Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti

VIDEONAUJIENOS > VERTA ŽINOTI > Svarbiausi ūkio darbai rugpjūtį

Svarbiausi ūkio darbai rugpjūtį
2018-08-06


Šiųmetis rugpjūtis nepateisino savo pavadinimo: išskirtinai ankstyva javapjūtė lėmė, kad iki liepos pabaigos buvo nukulta didžioji dauguma javų. Kita vertus, galbūt nėra to blogo, kas neišeitų į gera?

Iš tikrųjų, stebint iš ties ankstyvą javapjūtę, galime pasidžiaugti, nes ūkininkai turės daugiau laiko rudens sezono darbams, atidžiau suplanuos augalų auginimo technologijas, užsitikrins pakankamai kokybiškos žiemkenčių sėklos ir tinkamai pasiruoš dirvas rudeninei sėjai. Visi žinome, kokią didelę įtaką turi sėjos laikas pasėlių žiemkentiškumui, o tuo pačiu būsimam derliui.

Vienas svarbiausių darbų – iš anksto suplanuoti optimalų augalų aprūpinimą pagrindinėmis maisto medžiagomis. Todėl rekomenduotume  pasirengti tręšimo planą pagal dirvožemio agrocheminių tyrimų rezultatus, o paimti dirvožemio ėminius ir juos išsitirti reikėtų iš karto po derliaus nuėmimo.

Taip pat naudinga įsivertinti praėjusio sezono pasiektus ūkio rezultatus, pasiskaičiuoti augalų auginimo savikainą, žinoma, nepamiršti susitvarkyti privalomus ūkiui dokumentus ir žurnalus. Visuomet Jums gali padėti augalininkystės konsultantai.

Įsivyravus sausrai,  daugelyje gyvulininkystės ūkių nepagaminta pakankamai pašarų. Norėdami sužinoti, ar laikomiems gyvuliams jų užteks, kreipkitės į gyvulininkystės konsultantus. Jie patars, kaip optimaliai šerti gyvulius turimais pašarais, sudarys subalansuotą racioną.

Konsultantai taip pat padės įvertinti, ar Jūsų ūkis atitinka kompleksinės paramos reikalavimus.

Primename, kad iki rugpjūčio 31 d. smulkieji ūkininkai ir miško valdytojai, labai mažos įmonės ir fiziniai asmenys gali kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Parama smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui“. O nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 28 d. renkamos paraiškos pagal priemonę „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“.

Miškų savininkai ir valdytojai dar iki rugpjūčio 31 d. gali kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“.

Kviečiame privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, pasinaudoti LR aplinkos ministerijos vykdomu projektu „1000 miško savininkų individualus konsultavimas jų miško valdose konkrečios valdos tvarkymo, priežiūros, atkūrimo, apsaugos ir naudojimo klausimais“, kurio metu suteikiama nemokama 1–2 val. trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje.

Siekiantys mokytis net ir vasarą, visuomet gali tobulėti prisijungę prie nuotolinės  mokymų sistemos IKMIS.

Pasirūpinkite ūkio darbuotojų saugumu! Specialistai, atsižvelgdami į aplinkybes ir įvykusius nelaimingus atsitikimus, jų priežastis, konsultuoja ūkininkus, vyksta į ūkius ir įvertina situaciją, pagal galiojančius norminius teisės aktus paruošia darbų saugos ir priešgaisrinės saugos dokumentaciją, pagal poreikį instruktuoja darbuotojus.

Rekomenduojame savo kalendoriuose pasižymėti rugsėjo 13-ąją. 10 valandą kviečiame atvykti į  Kėdainių r., Liepų kaime organizuojamą jungtinį renginį – Lietuvos artojų varžybas ir Kukurūzų dieną, kur kartu sieksime Lietuvos rekordo.

Esate laukiami visuose Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajono biuruose, kur drauge su konsultantais aptarsite Jūsų verslo plėtros galimybes. Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse: www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt

© 2018 m. rugpjūtis

 

apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/