Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > GYVULININKYSTĖ > Avininkystė – keičiantiems ūkininkavimo kryptį ar ieškantiems verslo nišos

Avininkystė – keičiantiems ūkininkavimo kryptį ar ieškantiems verslo nišos
2019-10-10


Sėkmingų idėjų įgyvendinimo ir tausojančio ūkininkavimo viziją Bimbirių kaime plėtojantys molėtiškiai apie šimtą hektarų plote augina ir populiarina kelis šimtus Vokietijos vietinių merinosų veislinių avių bandą. Pasak ūkininkų, prieš 6-erius metus pasidavę avantiūrai įkurti avininkystės ūkį, šiandien jie jau gamina ir parduoda ekologiškai užaugintą ne tik ėrieną, avių kailius, vilnos gaminius, bet ir kiaušinius bei medų.

Apie ūkininkavimo pradžią, aktualias avininkystei temas kalbamės su Kristina ir Vaidu Satkūnais, Lietuvos avių augintojų asociacijos (LAAA) tarybos pirmininku Rimantu Kairiu bei LŽŪKT vyresn. gyvulininkystės specialistu Vidu Tolevičiumi.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2019 m. spalis

***

Prie sėkmingos avininkystės ūkio plėtros gali prisidėti ir ES parama. Paraiškos 2019 m. renkamos pagal šias veiklos priemones: parama smulkių ūkio subjektų BENDRADARBIAVIMUI – iki spalio 31 d., investicijoms į ŽEMĖS ŪKIO VALDAS  – nuo spalio 1 d. iki lapkričio 29 d., parama SMULKIESIEMS ūkiams – nuo lapkričio 4 d. iki gruodžio 31 d.

Pareiškėjus ir partnerius, siekiančius bendradarbiauti ir norinčius gauti paramą, kviečiame kreiptis į arčiausiai esantį Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajono biurą, kur ekonomines paslaugas teikiantys konsultantai išsamiai susipažins su priemonės paramos teikimo schema, taisyklėse numatytais tinkamumo kriterijais ir reikalavimais paramai gauti, įsipareigojimais, kuriuos reikės vykdyti gavus paramą, užpildys paramos paraišką bei parengs verslo planą.NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

mobili laboratorija


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos