STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Herbicidai kopūstinių daržovių pasėliams

Herbicidai kopūstinių daržovių pasėliams

Dr. Danguolė Kavaliauskaitė
LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Daržininkystės technologijų mokslo darbuotoja


2012-07-10

 

Mokslininkų nuomone, ne laiku panaudojus herbicidus, ne tik nesulaukiama teigiamo jų poveikio, bet dar ir pakenkiama pasėliams. Dažnai herbicidų veiksmingumas iki galo nebūna išnaudojamas, mat ne visada ūkininkai atsižvelgia į tai, ar išlaikomos visos būtinos sąlygos, kad herbicido poveikis daržovių pasėliuose būtų optimalus.

Vartotojų reikalavimai daržovių kokybei nuolatos didėjo ir didėja, todėl labai svarbu išanalizuoti visus daržovių auginimo agrotechnikos elementus. Auginant daržoves, ypač svarbus klausimas buvo ir yra piktžolių naikinimas. Piktžoles, besivaržydamos su kultūriniais augalais dėl aplinkos veiksnių, naudoja vandenį, maisto medžiagas, platina ligas, kenkėjus, apsunkina pasėlių priežiūrą  ir derliaus nuėmimą. Piktžolėtuose pasėliuose sumažėja kitų agrotechnikos priemonių efektyvumas.

Integruotai ūkininkaujant, tinkamas herbicidų ir jų panaudojimo laiko parinkimas visuomet padėdavo ir padeda pakankamai ilgai išvengti piktžolių sudygimo pasėlyje ir užauginti geros kokybės daržovių derlių.
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos