VIDEONAUJIENOS > AUGALININKYSTĖ > Lietuvos artojų varžybos 2017: arimo meistrystės šventė

Lietuvos artojų varžybos 2017: arimo meistrystės šventė
2017-07-13


Liepos 12 d. į Kėdainių rajoną skubėjo arimo aistruoliai ir puoselėtojai iš visos Lietuvos. Į tradicinę arimo meistrystės šventę sukvietė jos organizatoriai: Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir Lietuvos artojų asociacija.

Trylika arimo meistrų iš 10 savivaldybių (Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Šalčininkų, Telšių rajonų ir Marijampolės savivaldybės) varžėsi dėl geriausiojo šalies artojo titulo.

Tradicinių plūgų grupėje rungėsi 6 artojai: debiutantas Panevėžio profesinio rengimo centro moksleivis Augustinas Vasiliauskas, jurbarkiškiai arimo entuziastai tėvas ir sūnus Stanislovas bei Tadas Marcinkai, Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivis Paulius Čiupas, daugkartinis varžybų prizinių vietų laimėtojas Audrius Plerpa ir debiutantas iš Šalčininkų rajono František Pozniak.

Apverčiamųjų plūgų grupėje arė 7 artojai: kretingiškiai – daugkartinis čempionas Kazys Genčius ir kasmet geresnių rezultatų pasiekiantis Antanas Duoblys, Kėdainių krašto ūkininkams atstovavo Vilmantas Sereikis, LAMMC Joniškėlio bandymo stočiai – daugelio arimo varžybų nugalėtojas Vilius Tinteris, suvalkiečių artojų garbę gynė marijampolietis Mindaugas Vaišnys. Varžybose debiutavo Kaišiadorių r. Artojas Mindaugas Cikanavičius ir Telšių r. artojas Rolandas Usnys.

Kas tapo šalies geriausiais artojais ir kurie atstovaus Lietuvai kitąmet Vokietijoje vyksiančiose Pasaulio artojų varžybose? Žiūrėkite reportaže.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.ltwww.agroakademija.lt, 2017 m. liepaGEBA_1

 

 

mes planuojame jus tresiate baneris

baneris_8

projekto