Visi, kam reikalingi Augalų apsaugos kursų baigimo ar kvalifikacijos pažymėjimai, kviečiami mokytis nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > GYVULININKYSTĖ > Keičiame bičių motinėles

Keičiame bičių motinėles
2018-08-24


 Nuo produktyvios motinėlės priklauso  šeimos dydis ir prinešto medaus kiekis. Bičių šeima be motinėlės – kaip medis be šaknų. Jei šeimoje dingsta motinėlė, bitės tai labai greitai pajunta ir visas jų gyvenimas pakrinka. Tikras bitininkas žino, kad motinėles, jei jų nenuvertė nuo sosto pačios bitės, reikia keisti kas metus, nes palikta antriems metams motinėlė dės jau mažiau kiaušinėlių per dieną.  „Koks geriausias būdas keisti motinėles ir kokį pasirinkti, kiekvienas bitininkas sprendžia individualiai, vis tik vertėtų nepamiršti kai kurių detalių“, – sako šešiolika metų ūkininkaujantis ir 120 bičių šeimų laikantis Arvydas Mockevičius.

Jo laikomos bičių šeimos išdėstytos pastoviose vietose, Kurtuvėnų regioninio parko miškuose, Rekyvos durpyno miškuose, šalia Kužių miestelio, miškuose tarp Bazilionų ir Pašiaušės prie Dubysos upės. Bitės nėra vežiojamos po sėjamus laukus, todėl monoflorinio medaus ūkyje niekada nebūna. Medus ir kiti bičių produktai iš skirtingų vietovių kiekvienais metais yra unikalaus skonio, spalvos, tarpusavyje nesumaišomi. Bitės laikomos tik vieno standarto daugiaaukščiuose bedugniuose dešimties rėmelių aviliuose. Bitynui suteiktas sveiko bityno statusas.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2018 m. rugpjūtisNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

mobili laboratorija


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos