Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti
TEMOS > APSKAITA IR MOKESČIAI > Įgalioto atstovo pateiktų socialinio draudimo pranešimų pasirašymas

Įgalioto atstovo pateiktų socialinio draudimo pranešimų pasirašymas

Jūratė Ratnikienė
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Biržų r. biuro ūkio apskaitos konsultantė


2013-07-29

 

2009 m. lapkričio 16 d. Sodros fondo valdybos direktoriaus įsakyme Nr. V-653 „Dėl įgaliojimo atstovauti draudėjui santykiuose su Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigomis ir pranešimo apie įgaliojimo panaikinimą pateikimo Valstybinio socialinio draudimo fondo administravimo įstaigoms“ (Žin.,2009, Nr.137-6056; 2012,Nr.122-6173) yra nurodyta, kad „[...] draudėjo, kuris yra fizinis asmuo, įgaliojimo ir pranešimo apie įgaliojimo panaikinimą negalima pateikti naudojantis EDAS“. Taigi, draudėjas (pvz., ūkininkas) dar turi pateikti Sodrai pasirašytą patvirtinimą dėl įgalioto atstovo pateiktų socialinio draudimo pranešimų pasirašymo.

Pagal Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso 2.138 straipsnio 1 dalies 2  p. fizinio asmens vardu atlikti veiksmai, susiję su juridiniais asmenimis, turi būti patvirtinti notariškai, t. y. ūkininkas turi užpildyti patvirtinimą, kad įgalioja buhalterį ar konsultantą, tvarkantį jo ūkio apskaitą, teikti pranešimus Sodrai. Be šio patvirtinimo buhalteris ar konsultantas neturi teisės ūkininko vardu teikti Fondo administravimo įstaigoms socialinio draudimo pranešimų, o Fondo administravimo įstaigos – tokių dokumentų pagrindu įrašyti duomenis į registrą. Neįgalioto buhalterio ar konsultanto pateikti dokumentai yra laikomi nepateiktais, t. y. ūkininkas nėra laikomas tinkamai įvykdęs pareigas, susijusias su privalomų dokumentų pateikimu socialinio draudimo įstaigoms. Todėl ūkininkas privalo pateikti naujus socialinio draudimo pranešimus už praėjusius laikotarpius arba patvirtini ankstesnius socialinio draudimo pranešimus netinkamai įgalioto buhalterio ar  konsultanto nuo 2009 metų iki šios dienos (žemiau pateiktas Patvirtinimo pavyzdys).

Įsigijus kvalifikuotą sertifikatą, Sodrai reikia pateikti:

 • formą „Įgaliojimas pasirašyti teikiamus socialinio draudimo pranešimus“ (IG-1);
 • raštą „Dėl teisės naudotis EDAS draudėjų portalo draudėjo sritimi administratoriaus teisėmis suteikimo“;
 • patvirtinimą dėl įgalioto atstovo pateiktų socialinio draudimo pranešimų pasirašymo.

Prisijungti prie Elektroninės draudėjų aptarnavimo sistemos (EDAS) galima:

 • Per el. bankininkystės sistemas;
 • Su el. parašu:Per elektroninės valdžios vartus.
  • stacionaria parašo formavimo įranga;
  • mobiliojo parašo formavimo įranga;
  • per kitas prisijungimo su el. parašu paslaugas.

Fizinis asmuo, naudodamasis Sodros EDAS, gali teikti visus pranešimus, pasitikrinti savo sumokėtas įmokas, pamatyti savo skolą biudžetui, užsisakyti pažymas ir dar daug įvairių funkcijų, o svarbiausia – viską galima atlikti bet kuriuo metu, kai turi laisvą minutę nuo darbų. Tai labai patogu, nes nereikia gaišti savo brangaus laiko.

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.

 

uadt

 

apskaita

baneris_5