VIDEONAUJIENOS > PASAULIS > Prisijunk, pajusk įkvėpimą ir sužinok apie modernų ūkininkavimą!

Prisijunk, pajusk įkvėpimą ir sužinok apie modernų ūkininkavimą!
2017-12-04


Žemės ūkis ir maisto produktų gamyba – viena svarbiausių pasaulinės ekonomikos sudedamųjų dalių. Žemdirbiams čia tenka nemenkas iššūkis – tvariai gaminti konkurencingus žemės ūkio produktus saugojant gamtą ir biologinę įvairovę. Raktas į  tokią  darnią žemės ūkio veiklą – informacinių technologijų taikymas ir neformalus mokymasis. Tarptautinė keturių šalių projekto „Pažengusių ūkininkų gebėjimų stiprinimas (SKIFF)“ komanda žemdirbiams sukūrė ne vieną informacinį produktą, skirtą žemės ūkiui.

Skiff projekto metu sukurta mokymų platforma internete, kuri pasiekiama ir per mobiliąsias aplikacijas pagal šešias mokymų temas: ekologinį ūkininkavimą, kaimo plėtrą, žemės ūkio rinką, ūkio valdymą, ekonomiką, grįstą biotechnologijomis, informavimo ir komunikavimo technologijas žemės ūkyje, taip pat komercinė platforma, skirta parduoti žemės ūkio produktus iš ūkio, bei projekto mobilioji programėlė. Visi projekto produktai yra sukurti projekto partnerių gimtosiomis kalbomis: graikų, olandų, turkų, lietuvių, o taip pat ir anglų kalba.

Kartu su lietuviais projektą SKIFF įgyvendina du partneriai iš Graikijos – Kompiuterinių technologijų ir spaudos institutas Diophantus prie Graikijos švietimo ir mokslo ministerijos, privatus  Europos integracijos ir plėtros institutas, konsultacinė įmonė „Blankcon“ iš Olandijos, Turkijos MKV Tarptautinio konsultavimo, mokymo ir prekybos paslaugų įmonė bei Turkijos žemės ūkio ir gyvulininkystės ministerija.

Ką apie sukurtąją mokymų platformą mano projekto SKIFF renginių dalyviai? Žiūrėkite reportaže.
Apie SKIFF sklaidos renginius skaitykite čia.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.ltwww.agroakademija.lt, 2017 m. gruodisGEBA_1

 

baneris_5

pasaru-tyrimo-baneris

miskininkystes-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

LAS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/