STRAIPSNIAI > PASAULIS > Atrastas raktas, reguliuojantis sėklos dygimą

Atrastas raktas, reguliuojantis sėklos dygimą

Erika Mankutė
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Rinkodaros skyriaus vadovė


2011-07-14

 

Interneto svetainėje www.farmersguardian.com rašoma, kad mokslininkai atrado geną, padedantį sėklai „apsispręsti“, kada yra tinkamiausias laikas sudygti. Notingemo (Jungtinė Karalystė)   augalų biologai, tyrinėję sėklos dygimo procesus, taip pat atrado panašaus veikimo procesą, kuris reguliuoja kitą labai svarbų augalo „sprendimą“ gyvenimo cikle – kada pradėti žydėti.

Daigas

Tyrime, kuriame buvo siekiama nustatyti, kokie genai turi didžiausią įtaką augalo vystymosi procesuose, bendras jėgas sujungė Kanados bei Didžiosios Britanijos mokslininkai. Jų atradimas gali būti labai didelis žingsnis į priekį plėtojant naujų sėklų, atsparių klimato pokyčiams, sukūrimą.

„Mūsų nuostabai, tirdami sėklos genetinį tinklą, pastebėjome, kad genetiniai faktoriai, kontroliuojantys dygimą, yra praktiškai tie patys, kurie lemia ir laiką, kada augalas pradeda žydėti. Žydėjimas, kaip ir dygimas, yra labai susiję su signalais, gaunamais iš aplinkos“, – teigia dr. Džordžas Baselis (George Bassel), Notingemo universiteto mokslininkas.

Kitas raktas, atrastas vykdant tyrimą, – tie patys genai, kurie reguliuoja lapų ir šaknų reagavimą į stresą, gali sustabdyti sėklos dygimą!

Anot mokslininkų, tyrimo rezultatai gali padėti identifikuoti svarbius faktorius kontroliuojant sėklos ir augalo atsaką į aplinkos sukeltą stresą, taip prisidedant prie naujų sėklų, kurios didintų derlių nepriklausomai nuo ekstremalių gamtos sąlygų, pavyzdžiui, kaip sausros ar potvyniai, atsiradimo. VIDEONAUJIENOS

Prioritetas – išsaugoti azotą, mažinant jo garavimą
Srutų rūgštinimas domina ir Estijos mokslininkus, ir praktikus

NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos