Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti

VIDEONAUJIENOS > GYVULININKYSTĖ > Prasidėjo medsukis: varva auksinio medaus lašai

Prasidėjo medsukis: varva auksinio medaus lašai
2019-06-10


Bitininkams dabar pats darbymetis. Darbymečio įtampa gerai suprantama ne tik didesnių bitynų šeimininkams, bet ir rimtesniems bitininkams mėgėjams, kurie turi kitus darbus, o bitynui paprastai skiria poilsio dienas.

www.agroakademija.lt komandai iš arti pamatyti, kaip imami koriai, sukamas skystas, šviežutėlis, kvepiantis medus, – išties nepakartojama patirtis, o kai gavome ir patys darbo – atakiuoti ką tik iš avilio išimtus ir dar šiltus korius su medumi – pajutome, kad ne taip jau lengvai viskas gaunasi. Reikia ištvermės, kaitinant beveik 30 oC karščiui, kruopštumo ir atidumo, bet išbandymą įveikėme ir džiaugėmės saldžiais darbo vaisiais. Bet viskas nuo pradžių...

Žinoma, negaliu pasakyti, kad mudviem su kolega tai buvo rami išvyka – jaudinomės, ar neteks grįžti skaudžiai sugeltiems. Taigi kaip reikiant užsimaskavome ir nusekėme įkandin bitininko Arvydo Mockevičiaus prie zvimbiančių avilių. Arvydas – patyręs bičiulis, laikantis 149 bičių šeimas. Jo bitynui suteiktas sveiko bityno statusas. Taigi apie medunešio darbus ir praktiškus patarimus žiūrėkite vaizdo įraše.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2019 m. birželis

 

baneris

AgS LT 230x350

apskaita

mobili-gyvulininkystes-laboratorija

GZPK BANERIS