Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > MIŠKININKYSTĖ > Pasidaryk pats: kaip pagaminti inkilą?

Pasidaryk pats: kaip pagaminti inkilą?
2020-03-17


Grįžta paukščiai atnešdami pavasarį...Pasitikime juos iškeldami inkilus, nes gamtoje natūralių drevių labai trūksta, todėl inkilai daugeliui uoksiniais vadinamų paukščių (o jų apie 20 rūšių) tampa namais. Tačiau tam, kad inkilas netaptų spąstais perintiems paukščiams, būtina žinoti keletą pagrindinių taisyklių.

Kokius inkilus, kada ir kokiems paukščiams kelti, pataria LŽŪKT vyriausiasis miškininkystės specialistas Mantas Norkūnas.

Vis tik nenusiminkite, jei nespėsite pasitikti paukščių ir pasiruošti inkilų pavasarį. Miškininkai sako, kad inkilus galima kabinti visus metus, nes tuo metu kai neperi, paukščiai ar žinduoliai inkiluose kaupia maisto atsargas ar tiesiog nakvoja. Tuščiuose inkilėliuose įsikuria ir miegapelės, šikšnosparniai, geltonkaklės pelės, skruzdės, kamanės, vapsvos – todėl iškelti inkilai yra naudingi visai miško ekosistemai.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt; www.agroakakdemija.lt, 2020 m. kovasNAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

Baneris-naujas-VEIKIANTIS-230x480

medziobirza1 (1)


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos