių projekcijas 24 šalims. Ataskaitoje teigiama, kad Didžiosios Britanijos ūkininkams bus lengviau ūkininkauti, nes atšils klimatas, pailgės žemės ūkio augalų augimo sezonas.

Prognozuojama, kad iki 2100 m. Didžiosios Britanijos pietinėje dalyje temperatūra pakils 3 °C, šiaurinės dalies link – 2,5 °C. Taigi bus lengviau auginti kviečius, soją ir saulėgrąžas.

Žinoma, yra ir kita medalio pusė. Nors prognozuojama, jog derliai padidės ir Šiaurės Airijoje, Škotijoje, ūkininkų Anglijos pietuose derliai gali šiek tiek sumažėti, nes kai kurie augalai žydėjimo metu gali patirti šilumos stresą.

Met Office perspėjo, kad nesiimant reikiamų apsaugos priemonių dėl aukštos temperatūros galima pritrūkti vandens. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos