Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti

VIDEONAUJIENOS > AUGALININKYSTĖ > IKMIS. Pasėlių stebėjimas – situacija Pietryčių Lietuvoje

IKMIS. Pasėlių stebėjimas – situacija Pietryčių Lietuvoje
2017-04-19


Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) augalininkystės konsultantai visoje Lietuvoje pradėjo dinaminius pasėlių stebėjimus. Ūkininkai, prisijungę prie informacinės sistemos www.ikmis.lt, jau šį mėnesį ras nuolat atnaujinamą informaciją apie pasėlių situaciją savo rajone ir visoje Lietuvoje. Sužinos, kokios ligos ar kenkėjai plinta, ras augalų apsaugos priemonių naudojimo rekomendacijų, galės naudotis elektroniniais augalų ligų, kenkėjų, piktžolių ir Lietuvoje registruotų augalų apsaugos produktų katalogais.

Bus stebimi ūkininkų žieminių rapsų, žieminių ir vasarinių kviečių, vasarinių miežių, bulvių ir sėjamųjų žirnių pasėliai, o kenksmingų organizmų plitimas prognozuojamas vadovaujantis meteorologinių stotelių duomenimis. Taigi, sistemoje pateikta informacija bus operatyvi, padėsianti priimti teisingus augalų apsaugos sprendimus.

Kiekvieną savaitę www.agroakademija.lt bus skelbiama naujausia videoinformacija iš stebimų pasėlių. Pirmasis videoreportažas parengtas Šalčininkų rajone, apžiūrint žieminių kviečių ir žieminių rapsų laukus.

Individualios konsultacijos su LŽŪKT augalininkystės konsultantais informaciniame portale www.ikmis.lt.

Oper. Egidijus Vilkevičius

© www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2017 m. balandis

baneris

230x350_1

ikmis mokymu baneris

baneris-i-agro

GZPK BANERIS