Liepos 29 d., trečiadienis | 19

Prenumeruoti

VIDEONAUJIENOS > VERTA ŽINOTI > Svarbiausi ūkio darbai gruodį

Svarbiausi ūkio darbai gruodį
2018-12-03


Sakoma, kad geras ženklas viską padaryti, kas priklausė šiemet, tik tada kiti metai bus nauji. Tad siekiantys modernizuoti ūkius turi paskutinę galimybę šiais metais pasinaudoti Europos Sąjungos parama. 

Siekiantiems išlaikyti stiprias pozicijas rinkoje gera žinia, – nuo gruodžio 3 d. iki 31 d. ūkininkai ir žemės ūkio veiklą vykdantys juridiniai asmenys gali kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Ji skirta ne tik naujų ūkio pastatų statybai, esamų rekonstravimui ar kapitaliniam remontui, bet ir infrastruktūrai sutvarkyti bei įrangai įsigyti, kuri būtina veiklai specializuotame žemės ūkio sektoriuje vykdyti.

Džiugu, kad šiame etape paramos lėšomis numatyta finansuoti daugiamečių augalų įsigijimo, jų sodinimo išlaidas ir naujos žemės ūkio įrangos bei technikos įsigijimą, išskyrus traktorius ir kombainus.

Paramos dydis projektui negali viršyti 200 tūkst. Eur. O jei  projekte numatyta statybos ar infrastruktūra valdoje, paramos dydis projektui negali viršyti 400 tūkst. Eur.

Kviečiame suskubti ir norinčius kurti ne žemės ūkio verslą kaime. Iki gruodžio 21 d. renkamos paraiškos verslui pradėti. Parama gali pasinaudoti tie, kuriems verslui pradėti pakaks ne didesnės kaip 16 000 Eur paramos.

Kreipkitės, ekonomines paslaugas teikiantys konsultantai padės įvertinti galimybes gauti paramą ir parengs projektą.

Dabar – geriausias metas miškuose nusižymėti ribines linijas, pasidaryti miško valdų kadastrinius matavimus. O privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame pasinaudoti Aplinkos ministerijos vykdomu projektu „1000 miško savininkų individualus konsultavimas jų miško valdose, konkrečios valdos tvarkymo, priežiūros, atkūrimo, apsaugos ir naudojimo klausimais“. Suteikiama nemokama? 1–2 valandų trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje.

Primename, kad liko paskutinis mėnuo, kai galite dalyvauti nemokamuose mokymuose pagal projektą „Profesinės kvalifikacijos tobulinimas žemės ūkio ir aplinkosaugos srityse“.

Kviečiame tobulėti ir nuotoliniu būdu – užsiregistruokite informacinėje sistemoje IKMIS ir rinkitės jums reikalingą programą: augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų bei platintojų, priešgaisrinės saugos, „Kompleksinės paramos reikalavimai“, „Agrarinė aplinkosauga ir kraštovaizdžio gerinimas“, „Aplinkosauga bei tręšimo planavimas“ ir kitas mokymo programas.

Na, jei metams skaičiuojant paskutines dienas vis dar kankina košmarai apie mokestines patikras ir išmuša karštis pagalvojus apie artėjančius terminus įvairioms ataskaitoms pateikti, turime paprastą receptą – pasitarkite su vaistininku ar Konsultavimo tarnybos apskaitos konsultantu. Greitai pasveiksite, nes konsultantai kokybiškai sutvarkys buhalterinę apskaitą, laiku pateiks ataskaitas ir atsakys į finansų valdymo klausimus.

Buhalterinė apskaita tvarkoma ūkininkams, mažoms ir vidutinėms įmonėms visoje Lietuvoje. Atvykite į artimiausią Konsultavimo tarnybos rajono biurą ir drauge aptarkite buhalterinės apskaitos paslaugų teikimo sąlygas 2019 -tiems metams. Pirmiesiems 150 naujų klientų dovanosime žurnalo „Mano ūkis“ ketvirčio prenumeratą. Eikime į sėkmę drauge, juk kiekviena detalė svarbi! Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse:

©www.lzukt.ltwww.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt 

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius, 2018 m. gruodis

apskaita

darbu sauga-2

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai_1

GZPK BANERIS

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/