Visi, kam reikalingi Augalų apsaugos kursų baigimo ar kvalifikacijos pažymėjimai, kviečiami mokytis nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > SODININKYSTĖ IR DARŽININKYSTĖ > Gausus išskirtinės kokybės daržovių derlius

Gausus išskirtinės kokybės daržovių derlius
2011-11-03


Šiemet daržovėms augti ir derliui subrandinti metai geri: pakako ir šilumos, ir drėgmės. Tad aruodai tikrai bus pilni, net ir auginant išskirtinės kokybės daržoves. Išskirtinės kokybės daržovės išsiskiria iš kitų rinkoje esančių natūralumu, šviežumu, maistingumu, tačiau jų užauginimas, paruošimas, ir pateikimas vartotojams reikalauja daug fizinių ir kitų sąnaudų. Reikia paisyti ir nemažai reikalavimų, vienas iš jų – draudžiama naudoti genetiškai modifikuotus augalus, sėklas ir vegetatyvinę medžiagą. Pasėliuose turi būti auginami nemažiau kaip 20–25 proc. tradicinių arba vietinių veislių ir hibridų. Kaip sekasi išskirtines daržoves auginti ūkininkams? Pasižvalgykime po Algimanto Pėstininko laukus (Kauno r.). Kaip ir dera šeimininkui, jį sutikome laukuose, o darbas virte virė. Nors daržininkas planavo tik vieną ha morkų auginti kaip išskirtinės kokybės, tačiau taip jau išėjo, kad puoselėjo visus septynis. Anot ūkininko, patirtis įdomi, tačiau daržoves auginti tokiu būdu labiau apsimoka turintiems mažesnius ar vidutinius ūkius. Nors daugiau kaip 40 hektarų pūpsojusios bulvės, kopūstai ir burokėliai auginti tradiciškai, tačiau ūkininkas panaudojo ir kai kuriuos išskirtinės kokybės auginimo elementus. Daržovės kokybiškos, o pesticidų nė pėdsako. Svarbu, kad išskirtinės kokybės daržovės užaugintos tausojant aplinką ir taikant griežtesnius negu įprasta daržininkystėje reikalavimus. Lietuvos ūkininkų užaugintas sertifikuotas išskirtinės kokybės daržoves išbandykite ir įvertinkite patys. Jau nuo spalio pradžios jų galima įsigyti didžiuosiuose prekybos centruose.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.ltNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos