Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > GYVULININKYSTĖ > Užtrūkusių karvių ir veršelių priežiūra

Užtrūkusių karvių ir veršelių priežiūra
2017-10-25


„Užtrūkusios karvės sveikata būsimam veršeliui turi didelės įtakos, ypač mineralai ir stambaus pašaro kokybė,“ – sako Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) gyvulininkystės ekspertas Vytas Gudaitis, atvykęs į kretingiškio Stasios Pielikio pienininkystės ūkį. Tėčiui ūkininkauti padedanti dukra Sonata Pielikytė – Lazdauskienė džiaugiasi, kad miesto šventėje apsilankė LŽŪKT Kretingos r. biuro stende ir sudalyvavo loterijoje laimėti mobilios gyvulininkystės laboratorijos paslaugą – ankstyvas veršingumo nustatymas. Specialistas ne tik ištyrė atrinktų karvių ankstyvą veršingumą, bet ir suteikė nemažai konsultacijų reprodukcijos gerinimo, veršelių priežiūros klausimais.
Reportaže – ūkininkės patirtis ir specialisto patarimai, kaip šerti ir laikyti užtrūkusias karves, veršingas telyčias, veršelių priežiūra pirmosiomis jų dienomis.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2017 m. spalisNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

mobili laboratorija


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos