Visi, kam reikalingi Augalų apsaugos kursų baigimo ar kvalifikacijos pažymėjimai, kviečiami mokytis nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > GYVULININKYSTĖ > Ganiavos laikotarpį pradedant

Ganiavos laikotarpį pradedant
2012-04-30


Ganymas – pigiausias pašarų panaudojimo būdas. Ganant stengiamasi reguliuoti nepastovų žolės augimą ir gerinti jos kokybę, atsižvelgiant į gyvulių poreikius. Sparčiausia žolė želia nuo gegužės iki birželio, tačiau ji gali augti taip greitai, kad daugelyje aptvarų optimalus aukštis nuo 15 iki 20 cm būna tik kelias dienas, todėl žolę reikėtų prižiūrėti taip, kad tas tinkamas aukštis būtų kuo ilgiau. Ankstyvą pavasarį trečdalis žolynų turi būti naudojami ganymui, likusi dalis – pašarui gaminti. Labai paprasta sistema: sezono pradžioje 1/3 žolynų skiriamas ganymui ir 2/3 silosui. Birželio antroje pusėje ir liepą ganymui reikėtų skirti 2/3, silosui – 1/3 žolynų. Rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais ganoma visame plote, tačiau tai tik rekomendacijos. Labai svarbu, kad gyvuliai ganykloje turėtų pakankamai vandens ir mineralinių priedų. Jeigu ganoma teisingai, gyvulių produktyvumas padidėja be didelių išlaidų ir galima primelžti daugiau kaip pusę metinio pieno kiekio.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.ltNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

mobili laboratorija


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos