Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > AUGALININKYSTĖ > Patirtis: per ketvirtį amžiaus tvaraus ūkininkavimo link

Patirtis: per ketvirtį amžiaus tvaraus ūkininkavimo link
2017-11-02


Vadovaudamasi šūkiu – apgalvoti iš anksto, žvelgti už ribų ir apsvarstyti net ir neįprasčiausius sprendimus – per ketvirtį amžiaus UAB „AGRA Corporation“ tapo viena didžiausių Lietuvoje grūdinių žemės augalų auginimo ūkių, valdanti per 5 tūkstančius ha dirbamos žemės ir užauginanti apie 30 tūkstančių tonų kviečių, miežių, rapsų ir ankštinių augalų. Bendrovės vadovai įsitikinę, kad žemės ūkio ateitį lems sveiki produktai, užaugę sveikame dirvožemyje, o tokia ateitis įmanoma tik esant harmonijai tarp žemės ūkio ir aplinkos.
Anot gamybos direktoriaus, agronomo Tautvydo Beinoro, pirmiausia reikia galvoti apie dirvą į ją investuoti, net ir smulkmenos labai svarbios. Svarbiausia – iš karto nesitikėti greitų rezultatų. „Per metus dirvoje situacijos nepakeisi. Reikia turėti kantrybės ir pakeisti mąstymą, – įsitikinęs Tautvydas Beinoras. – Dvejus metus jokių pajamų negavome, tik investavome į dirvą. Po trejų metų iš laukų, iš kurių prikuldavome 4–5 t/ha, gavome 8,5–9 t/ha derlių. Mums per prievartą niekas nekišo tokio ūkininkavimo būdo, patys susivokėme. Reikia turėti viziją ir jos siekti. Genialumas – paprastume“. Apie tvaraus ūkininkavimo filosofiją žiūrėkite vaizdo reportaže.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2017 m. lapkritisNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

Basf_zieminiai_rapsai_230x350px

4


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos