Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > AUGALININKYSTĖ > Inovacijos: išbandomos srutų rūgštinimo technologijos

Inovacijos: išbandomos srutų rūgštinimo technologijos
2017-11-27


Ūkiuose besikaupiantis gyvulių mėšlas – pagrindinis amoniako emisijos šaltinis Baltijos jūros regione. Garuodamos cheminės medžiagos patenka į atmosferą ir per kritulius azotas pasiekia Baltijos jūrą. Dėl emisijos metu susiformuojančių kietųjų teršalų dalelių amoniako emisija pavojinga ne tik gamtai, bet ir žmonių sveikatai.
Mokslinių tyrimų duomenimis, laikomų gyvulių neigiamą įtaką aplinkai galima sumažinti  naudojant inovatyvias  mėšlo ir srutų tvarkymo technologijas. Viena tokių – daugiau kaip dešimtmetį Danijoje naudojama srutų rūgštinimo technologija. Daugelyje Europos šalių tai  nauja praktika. O štai Lietuvą pasiekė pirmoji srutų rūgštinimo technika iš Danijos, skirta srutas rūgštinti prieš pat jas paskleidžiant  laukuose.
Naudos iš srutų rūgštinimo technologijų gali gauti ir ūkininkai – rūgštintose srutose lieka daugiau organinio azoto, todėl ūkininkams mažiau reikia pasėlius tręšti mineralinėmis trąšomis. Apie tai plačiau žiūrėkite reportaže.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2017 m. lapkritisNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


GEBA_1

Agroakademija_Butisan 5_230x350

4


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos