STRAIPSNIAI > VERTA ŽINOTI > Apsaugokime obelų sodą nuo žaladarių

Apsaugokime obelų sodą nuo žaladarių

Dr. Alma Valiuškaitė
LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto Augalų apsaugos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja


2011-07-13

 

Norint laiku ir efektyviai padėti sodui nuo ligų, reikia žinoti, kokios sąlygos yra palankios  sukėlėjams plisti ir naudoti reikiamą kiekį  tinkamų apsaugos priemonių. LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės institute įrengiant  parodomąjį bandymą pagal įgyvendinamą projektą „Išskirtinės kokybės desertinių obuolių augimas ir perdirbimas“, buvo sudaryta preliminari obelų purškimo nuo rauplių schema.

Zaldariai

Projektas vykdomas pagal Lietuvos Kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonės „Profesinio mokymo ir informavimo veikla“ antrąją veiklos sritį „Žemės ir miškų ūkio veiklos ir žemės ūkio produktų perdirbimo ūkyje mokslo žinių ir informacinės praktikos sklaida“.

Aptarkime obelų rauplių sukėlėjo askosporų formavimosi stadijas. Žalio kūgio tarpsniu jos  bręsta lėtai, nes dažniausiai būna vėsu. Jų brendimas suintensyvėja kylant oro temperatūrai, t.  y.  nuo žiedpupurių iki pirmųjų vainiklapių kritimo. Paskutinė askosporų brendimo stadija trunka apie dvi savaites po vaisių  kritimo birželį, kai jos galutinai išsvaidomos. Toliau obelų rauplės plinta konidijomis.

 

 

 

Naudota obelų purškimo schema
NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos