VIDEONAUJIENOS > VERTA ŽINOTI > Svarbiausi ūkio darbai vasarį

Svarbiausi ūkio darbai vasarį
2018-02-01


Liaudis sako: „Ankstyvas darbas derlių didina“, tad vasarį pats laikas atlikti ūkio technologinę analizę ir suplanuoti tręšimą. Atsižvelgiant į praeitų metų sudėtingą situaciją ir planuojant pavasarinės sėjos darbus, labai svarbu įvertinti sėklos kokybę, ypač nustatyti jos daigumą. Be to, beicavimo darbų kokybė taip pat turės didelės reikšmės pasėlių sveikatingumui.
Pasitikrinkite, ar galioja Augalų apsaugos kursų pažymėjimas. Jei baigėsi, kviečiame dalyvauti auditoriniuose arba nuotoliniuose mokymuose. Turinčius miško, vasario 27 dieną 14 val. kviečiame dalyvauti nemokamuose nuotoliniuose mokymuose „Miško atkūrimas ir įveisimas“. Taip pat privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame dalyvauti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos vykdomame projekte, kurio metu suteikiama nemokama 1–2 val. trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje. Dėl mokymų ir konsultacijų kreipkitės į Konsultavimo tarnybos miškininkystės specialistus. Konsultuokitės ir internetu – užsukite į www.agroakademija.lt ir specialioje miškininkystės rubrikoje „Klausiate-atsakome“ pateikite klausimus.
Pasirūpinkite ūkio darbuotojų saugumu! Specialistai, atsižvelgdami į aplinkybes ir įvykusius nelaimingus atsitikimus, jų priežastis, konsultuoja ūkininkus, vyksta į ūkius ir įvertina situaciją, pagal galiojančius norminius teisės aktus paruošia darbų saugos dokumentaciją, pagal poreikį instruktuoja darbuotojus.
Primename, kad iki vasario 13 dienos dar galite teikti paraiškas dėl valstybės pagalbos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti.
Nuo vasario 1 iki kovo 30 dienos renkamos paraiškos pagal paramos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Remiamas mažų ir vidutinių ūkio subjektų bendradarbiavimas, todėl pareiškėjas privalo teikti paraišką bent su vienu partneriu. Paramos gali kreiptis pareiškėjai ir jų partneriai, veikiantys žemės ūkio sektoriuje bei kaimo vietovėse.
Nuo vasario 1 iki 28 dienos galite teikti paraiškas pagal priemonę „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“, o kovo 1–30 dienomis bus renkamos paraiškos pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.
Kviečiame iš anksto kreiptis į Konsultavimo tarnybos rajonų biuruose ekonomikos paslaugas teikiančius konsultantus, kurie supažindins su visais taisyklių reikalavimais, įsipareigojimais, įvertins ūkio atitiktį projekto atrankos kriterijams, parengs verslo planą, užpildys paraišką ir dirbs su jumis per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį.

Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse: www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt.
© 2018 m. vasarisNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos