Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > APSKAITA IR MOKESČIAI > Elektroninės „Mano VMI“ paslaugos gyventojams

Elektroninės „Mano VMI“ paslaugos gyventojams

Lina Sakalauskienė
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Rietavo sav. biuro ūkio apskaitos konsultantė


2016-03-17

 

Mano VMI – tai visiems mokesčių mokėtojams skirtų elektroninių VMI paslaugų svetainė, kurioje galima rasti aktualios asmeninės informacijos www.vmi.lt

Prie „Mano VMI“ galima prisijungti trimis būdais: per savo e. banko paskyrą, naudojant e. parašą arba su VMI priemonėmis. Mokesčių mokėtojas, prisijungęs prie „Mano VMI“, gali:

 • peržiūrėti VMI registruose turimą aktualią informaciją apie atstovaujamą mokesčių mokėtoją (atstovus, kontaktus, vykdomą veiklą);
 • peržiūrėti neapmokėtas ar pradelstas VMI administruojamų mokesčių prievoles;
 • peržiūrėti susidariusias VMI administruojamų mokesčių permokas (skirtumus);
 • užsakyti elektroninę paslaugą (pvz., pateikti prašymą išduoti verslo liudijimą, sumokėti mokesčius, pateikti prašymą grąžinti/įskaityti mokesčio permoką, pakeisti/papildyti registrinius juridinio asmens duomenis, pateikti prašymą dėl deklaracijos termino pateikimo pratęsimo, užsakyti priminimus dėl mokesčių sumokėjimo ir deklaravimo);
 • atsispausdinti pažymas, leidimus: Individualios veiklos pažymas; Akcizinius leidimus/ pažymėjimus;

Įregistravimo ūkininku, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, pažymas; Įregistravimo PVM mokėtoju pažymas.

Kad Jus pasiektų naudinga informacija apie aktualius pakeitimus,  svarbu, jog Jūsų kontaktiniai duomenys būtų teisingi. Juos galima pasitikrinti Mokesčių mokėtojo kortelėje paspaudus nuorodą Registriniai duomenys. Jei kontaktiniai duomenys yra pasikeitę, juos galima atnaujinti pasirinkus nuorodą Kontaktų keitimas.

Norint „Mano VMI“ portale peržiūrėti apskaitos duomenų ataskaitas, kairėje pusėje reikia pasirinkti Mokesčių mokėtojų kortelė, toliau – Apskaitos duomenys. Atsidariusiame lange randame visą informaciją apie permokas/prievoles. Norėdami sumokėti prievoles, tai galime padaryti pasirinkus nuorodą Mokesčių vykdymas.

Norint užsakyti ir (ar) gauti atitinkamą elektroninę paslaugą, ji (elektroninė paslauga) pasirenkama iš „Mano VMI“ pateikto elektroninių paslaugų sąrašo. Pasirenkame Užsakyti paslaugą, atsiveria galimų paslaugų pasirinkimai:

 • Mokesčių mokėtojo registrinių duomenų tvarkymas/individualios veiklos registravimas
 • Mokesčių mokėtojo apskaitos duomenų tvarkymas ir mokėjimai (čia galima susigrąžinti mokesčio permoką ar sumokėti mokesčius, susiderinti mokestinių prievolių likučius, sudaryti mokestinės paskolos sutartį, ja pakeisti, gauti ataskaitą už administracinius teisės pažeidimus ir kt.)
 • Verslo liudijimo išdavimas (pildoma, kai norima įsigyti naują, pakeisti/pratęsti senąjį verslo liudijimą)
 • Deklaravimo laikotarpių tvarkymas
 • Švietimas ir konsultavimas
 • Leidimų, pažymų ir kitų dokumentų užsakymas (čia galima teikti prašymus išduoti/panaikinti leidimą įsigyti nuo akcizų atleistus dyzelinius degalus, skirtus naudoti žemės ūkio reikmėms, pateikti prašymą išduoti atsiskaitymo su valstybės ir/ar savivaldybių biudžetais, pinigų fondais pažymą ir t. t.)
 • Registracija PVM mokėtoju (aktualu, jei norima įsiregistruoti/išsiregistruoti iš PVM mokėtojų, norint pakeisti registrinius duomenis ar gauti PVM mokėtojo sertifikatą)

Taip pat „Mano VMI“ svetainėje galima užduoti klausimus VMI specialistams ir gauti išsamius atsakymus. Į visus raštu pateiktus paklausimus atsakoma raštu arba telefonu ne vėliau kaip per 5 darbo dienas arba per 20 darbo dienų, atsižvelgiant į jų sudėtingumą.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.

 

uadt

 

apskaita

baneris_5