Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti

VIDEONAUJIENOS > VERTA ŽINOTI > Lietuvos artojų varžybos ir kukurūzų diena 2018: mokslas, agroverslas ir praktika

Lietuvos artojų varžybos ir kukurūzų diena 2018: mokslas, agroverslas ir praktika
2018-09-14


Beveik 1000-tis žemdirbių, 16 geriausių šalies artojų iš 11 savivaldybių, per 20 perspektyviausių kukurūzų hibridų auginimo rezultatų pristatymas, mokslininkų, konsultantų ir ūkininkų patirties sklaidos seminarai bei konsultacijos, žemės ūkio technikos inovacijos, skirtingų žemės ūgio padargų demonstravimas – nuo išmanaus plūgo iki pašarų ruošimo kombainų, kukurūzų labirintas, edukaciniai užsėmimai ir pramogos, drauge surinkta 100-to kvadratinių metrų dėlionė „Surink Lietuvą“. Visa tai pamatyti, sužinoti, išgirti ir išbandyti buvo galima rugsėjo 13-ąją Dotnuvos eksperimentinio ūkio laukuose vykusiame jungtiniame renginyje Lietuvos artojų varžybos ir kukurūzų diena.

Pagrindiniai organizatoriai – 25-erius veiklos metus švenčianti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ir Lietuvos artojų asociacijos atstovai teigia, kad sujungę du renginius į vienąsiekė žemdirbiams suteikti daugiau naudingos informacijos, apimančios visą ciklą, vykstantį žemės ūkio gamybos procese: nuo taisyklingo arimo, dirvožemio paėmimo ir ištyrimo, veislės parinkimo, auginimo, iki pašarų gamybos, pašaro kokybės įvertinimo ir raciono sudarymo.

Dalyvius, svečius sveikino bei artojams tiesių vagų ir sėkmės linkėjo Seimo, Žemės ūkio ministerijos, Ūkininkų sąjungos, Bendrovių asociacijos, organizatorių, mokslo ir mokymo institucijų, Kėdainių  rajono savivaldybės atstovai.

Į geriausiųjų ir jau žinomų bei tituluotų arimo meistrų gretas drąsiai įsijungė ir 4 žemės ūkio mokyklų moksleiviai. 9 artojai arė vartomais, 7 – tradiciniais plūgais.

Po 3 valandų vykusios atkaklios kovos jauniausiu geriausiu artoju pripažintas septyniolikmetis Panevėžio rajono artojas Augustinas Vasiliauskas.

Absoliučiais Lietuvos artojų varžybų nugalėtojais tapo daugkartiniai lyderiai  – pakruojiškis Audrius Plerpa ir kretingiškis Kazys Genčius. Šie artojai atstovaus Lietuvai  kitąmet Amerikoje vyksiančiose Pasaulinėse arimo varžybose.

Lietuvos artojų varžybos ir Kukurūzų diena 2018: tai azartas, kova, bendrystė ir tai, kas pažangiausia moksle, agroversle ir pritaikyta praktikoje.

Iki kitų susitikimų!

Apie renginį skaitykite čia.

Renginio nuotraukų galerija.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. rugsėjis

apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/