VIDEONAUJIENOS > VERTA ŽINOTI > Kitoks požiūris į ūkininkavimą – biodinaminė žemdirbystė

Kitoks požiūris į ūkininkavimą – biodinaminė žemdirbystė
2018-01-18


Bene kiekvienas žino, kas yra ekologija, o štai išgirdęs biodinaminė žemdirbystė, dažnas suklūsta. Paprastai sakant, tai aukštesnė ir kelis kartus griežtesnė ekologinio ūkininkavimo pakopa. Biodinaminė žemdirbystė dar tik skinasi kelią – šią kryptį Lietuvoje yra pasirinkę apie dešimt ūkių. Vienas iš jų – širvintiškių Kristinos ir Arūno Martinėlių ūkis, 2017 m. įgijęs biodinaminio ūkio statusą.
Norint suprasti biodinaminės žemdirbystė  esmę, reikėtų „pamiršti“ materializmą ir į viską žvelgti daug plačiau. Biodinaminiame ūkyje vadovaujamasi gamtos pusiausvyros, darnos tarp žmogaus, gyvūnų ir augalų principais. Toks ūkis veikia kaip uždara natūrali ekosistema ir yra minimaliai priklausomas nuo išorės veiksnių bei išlaiko pats save.Iki tokio ūkininkavimo būdo Kristina ir Arūnas žengė pamažu.
Lietuvių biodinaminius ūkius sertifikuoja tarptautinė organizacija „Demeter“, vienijanti apie 4 000 biodinaminių ūkių 40-yje šalių visame pasaulyje.

Daugiau apie ūkį skaitykite čia.
Rekomenduojame paskaityti straipsnį „Biodinaminė žemdirbystė – nauda gamtai ir žmogui“.
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. sausisNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

manto-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos