Visi, kam reikalingi Augalų apsaugos kursų baigimo ar kvalifikacijos pažymėjimai, kviečiami mokytis nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > GYVULININKYSTĖ > Sėkmės istorija: nuo idėjos iki kooperatyvo „Sartų lankų jautiena“

Sėkmės istorija: nuo idėjos iki kooperatyvo „Sartų lankų jautiena“
2018-10-17


Sakoma, kad sveikiausias maistas yra tas, kuris užaugintas šalia mūsų, tačiau šiuolaikinėje visuomenėje maisto tiekimo grandinė dažniausiai yra labai ilga. Kaip ją sutrumpinti ne vienus metus diskutuojama visoje ES. Lietuvoje ūkininkai taip pat ne kartą buvo kviečiami bendradarbiauti tarpusavyje ir steigti trumpas tiekimo grandines (to pavyzdys: ūkininkų turgeliai, prekyba internetu), tačiau labai didelio susidomėjimo nesulaukta. Vis tik turime puikių pavyzdžių.

Patikėję savo jėgomis, net išdrįsę pakeisti ūkininkavimo kryptis, nederlingose Zarasų krašto žemėse ūkininkai įkūrė sėkmingai veikiantį kooperatyvą „Sartų lankų jautiena“, kur per kelerius metus įdiegta visa trumpoji maisto grandinė. Apie kūrimosi pradžią, kooperacijos idėją ir iššūkius bei ateities viziją kalbamės su kooperatyvo įkūrėju Gintariu Petrėnu.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius|
©www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. spalisNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

mobili laboratorija


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos