Kviečiame mokytis ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS (https://www.ikmis.lt/).

VIDEONAUJIENOS > VERTA ŽINOTI

VERTA ŽINOTI
LŽŪKT išskirtinumas žemės ūkio rinkoje
2020-07-27

 

Neseniai Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos centre (Akademijos mstl., Kėdainių r.) atidarytas Tiksliojo ūkininkavimo centras (TŪC).

Anot TŪC vadovo Luko Šapranausko, centro paslaugos orientuotos į pažangius ūkininkus, kurie ūkiuose naudoja arba planuoja naudoti modernią, skaitmenizuotą žemės ūkio techniką, į žemdirbius, siekiančius plėsti ar stiprinti ūkio pozicijas. Paslaugos skirtos ir augalininkyste, ir gyvulininkyste besiverčiantiems ūkiams. Kokos jos? Apie tai – vaizdo informacija.

Jei turite klausimų, kviečiame kreiptis į TŪC vadovą Luką Šapranauską tel. 8 656 36 678, el. p. lukas.sapranauskas@lzukt.lt

Red. Jolanta Abarienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2020 liepa

 

Nuotoliniai mokymai ūkininkams karantino metu
2020-03-24

Mums rūpi Jūsų sveikata ir saugumas, tad kursus, būtinus Jūsų veiklai, organizuojame internetu. Kviečiame jungtis prie sistemos IKMIS ir nuotoliniu būdu kelti kvalifikaciją. Žinome, kad šiuo metu yra itin aktualūs „Augalų apsaugos produktų naudotojų“ kursai, siekiantiems atnaujinti žinias ar įsigyti naują pažymėjimą. Juos taip pat galite išklausyti, užsiregistravę ikmis.lt sistemoje. Mes suteiksime ne tik žinias, išduosime kvalifikacinį pažymėjimą, bet iškilus klausimams, operatyviai į juos atsakysime.

© LŽŪKT 2020 m.

Abukauskų ūkis „Raugiam viską“: asortimentas nustebins
2020-02-24

Kauno rajone, Pagynėje, nedideliame 1 ha ūkyje verslą plėtoja ūkininkai Dalia ir Edvardas Abukauskai – raugia bene 30 skirtingų rūšių vaisių ir daržovių, daro įvairias mišraines. Asortimentas tikrai gausus: agurkai, paprikos, visų rūšių kopūstai, aitriosios paprikos, moliūgai, česnakai, slyvos, kriaušės, obuoliai, pomidorai, šparaginės pupelės, smidrai, kukurūzai ir daugybė kitų.
Tikras saldžiarūgštis pozityvumas! Ne tik labai gardu, bet, kaip Dalia sako, rauginti produktai, jų sunkos – puikus ir natūralus probiotikas, reikalingas mūsų organizmui, ypač kai šalta ir drėgna. O raugti galima viską. Pasižiūrėkite.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2020 m. vasaris

Virtuali ekskursija po LŽŪKT laboratoriją
2020-01-20

Beveik prieš metus Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje (LŽŪKT) atidaryta laboratorija, kuriai Aplinkos apsaugos agentūra suteikė leidimą atlikti taršos šaltinių, išmetamų į aplinką teršalų ir teršalų aplinkos elementuose matavimus ir tyrimus. Laboratorijoje tiriama dirvožemio, paviršinio ir gruntinio vandens, nuotekų, organinių trąšų cheminė sudėtis, augalų NPK, atliekamos šiltnamio grunto analizės. Ėminius pristatyti gali žemdirbiai, įmonės, bendrovės, mokslo ir mokymo institucijos bei gyventojai.

Įdomu pasidairyti? Laboratorijos vedėja Lina Šmakovienė kviečia jus į virtualią ekskursiją.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius

© www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2020 m. sausis

OiRA – nemokamas, interaktyvus profesinės rizikos vertinimas
2020-01-06

Rizikos vertinimas – pirmasis žingsnis siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų skaičių. OiRA siūlo pažangų sprendimą rizikos vertinimo procese, pradedant nuo darbo vietoje kylančių pavojų identifikavimo, pateikiant vartotojui konkrečiame sektoriuje dažniausiai pasitaikančius pavojus, baigiant prevencinių priemonių pasirinkimu iš sąrašo arba savo priemonių sukūrimu, ir galiausiai – rizikos vertinimo ataskaitų teikimą.

Naudojimas OiRA priemonėmis (įrankiais) nereikalauja jokių specialių žinių ir įgūdžių – tereikia užsiregistruoti galiojančiu el. pašto adresu. Plačiau – reportaže.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2020 m. sausis

Atverti „Inovacijų vartai“: žemės ūkio žinios ir inovacijos agroverslo plėtrai
2019-12-03

Naujausios technologijos padeda viso pasaulio ūkininkams mokslu grįstais sprendimais didinti našumą ir derliaus apimtis, tačiau vykstant daugybei su žemės ūkių susijusių inovacijų diegimo projektų, susipažinti su visais atradimais ir jais pasinaudoti – nemenkas iššūkis, todėl Europos ir pasaulio inovacijų kūrimo, diegimo ir sklaidos procesuose sparčiai pereinama prie interaktyvaus inovacijų diegimo modelio, kai ūkininkai, mokslininkai ir konsultantai drauge dalyvauja visame inovacijos kūrimo ir bandymų procese. Lietuva – ne išimtis.

Prieš 4-erius metus Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) drauge su pagrindinėmis šalies žemės ūkio mokslo, studijų institucijomis ir žemės ūkio eksperimentinę veiklą vykdančiais ūkiais įkūrė Europos inovacijų partnerystės (EIP)veiklos grupę ir pasiryžo įgyvendinti projektą „Žinių kaupimo, perdavimo, žemės ūkio technologijų kūrimo ir jų demonstravimo centras „Inovacijų vartai”, kurio rezultatai pristatyti lapkričio pabaigoje LŽŪKT mokymų centre „Agroakademija“ surengtoje konferencijoje.

Kaip kilo idėja kurti tokio pobūdžio centrą ir kokia jo paskirtis – vaizdo reportaže. Apie renginį daugiau paskaityti galite čia.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius

 © www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt. 2019 m. gruodis

Jei siekiate tapti žemės ūkio lyderiais
2019-12-03

Lyderiaujančiam verslui reikalingi patikimi partneriai, padedantys suvaldyti kasdienius iššūkius. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba – vienintelė organizacija Lietuvoje, turinti tokį platų paslaugų asortimentą ir dirbanti visoje šalyje. Konsultuokitės ir 2020 metais. Priimkite sprendimus ir lyderiaukite.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2019 m. gruodis

Inno panorama 2019: skaitmeninės ir kitos inovatyvios paslaugos žemės ūkiui
2019-10-01

„Sprendimai regionų plėtrai“ – tokiu šūkiu lankytojus į pirmą kartą rengiamą tarptautinę parodą „Inno panorama“ kvietė organizatoriai. Parodoje siekta pristatyti sėkmingai veikiančių įmonių sprendimus, regionuose įgyvendintus novatoriškus projektus, mokslo įstaigų pasiekimus, o pagrindinės temos apėmė agroinovacijas, bioekonomiką ir rekreaciją.
Videoreportaže įžvalgomis dalijasi įmonės, už inovacijas įvertintos parodos medaliais.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2019 m. spalis

LŪS jubiliejinis filmas: mūsų jėga – vienybėje!
2019-08-19

2019 metais Lietuvos ūkininkų sąjunga (LŪS) švenčia net du jubiliejus: įkūrimo 100-metį ir atkūrimo 30-metį. Tai pirmoji įkurtoji ir vėliau pirmoji atkurtoji žemdirbių organizacija Lietuvoje. O kaip viskas prasidėjo? www.agroakademija.lt komanda kviečia pavartyti LŪS istorijos puslapius.

Apie renginį paskaityti ir pažiūrėti nuotraukas galite čia.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2019 m. rugpjūtis

Darbas pagal paslaugų kvitus
2019-08-05

Prieš šešerius metus įsigaliojęs Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymas suteikė galimybę ūkininkams pasitelkti darbo jėgą vienkartiniams ir trumpalaikiams darbams ūkiuose atlikti. Taip stengtasi sumažinti biurokratinės darbuotojų įdarbinimo ar atleidimo procedūras bei nelegalaus įdarbinimo galimybes. Kokias paslaugas galima teikti pagal paslaugų teikimo kvitus? Kokius darbus gali dirbti nepilnamečiai? Apie tai žiūrėkite reportaže.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakaemija.lt, 2019 m. rugpjūtis

Žemės ūkis 2050: į kokias kompetencijas būtina investuoti šiandien?
2019-04-29

Žemės ūkis yra viena perspektyviausių sričių diegti išmaniąsias technologijas. Sensoriai, telematikos ir automatizavimo sprendimai, duomenų analitika, dirbtinis intelektas leis tiksliau prognozuoti ir efektyviau valdyti žemės ūkio vertės grandinę ir tobulins jos valdymo modelius. Atsinaujinančių resursų naudojimo efektyvumas, išaugęs vartotojų dėmesys žemės ūkio produkcijos kokybei, aplinkai draugiška gamyba skatina ieškoti inovatyvių sprendimų, paslaugų bei produktų. Šie pokyčiai neišvengiamai reikalauja naujų kompetencijų, padedančių priimti naujus technologinius ir organizacinius iššūkius. Koks bus žemės ūkis 2050 metais ir į kokias kompetencijas būtina investuoti šiandien? Į specialų forumą VDU Žemės ūkio akademijoje (Kaune)  diskutuoti rinkosi šio sektoriaus verslo, akademinės bendruomenės bei politikos atstovai.
Forumo iniciatoriai – šalies agroverslo lyderiai, VDU Žemės ūkio akademijos absolventų klubas „ASU alumni“.
Daugiau apie forumą skaitykite straipsnį „Ateities žemės ūkis: pokyčiai ir iššūkiai“.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2019 m. balandis

Mokymai ūkininkams – nuo auditorinių iki nuotolinių
2019-02-19

Ūkininkų veiklos ritmą diktuoja metų laikai. Kaip ir kiekvienais metais, žiemos ir pavasario laikotarpiai populiariausi mokymuisi. Kasmet kvalifikaciją tobulinti į Konsultavimo tarnybą ateina per 4500 žemdirbių ir žemės ūkio specialistų. Kursai organizuojami dalyviams patogiose vietose visoje Lietuvoje: rajono, miesto, seniūnijos centruose ar bendruomenės namuose, praktiniai mokymai – ūkiuose. Organizuojami mokymai ir nuotoliniu būdu informacinėje sistemoje IKMIS. Registruokitės  ir rinkitės Jums reikalingiausius. Kvalifikaciją siūloma tobulinti pagal 16 mokymo programų. Na, o šiuo metu populiariausi mokymai, skirti augalų apsaugos produktų naudotojams ir platintojams.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2019 m. vasaris

Pensijų reforma: svarbu žinoti kiekvienam
2019-02-05

Nuo 2019 m. sausio 1 d. pradedama įgyvendinti Pensijų reforma. Daugiausia pokyčių yra su Pensijų kaupimo II pakopoje tvarka. Keičiasi kaupimo formulė 3+1,5 (buvo 2+2+2 arba 2+2+0). Tai reiškia, kad pensijų kaupimo dalyvis 3 proc. kaups nuo savo darbo užmokesčio ir gaus 1,5 proc. priemoką iš valstybės biudžeto nuo už praeitų metų šalies vidutinio darbo užmokesčio. Daugiau apie pasiketimus primena Lina Minkevičienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos vyr. buhalterinės apskaitos specialistė.
©www.lzukt.lt,  www.agroakademija.lt, 2019 m. vasaris

 

Lietuvos ekonomikai žemdirbiai gėdos nedaro
2018-12-17

Kiekvieni metai žemdirbiams atneša permainų. Dalis Lietuvos ūkininkų pernai išgyveno katastrofą dėl lietaus pertekliaus, šiemet – sausra, o  tuo pačiu ir kainos pasiutpolkę šoka. Tačiau žemdirbių atstovai pripažįsta, kad gerų rezultatų nebus be įdėto kruopštaus ir atsakingo darbo.

Galima drąsiai teigti, kad žemdirbiai yra vieni iš tų, kurių dėka kaime išsaugotas gyvybingumas ir bendruomeniškumas bei tęsiamos žemdirbystės tradicijos. „Žemdirbio darbas yra šventas – maitinti žmones, gaminti sveiką maistą“, – sako LŽŪBA prezidentas.

 Kokie buvo šie, besibaigiantys 2018 metai, Lietuvos žemės ūkio bendrovėms, Lietuvos ūkininkų sąjungos nariams ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai, kuri jau ketvirtį amžiaus į sėkmę eina drauge su žemdirbiu.  Pamąstymai apie besibaigiančius metus ir linkėjimai artėjant gražiausioms metų šventėms – iš žemdirbiškųjų organizacijų vadovų.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. gruodis

Svarbiausi ūkio darbai gruodį
2018-12-03

Sakoma, kad geras ženklas viską padaryti, kas priklausė šiemet, tik tada kiti metai bus nauji. Tad siekiantys modernizuoti ūkius turi paskutinę galimybę šiais metais pasinaudoti Europos Sąjungos parama. 

Siekiantiems išlaikyti stiprias pozicijas rinkoje gera žinia, – nuo gruodžio 3 d. iki 31 d. ūkininkai ir žemės ūkio veiklą vykdantys juridiniai asmenys gali kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Ji skirta ne tik naujų ūkio pastatų statybai, esamų rekonstravimui ar kapitaliniam remontui, bet ir infrastruktūrai sutvarkyti bei įrangai įsigyti, kuri būtina veiklai specializuotame žemės ūkio sektoriuje vykdyti.

Džiugu, kad šiame etape paramos lėšomis numatyta finansuoti daugiamečių augalų įsigijimo, jų sodinimo išlaidas ir naujos žemės ūkio įrangos bei technikos įsigijimą, išskyrus traktorius ir kombainus.

Paramos dydis projektui negali viršyti 200 tūkst. Eur. O jei  projekte numatyta statybos ar infrastruktūra valdoje, paramos dydis projektui negali viršyti 400 tūkst. Eur.

Kviečiame suskubti ir norinčius kurti ne žemės ūkio verslą kaime. Iki gruodžio 21 d. renkamos paraiškos verslui pradėti. Parama gali pasinaudoti tie, kuriems verslui pradėti pakaks ne didesnės kaip 16 000 Eur paramos.

Kreipkitės, ekonomines paslaugas teikiantys konsultantai padės įvertinti galimybes gauti paramą ir parengs projektą.

Dabar – geriausias metas miškuose nusižymėti ribines linijas, pasidaryti miško valdų kadastrinius matavimus. O privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame pasinaudoti Aplinkos ministerijos vykdomu projektu „1000 miško savininkų individualus konsultavimas jų miško valdose, konkrečios valdos tvarkymo, priežiūros, atkūrimo, apsaugos ir naudojimo klausimais“. Suteikiama nemokama? 1–2 valandų trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje.

Primename, kad liko paskutinis mėnuo, kai galite dalyvauti nemokamuose mokymuose pagal projektą „Profesinės kvalifikacijos tobulinimas žemės ūkio ir aplinkosaugos srityse“.

Kviečiame tobulėti ir nuotoliniu būdu – užsiregistruokite informacinėje sistemoje IKMIS ir rinkitės jums reikalingą programą: augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų bei platintojų, priešgaisrinės saugos, „Kompleksinės paramos reikalavimai“, „Agrarinė aplinkosauga ir kraštovaizdžio gerinimas“, „Aplinkosauga bei tręšimo planavimas“ ir kitas mokymo programas.

Na, jei metams skaičiuojant paskutines dienas vis dar kankina košmarai apie mokestines patikras ir išmuša karštis pagalvojus apie artėjančius terminus įvairioms ataskaitoms pateikti, turime paprastą receptą – pasitarkite su vaistininku ar Konsultavimo tarnybos apskaitos konsultantu. Greitai pasveiksite, nes konsultantai kokybiškai sutvarkys buhalterinę apskaitą, laiku pateiks ataskaitas ir atsakys į finansų valdymo klausimus.

Buhalterinė apskaita tvarkoma ūkininkams, mažoms ir vidutinėms įmonėms visoje Lietuvoje. Atvykite į artimiausią Konsultavimo tarnybos rajono biurą ir drauge aptarkite buhalterinės apskaitos paslaugų teikimo sąlygas 2019 -tiems metams. Pirmiesiems 150 naujų klientų dovanosime žurnalo „Mano ūkis“ ketvirčio prenumeratą. Eikime į sėkmę drauge, juk kiekviena detalė svarbi! Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse:

©www.lzukt.ltwww.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt 

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius, 2018 m. gruodis

„Metų ūkis 2018“: „Esate kiečiausia Lietuvos investicija“
2018-11-20

Birželį paskelbtas respublikinis konkursas „Metų ūkis 2018“ lapkričio 16 dieną (penktadienį) tradiciškai finišavo Kauno kultūros ir sporto centre „Girstutis“, kur pagerbti ir apdovanoti geriausi šalies žemdirbiai. Konkurse, surengtame 25-ąjį kartą, dalyvavo 401 ūkis iš 38 savivaldybės. Laimėtojais išrinkti 115 ūkių.

„Lietuva šiemet švenčia šimtmetį, o konkursas „Metų ūkis“ mini dvidešimt penkmetį. Kažin, ar kas tada tikėjo, jog jis turės tokią ilgą istoriją. Pirmasis konkursas įvyko 1994 metais ir nuo tada rengiamas kasmet. Pirmajame konkurse galėjo dalyvauti Ūkininkų sąjungos nariai, turintys ne mažiau kaip 10 hektarų žemės, o išimties tvarka galėjo dalyvauti ir siauros specializacijos maži ūkiai, tokie kaip daržininkystės, žuvininkystės ir pan. Ūkio dydžio apibrėžimo reikalavimo jau senai nebelikę. Šiandien svarbiausia, kad ūkis per pastaruosius metus būtų padaręs realią pažangą ir įvertintas pagal konkurso nuostatus. Konkurso tikslas išliko tas pats – skatinti ūkininkus pažangiau ūkininkauti, siekiant gamybos efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros, geriau tvarkytis savo ūkyje“, – sveikindamas šventės dalyvius sakė Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) pirmininkas Jonas Talmantas. Ir pridūrė, jog nepaisant lietuvių išminties mokėk darbus dirbti, bet mokėk ir švęsti, tačiau pastebėti dirbančius ūkininkus gerokai lengviau, nei juos įtikinti dalyvauti konkurse. Vaizdo įraše – jubiliejinės šventės akimirkos.
Apie renginį daugiau skaitykite čia.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
®www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2018 m. lapkritis

Žemės ūkis. Saugus darbas su pavojingomis medžiagomis
2018-11-06

Pavojingų medžiagų poveikis Europos darbo vietose yra paplitęs daug labiau nei mano dauguma žmonių. Žemės ūkis – ne išimtis. Jungtinių Tautų bei Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kiekvienais metais pesticidais sunkiai apsinuodija 3 milijonai žemės ūkio darbuotojų. Siekiant užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą bei visuomenės ekonominę sėkmę, būtina pašalinti arba bent jau veiksmingai valdyti patiriamą pavojingų medžiagų poveikį. Apie tai buvo kalbama spalio 30 d. žemdirbiams skirtame seminare „Saugus darbas su pavojingomis medžiagomis“.

Prastai darbo vietoje valdomos pavojingos medžiagos ne tik kelia nereikalingą riziką darbuotojams, bet dėl jų patiriamos didelės tiesioginės įmonių ir sveikatos sistemų išlaidos. Pavyzdžiui, kancerogenų poveikis darbo vietoje kasmet Europai kainuoja apytikriai 2,4 mlrd. EUR. Kiekvienas darbuotojo, kurio sveikatai neigiamos įtakos turėjo darbe patirtas pavojingų medžiagų poveikis, prašymas atlyginti žalą taip pat gali kainuoti šimtus tūkstančių eurų. Investuojant į darbuotojų saugą ir sveikatą tokių išlaidų išvengiama, o įmonėse, ūkiuose taip pat: padidėja darbuotojų našumas ir motyvacija, sumažėja nebuvimo darbe dėl ligos atvejų ir dėl darbuotojo sveikatos sutrikimų patiriamos išlaidos, sumažėja darbuotojų kaita.
Apie seminarą skaitykite straipsnyje „Kancerogenai žemės ūkyje – kraupi statistika. Nauji iššūkiai ir ligos“.

Seminaro organizatoriai: Valstybinė darbo inspekcija, vykdanti EU–OSHA Lietuvos ryšių punkto funkcijas ir koordinuojanti šią kampaniją Lietuvoje, kartu su partneriais – Lietuvos ūkininkų sąjunga bei Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2018 m. lapkritis

 

Svarbiausi ūkio darbai lapkritį
2018-11-02

Gyvulininkystė. Atėjus tikroms rudeniškoms darganoms, paskutiniai galvijai grįžta į tvartus. Kaip šerti galvijus pereinamuoju laikotarpiu, kad pašarai nebūtų staigiai pakeičiami ir neprisidarytume bėdos?

Nors Lietuvoje daugėja ūkių, kurie piendavių nebegano, o visą sezoną šeria konservuotais pašarais ir taip išvengia didelių raciono pokyčių, tačiau nemažai ūkininkų dar gano gyvulius ir šiuo metu suprastėjus orams skuba juos parginti į tvartus. Šios ganiavos išskirtinumas buvo tas, kad dėl sausringo laikotarpio ir pašarų trūkumo nemažai ūkininkų ir vasara savo galvijams ganyklose papildomai duodavo šieno ar šiaudų. Tiems, kurie prie tvartinio laikotarpio pašarų nepratino, primename, kad keičiant šėrimo racioną svarbu išvengti klaidų, kurios pieno ūkyje kainuoja brangiai, nes prie naujos sudėties racionų galvijų prieskrandžių mikroflora prisitaiko per 10–12 dienų. Jei šiuo metu dar ganote galvijus, jiems reikėtų duoti tvartinio raciono pašarų. Neganykite, jei ant žolės yra šerkšno. Svarbu, kad gyvuliai sėkmingai pasiruoštų žiemos periodui, nes tuomet gyvulio organizme sunaudojamos per vasarą sukauptos mineralinių medžiagų, vitaminų atsargos, o šėrimo klaidos sumažina produktyvumą. Geriausių rezultatų pasiekiama tada, kai produktyvios pieninės aukšto genetinio potencialo karvės gauna gerai subalansuotus pašarus.

Galvijų racionų pagrindą visais metų laikais sudaro žoliniai pašarai, o koncentratai – tik nedidelę jo dalį. Kadangi jie užtikrina maksimalų karvių produktyvumą, šiais pašarais balansuojame racioną iki reikiamo maistingumo. Pienininkystės ūkyje racionus balansuoti būtina, o koreguoti reikia nuolat: pradėjus šerti naujais pašarais ar gavus atsakymus apie bandos produktyvumo kontrolės rezultatus. Būtent šie rezultatai ir yra karvių organizmo būklės veidrodis, parodantis, ar tinkamai sudarytas šėrimo racionas.

Labai svarbu racionuose apskaičiuoti optimalią koncentratų normą. Kad nereiktų spėlioti, kaip tinkamai jį subalansuoti, reikia tirti pagaminto silosuoto pašaro kokybę. Tai užtikrina produktyvumo didėjimą, jo palaikymą, padeda išvengti medžiagų apykaitos ligų. Profesionalų specialistų komanda visada pasiryžusi jums padėti. Jei reikės, atvykę į ūkį, ištirsime pašarus: nustatysime jų maistinę ir energinę vertę, pagal pašarų tyrimų rezultatus skirtingoms gyvulių grupėms sudarysime optimalų racioną. Jei pageidausite, išrinksime pigiausius pašarų priedus, nes  esame nepriklausomi konsultantai. Paskaičiuosime, kaip keisis pieno gamybos savikaina, naudojant skirtingus pašarų priedus, nustatysime šių produktų optimalius kiekius.

Kviečiame išbandyti kompleksines mobilios gyvulininkystės laboratorijos paslaugas jūsų ūkyje. Rezultatus gausite iš karto, o pasitarę su veterinarijos gydytoju galėsite priimti sprendimus.

Augalininkystė. Užsitęsę šilti orai rudens pirmoje pusėje prailgino augalų vegetaciją. Tad labai svarbu žinoti realią situaciją laukuose. Įsivertinkite žiemkenčių būklę su nepriklausomu augalininkystės konsultantu. Rekomenduojame užsiregistruoti Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų sistemoje IKMIS. Galėsite susipažinti ir įvertinti, kaip žiemkenčiai? visoje Lietuvoje pasiruošę žiemoti.

Dabar tinkamiausias laikas išanalizuoti praėjusio sezono darbus, ūkio rezultatus, planuotis kitų metų tręšimo ir kitus augalų priežiūros darbus. Jei norite užtikrinti pasėlių optimalų ir subalansuotą tręšimą per visą augalų vegetaciją, nepamirškite išsitirti dirvožemio. Kreipkitės, rengiame tręšimo planus organinėmis ir mineralinėmis trąšomis, o siekiantiems maksimumo, – parengsime kintamos normos tręšimo planą.

Darbų sauga. Pasirūpinkite ūkio darbuotojų saugumu! Specialistai, atsižvelgdami į aplinkybes ir įvykusius nelaimingus atsitikimus, jų priežastis, konsultuoja ūkininkus: vyksta į ūkius ir įvertina situaciją, pagal galiojančius norminius teisės aktus paruo?šia darbų saugos ir priešgaisrinės saugos dokumentaciją, pagal poreikį instruktuoja darbuotojus.

Kompleksinė parama. Konsultantai taip pat padės įvertinti, ar Jūsų ūkis atitinka kompleksinės paramos reikalavimus.

Verslo ekonomika. Būkite tarp startuolių ir kurkite ne žemės ūkio verslą kaime! Nuo lapkričio 2 iki 30 dienos finansine parama galės pasinaudoti privatūs juridiniai ar fiziniai asmenys, planuojantys didesnes investicijas. Finansuojama iki 100-to procentų investicijų vertės. Yra naujienų ir planuojantiems investuoti mažiau: nuo lapkričio 19 iki gruodžio 21 dienos finansine parama galės pasinaudoti tie, kuriems verslo planui įgyvendinti reikės ne didesnės kaip 16 tūkstančių eurų paramos.

Informuojame, kad nuo gruodžio pradžios planuojama parama investicijoms į žemės ūkio valdas. Kreipkitės į ekonomines paslaugas teikiančius konsultantus. Jie supažindins su taisyklių reikalavimais ir įsipareigojimais, įvertins kuriamo verslo atitiktį projekto atrankos kriterijams, parengs verslo planą, užpildys paraišką ir  dirbs su Jumis per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį.

Miškininkystė. Privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame pasinaudoti Aplinkos ministerijos vykdomu projektu „1000-io miško savinin?kų individualus konsultavimas jų miško valdose, konkrečios valdos tvarkymo, priežiūros, atkūrimo, apsaugos ir naudojimo klausimais“. Suteikiama nemokama? 1–2 valandų trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje.

Mokymai. Ūkininkams visoje Lietuvoje iki gruodžio 31 dienos organizuojami nemokami mokymai pagal projektą „Profesinės kvalifikacijos tobulinimas žemės ūkio ir aplinkosaugos srityse“.  Kviečiame tobulėti ir nuotoliniu būdu – užsiregistruokite informacinėje sistemoje IKMIS ir rinkitės jums reikalingą programą: augalų apsaugos produktų profesionaliųjų naudotojų bei platintojų, „Kompleksinės paramos reikalavimai“, „Agrarinė aplinkosauga ir kraštovaizdžio gerinimas“, „Aplinkosauga bei tręšimo planavimas“ ir kitas mokymo programas.

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse: www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt

© 2018 m. lapkritis

Svarbiausi ūkio darbai spalį
2018-10-03

Paminėjus Mykolines, pasibaigus sėjos darbams ir jau besidžiaugiant sudygusiais žiemkenčiais, augalininkystės ūkių šeimininkai gali lengviau atsipūsti, tačiau gyvulininkystės ūkiuose darbų dar gausu. Vilma, kokie pagrindiniai darbai spalio mėnesį gyvulininkystės ūkiuose?

Darbų tikrai netrūksta. Spalį iš ganyklų pergenami galvijai, jie pergrupuojami pagal amžių, produktyvumą ir kitus gyvulių augintojams svarbius duomenis. Kadangi šiais metais daugelis gyvulininkystės ūkių dėl sausros pasiruošė mažiau nei įprasta pašarų, tad labai svarbu juos tinkamai paskirstyti. Galbūt reikėtų išbrokuoti neproduktyvius galvijus ar neveršingas karves arba, nustačius negalavimų priežastis, anksčiau pradėti juos gydyti.

Gyvulių augintojams padėti pasiruošusi Konsultavimo tarnybos veterinarijos gydytojų – ekspertų – komanda. Kviečiame išbandyti kompleksines mobilios gyvulininkystės laboratorijos paslaugas, kurios bus atliktos atvykus į jūsų ūkį.

Pradedant tvartinį laikotarpį, siūlome įvertinti gyvulių sveikatingumą. Rezultatus gausite iš karto, o pasitarę su veterinarijos gydytoju galėsite priimti sprendimus. Specialistai atliks ne tik laboratorinius tyrimus. Jei pageidausite, ištirs ir įvertins ūkio pašarus. Čia pat įvertinę tyrimų rezultatus, pateiks rekomendacijas ir veiksmų planą, kad problemos būtų išspręstos. Laboratoriniai tyrimai, kaip kraujo, šlapimo, ūkio sąlygomis turėtų būti atliekami periodiškai, nes tai leidžia išvengti įsisenėjusių medžiagų apykaitos ligų ir užkirsti kelią neplanuotoms išlaidoms.

Labai svarbu tiek pieno, tiek mėsinės gyvulininkystės ūkiuose kuo anksčiau nustatyti, ar karvė veršinga. Ypač tai aktualu mėsinę galvijininkystę vystantiems ūkininkams, nes vienintelė tokio ūkio produkcija – kasmet atvestas sveikas veršelis. Kiekviena papildoma  neveršingumo diena atneša nuo 0,87 iki 2,53 eurų nuostolio, o ankstyvas veršingumo nustatymas, praėjus 28 dienomis po apsėklinimo, padės sumažinti šių dienų skaičių, sutaupyti išlaidas sėklinimui, užtikrins optimalų produktyvių dienų skaičių bei sumažins šėrimo sąnaudas. Laiku atliktas ir efektyvus reprodukcijos valdymas iš karvės per parą leis gauti 2,04 euro daugiau pajamų.

O ar žinote, kiek maisto medžiagų yra dirvoje? Net ir nedidelis laukas gali būti labai „margas”. Taigi norint efektyviai panaudoti trąšas, reikėtų atlikti tikslią dirvos analizę ir ja remiantis planuoti tręšimą. Kreipkitės į augalininkystės konsultantus. Jie paims dirvožemio ėminius, pagal juos sudarys jūsų laukui tinkamą tręšimo planą.

Pasirūpinkite ūkio darbuotojų saugumu! Specialistai, atsižvelgdami į aplinkybes ir įvykusius nelaimingus atsitikimus, jų priežastis, konsultuoja ūkininkus: vyksta į ūkius ir įvertina situaciją, pagal galiojančius norminius teisės aktus paruošia darbų saugos ir priešgaisrinės saugos dokumentaciją, pagal poreikį instruktuoja darbuotojus.

Informuojame, kad ūkininkams visoje Lietuvoje iki gruodžio 31 d. organizuojami nemokami mokymai pagal projektą „Profesinės kvalifikacijos tobulinimas žemės ūkio ir aplinkosaugos srityse“. Informaciją apie planuojamus mokymus rasite mūsų interneto svetainėse.

Nepamirškite, kad tobulėti galite ir nuotoliniu būdu, mokydamiesi informacinėje sistemoje IKMIS. Šioje sistemoje galite mokytis pagal mokymo programas, skirtas augalų apsaugos produktų profesionaliesiems naudotojams bei platintojams, taip pat pagal mokymo programas, tokias kaip „Kompleksinės paramos reikalavimai“, „Agrarinė aplinkosauga ir kraštovaizdžio gerinimas“, „Aplinkosauga bei tręšimo planavimas“ ir kt. mokymo programas.

Primename, kad numatę plėsti savo miškų plotus, gali pasinaudoti parama „Miško veisimas“. Paraiškos renkamos iki spalio 31 dienos. Taip pat iki spalio pabaigos renkamos paraiškos miškams apsaugoti ir atkurti po stichinės nelaimės pagal veiklos sritį „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“. Dėl paraiškų užpildymo ir išsamaus taisyklių paaiškinimo kreipkitės į Miškininkystės paslaugų biuro specialistus.

Privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame pasinaudoti Aplinkos ministerijos vykdomu projektu „1000 miško savininkų individualus konsultavimas jų miško valdose, konkrečios valdos tvarkymo, priežiūros, atkūrimo, apsaugos ir naudojimo klausimais“. Suteikiama nemokama 1–2 valandų trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje.

Visą spalį miško valdytojai ir miško valdytojų grupės gali teikti paraiškas pagal veiklos sritį „Parama miškų infrastruktūrai gerinti“. Kviečiami kreiptis į Konsultavimo tarnybos biurus, kur ekonomikos paslaugas teikiantys konsultantai supažindins su taisyklių reikalavimais, įsipareigojimais, įvertins ūkio atitiktį projekto atrankos kriterijams, užpildys paraišką, dirbs su jumis per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį. Jei reikės, miškininkystės specialistai parengs miškotvarkos projektus. Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse:www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt © 2018 m. spalis

Lietuvos artojų varžybos ir kukurūzų diena 2018: mokslas, agroverslas ir praktika
2018-09-14

Beveik 1000-tis žemdirbių, 16 geriausių šalies artojų iš 11 savivaldybių, per 20 perspektyviausių kukurūzų hibridų auginimo rezultatų pristatymas, mokslininkų, konsultantų ir ūkininkų patirties sklaidos seminarai bei konsultacijos, žemės ūkio technikos inovacijos, skirtingų žemės ūgio padargų demonstravimas – nuo išmanaus plūgo iki pašarų ruošimo kombainų, kukurūzų labirintas, edukaciniai užsėmimai ir pramogos, drauge surinkta 100-to kvadratinių metrų dėlionė „Surink Lietuvą“. Visa tai pamatyti, sužinoti, išgirti ir išbandyti buvo galima rugsėjo 13-ąją Dotnuvos eksperimentinio ūkio laukuose vykusiame jungtiniame renginyje Lietuvos artojų varžybos ir kukurūzų diena.

Pagrindiniai organizatoriai – 25-erius veiklos metus švenčianti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ir Lietuvos artojų asociacijos atstovai teigia, kad sujungę du renginius į vienąsiekė žemdirbiams suteikti daugiau naudingos informacijos, apimančios visą ciklą, vykstantį žemės ūkio gamybos procese: nuo taisyklingo arimo, dirvožemio paėmimo ir ištyrimo, veislės parinkimo, auginimo, iki pašarų gamybos, pašaro kokybės įvertinimo ir raciono sudarymo.

Dalyvius, svečius sveikino bei artojams tiesių vagų ir sėkmės linkėjo Seimo, Žemės ūkio ministerijos, Ūkininkų sąjungos, Bendrovių asociacijos, organizatorių, mokslo ir mokymo institucijų, Kėdainių  rajono savivaldybės atstovai.

Į geriausiųjų ir jau žinomų bei tituluotų arimo meistrų gretas drąsiai įsijungė ir 4 žemės ūkio mokyklų moksleiviai. 9 artojai arė vartomais, 7 – tradiciniais plūgais.

Po 3 valandų vykusios atkaklios kovos jauniausiu geriausiu artoju pripažintas septyniolikmetis Panevėžio rajono artojas Augustinas Vasiliauskas.

Absoliučiais Lietuvos artojų varžybų nugalėtojais tapo daugkartiniai lyderiai  – pakruojiškis Audrius Plerpa ir kretingiškis Kazys Genčius. Šie artojai atstovaus Lietuvai  kitąmet Amerikoje vyksiančiose Pasaulinėse arimo varžybose.

Lietuvos artojų varžybos ir Kukurūzų diena 2018: tai azartas, kova, bendrystė ir tai, kas pažangiausia moksle, agroversle ir pritaikyta praktikoje.

Iki kitų susitikimų!

Apie renginį skaitykite čia.

Renginio nuotraukų galerija.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. rugsėjis

Svarbiausi ūkio darbai rugsėjį
2018-09-02

Dėl sausros šiais metais daugelis ūkininkų nepasigamino pakankamai žolinių pašarų. Remigijau, kuo ūkininkai galėtų kompensuoti žolinių pašarų trūkumą?

Kadangi šie metai buvo palankūs kukurūzams augti, patariame kokybiškai pasiruošti kukurūzų siloso, kurio kiekius dėl žolinių pašarų trūkumo gyvulių racione ūkininkai bus priversti didinti. Kokybiškam subalansuotam racionui reikės didesnio kiekio ir šiaudų.
Mūsų gyvulininkystės konsultantai ir specialistai apskaičiuos pašaro kiekį skirtingoms gyvulių grupėms, ištirs ūkyje esančius pašarus ir sudarys subalansuotus racionus. Taip sumažinsite gyvulių medžiagų apykaitos sutrikimus ir ekonominius nuostolius. Na, o jei turėsite klausimų, visuomet į juos atsakysime.

Dėl gyvulių šėrimo kukurūzų silosu, teisingo jo silosavimo ir subalansuoto raciono sudarymo galėsite pasitarti su konsultantais, specialistais ir mokslininkais rugsėjo 13 d. 10 valandą atvykę į renginį Kukurūzų diena ir Lietuvos artojų varžybos, kuris organizuojamas Liepų kaime, Kėdainių r.
Atsivežkite ir savo ūkyje pagamintų pašarų ėminių – Konsultavimo tarnybos specialistai nemokamai juos ištirs Mobilioje gyvulininkystės laboratorijoje.
Rudenį – tinkamas metas išsitirti ūkio laukų būklę, todėl rekomenduojame pasinaudoti dirvožemio tyrimo paslauga, kreiptis į augalininkystės konsultantus dėl tręšimo ar kalkinimo planų sudarymo. Naudinga būtų paanalizuoti šio sezono rezultatus ir galimas grėsmes, atliekant ūkio technologinę analizę ar viso ūkio vertinimą.
Konsultantai taip pat padės įvertinti, ar Jūsų ūkis atitinka kompleksinės paramos reikalavimus.
Primename, kad ūkininkams visoje Lietuvoje organizuojami nemokami mokymai pagal projektą „Profesinės kvalifikacijos tobulinimas žemės ūkio ir aplinkosaugos srityse“. Informaciją apie planuojamus mokymus rasite mūsų interneto svetainėse. Taip pat galite tobulėti ir nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS.

NAUJIENA. Kviečiame nuotoliniu būdu mokytis pagal „Įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovų ir atsakingų asmenų, kuriems pavesta kontroliuoti objekto priešgaisrinę būklę ir imtis priemonių priešgaisrinės saugos reikalavimams vykdyti“ priešgaisrinės saugos mokymo programą.
Siekiant skatinti verslą, įvairinti veiklos sritis kaime įkuriant naujas darbo vietas ir mažinti skurdą plečiant ekonominę veiklą, kaimo gyventojai ir mažosios įmonės, veikiančios kaimo vietovėje, kviečiami pasinaudoti parama ne žemės ūkio veiklai. Paramos paraiškų rinkimas jau prasidėjo ir tęsis iki rugsėjo 28 dienos. Kviečiame kreiptis į ekonomines paslaugas teikiančius konsultantus.
Informuojame, kad jau antrą kartą šiemet renkamos paraiškos miškams veisti, tad miškininkai, dar nepasinaudoję šia galimybe, tačiau numatę plėsti savo miškų plotus, paraiškas gali teikti nuo rugsėjo 3 d. iki spalio 31 d. Taip pat šiuo laikotarpiu renkamos paraiškos miškams apsaugoti ir atkurti pagal veiklos sritį „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“. Dėl paraiškų užpildymo ir išsamaus taisyklių paaiškinimo galite kreiptis į Miškininkystės paslaugų biuro specialistus.
Privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame pasinaudoti LR aplinkos ministerijos vykdomu projektu „1000-io miško savininkų individualus konsultavimas jų miško valdose konkrečios valdos tvarkymo, priežiūros, atkūrimo, apsaugos ir naudojimo klausimais“. Suteikiama nemokama 1–2 val. trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje.
Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse.

www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt

© 2018 rugsėjis

Kukurūzų diena ir Lietuvos artojų varžybos 2018! Susitikime
2018-08-13

Ar jau žinote, ką veiksite rugsėjo 13-ąją? Dar nepasisprendėte? Kviečiame atvykti pasitikrinti žemės ūkio pulso pas mus, į Liepų kaimą, Kėdainių rajone.

10 valandą  šiame 50 ha lauke bus karšta kaip niekada: vyks vienintelis Lietuvoje toks jungtinis renginys: Kukurūzų diena ir jubiliejinės Lietuvos artojų varžybos!

Renginio organizatoriai – 25-erius veiklos metus skaičiuojanti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir partneriai – stengsis, kad Jūs pamatytumėte, kas pažangiausia moksle, agroversle ir pritaikyta praktikoje.

Jūsų lauks konsultantų, mokslininkų ir įmonių atstovų konsultacijos ir seminarai, 23-jų skirtingų kukurūzų veislių palyginimo bandymai, kukurūzų sėjos, auginimo ir pasėlių priežiūros aktualijos, žemės dirbimo ir pašarų ruošimo technikos demonstravimas.

Gyvulininkystės ekspertai kviečia atsivežti ūkyje pasigamintų pašarų pavyzdžius, nemokamai juos ištirs mobiliojoje laboratorijoje ir suteiks rekomendacijas.

Turėsite galimybę arimo meno pasimokyti iš pačių geriausių: šalies stipriausi artojai varžysis dėl nugalėtojo titulo ir galimybės kitąmet atstovauti Lietuvai Jungtinėse Amerikos Valstijose vyksiančiose artojų varžybose.

Ir tai dar ne viskas: išbandysite galingus keturračius, įveiksite kukurūzų labirintą, degustuosite kukurūzų patiekalus ir drauge sieksite Lietuvos rekordo.

Renginys nemokamas.

Atvykite  ir pajuskite agroverslo pulsą.

©www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2018 m. rugpjūtis

Svarbiausi ūkio darbai rugpjūtį
2018-08-06

Šiųmetis rugpjūtis nepateisino savo pavadinimo: išskirtinai ankstyva javapjūtė lėmė, kad iki liepos pabaigos buvo nukulta didžioji dauguma javų. Kita vertus, galbūt nėra to blogo, kas neišeitų į gera?

Iš tikrųjų, stebint iš ties ankstyvą javapjūtę, galime pasidžiaugti, nes ūkininkai turės daugiau laiko rudens sezono darbams, atidžiau suplanuos augalų auginimo technologijas, užsitikrins pakankamai kokybiškos žiemkenčių sėklos ir tinkamai pasiruoš dirvas rudeninei sėjai. Visi žinome, kokią didelę įtaką turi sėjos laikas pasėlių žiemkentiškumui, o tuo pačiu būsimam derliui.

Vienas svarbiausių darbų – iš anksto suplanuoti optimalų augalų aprūpinimą pagrindinėmis maisto medžiagomis. Todėl rekomenduotume  pasirengti tręšimo planą pagal dirvožemio agrocheminių tyrimų rezultatus, o paimti dirvožemio ėminius ir juos išsitirti reikėtų iš karto po derliaus nuėmimo.

Taip pat naudinga įsivertinti praėjusio sezono pasiektus ūkio rezultatus, pasiskaičiuoti augalų auginimo savikainą, žinoma, nepamiršti susitvarkyti privalomus ūkiui dokumentus ir žurnalus. Visuomet Jums gali padėti augalininkystės konsultantai.

Įsivyravus sausrai,  daugelyje gyvulininkystės ūkių nepagaminta pakankamai pašarų. Norėdami sužinoti, ar laikomiems gyvuliams jų užteks, kreipkitės į gyvulininkystės konsultantus. Jie patars, kaip optimaliai šerti gyvulius turimais pašarais, sudarys subalansuotą racioną.

Konsultantai taip pat padės įvertinti, ar Jūsų ūkis atitinka kompleksinės paramos reikalavimus.

Primename, kad iki rugpjūčio 31 d. smulkieji ūkininkai ir miško valdytojai, labai mažos įmonės ir fiziniai asmenys gali kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Parama smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui“. O nuo rugpjūčio 1 d. iki rugsėjo 28 d. renkamos paraiškos pagal priemonę „Parama investicijoms, skirtoms ekonominės veiklos kūrimui ir plėtrai“.

Miškų savininkai ir valdytojai dar iki rugpjūčio 31 d. gali kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“.

Kviečiame privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, pasinaudoti LR aplinkos ministerijos vykdomu projektu „1000 miško savininkų individualus konsultavimas jų miško valdose konkrečios valdos tvarkymo, priežiūros, atkūrimo, apsaugos ir naudojimo klausimais“, kurio metu suteikiama nemokama 1–2 val. trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje.

Siekiantys mokytis net ir vasarą, visuomet gali tobulėti prisijungę prie nuotolinės  mokymų sistemos IKMIS.

Pasirūpinkite ūkio darbuotojų saugumu! Specialistai, atsižvelgdami į aplinkybes ir įvykusius nelaimingus atsitikimus, jų priežastis, konsultuoja ūkininkus, vyksta į ūkius ir įvertina situaciją, pagal galiojančius norminius teisės aktus paruošia darbų saugos ir priešgaisrinės saugos dokumentaciją, pagal poreikį instruktuoja darbuotojus.

Rekomenduojame savo kalendoriuose pasižymėti rugsėjo 13-ąją. 10 valandą kviečiame atvykti į  Kėdainių r., Liepų kaime organizuojamą jungtinį renginį – Lietuvos artojų varžybas ir Kukurūzų dieną, kur kartu sieksime Lietuvos rekordo.

Esate laukiami visuose Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajono biuruose, kur drauge su konsultantais aptarsite Jūsų verslo plėtros galimybes. Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse: www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt

© 2018 m. rugpjūtis

 

Svarbiausi ūkio darbai liepą
2018-07-02

Netrukus pradės dūgzti pirmieji kombainai, pasiruošę užpildyti Lietuvos aruodus. Tačiau reikėtų nepamiršti ir kylančių pavojų, rūpintis ne tik derliumi, bet savo ir kitų gyvybe. Kasmet girdime, kad per javapjūtę užsidega kombainai, presai ar kita žemės ūkio technika. Kaip sumažinti riziką?

Javapjūtės metas visuomet kelia rūpesčių žemdirbiams. Gaisrų galima būtų išvengti, jei prieš išvykstant į laukus javų nuėmimo kombainai bei kita technika būtų tinkamai paruošta.

Kombainai dažniausiai dega dėl netvarkingos kuro tiekimo sistemos, senos arba pažeistos įrangos, neapsaugotų besisukančių kombaino mechanizmų. Gaisro priežastimi gali tapti trumpas elektros laidų jungimasis, iš variklio išmetimo vamzdžio išlekiančios kibirkštys, ant velenų ir kitų kombaino mechanizmų apsivynioję šiaudai, į besisukančių būgnų mechanizmus patenkantys pašaliniai kieti daiktai. Gaisro priežastimi gali būti ir neatsargus rūkymas.

Dirbant kombainu po elektros laidais (ypač po aukštos įtampos), reikia įsitikinti, ar yra pakankamas atstumas tarp žemiausioje vietoje esančio laido ir technikos viršutinės dalies. Taip pat reikia nepamiršti, kad esant aukštai oro temperatūrai laidai pailgėja ir dėl to gali kilti gaisras.

Užsiliepsnojus bet kuriai javapjūtės technikai patiriami ne tik materialiniai nuostoliai, bet atsiranda  pavojus ir žmonių gyvybei bei sveikatai. Gaisrai įsiplieskia labai greitai – todėl juos gesinti turi būti pasiruošę visi ūkio darbuotojai. Jie turi būti instruktuoti ir apmokyti, kaip elgtis gaisro metu,  mokėti naudotis gesintuvais ir žinoti priešgaisrinės saugos reikalavimus.

Naudojamoje technikoje turi būti pirminės gaisro gesinimo priemonės –  kombainuose turi būti ne mažiau kaip 2 po 4 kg talpos gesintuvai ir nedegus audeklas, kitoje žemės ūkio technikoje – 2 po 2 kg arba 1 po 4 kg talpos gesintuvai su galiojančia patikros žyme.

Iškilus klausimams dėl priešgaisrinės saugos,  kreipkitės į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos darbų saugos specialistus, kurie atvyks į ūkį, instruktuos, pakonsultuos, apmokys ūkio darbuotojus ir supažindins juos su priešgaisrinės saugos reikalavimais, taip pat atliks tęstinę ūkio ar įmonės priežiūrą.

Primename, kad įsigaliojus naujoms Augalų apsaugos produktų saugojimo, teikimo rinkai naudojimo taisyklėms, augalų apsaugos produktų naudotojams atsirado nemažai reikalavimų, kuriuos reikėtų žinoti. Vertėtų atlikti ir ūkio technologinę analizę bei suplanuoti žiemkenčių tręšimo ir kitus priežiūros darbus.

Nešališki augalininkystės konsultantai įvertins Jūsų ūkio pasėlių būklę, ištirs dirvožemį ir parengs profesionalų tręšimo planą, rekomenduos augalų apsaugos produktus ir užpildys privalomus žurnalus. O užsiregistravę Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų sistemoje IKMIS susipažinsite su stebimų pasėlių apžvalga visoje Lietuvoje ir jų priežiūros rekomendacijomis.

Siekiantiems geriausių gyvulininkystės ūkio rezultatų, į ūkį mobilia laboratorija atvykę specialistai nustatys ankstyvą veršingumą ir patars reprodukcijos gerinimo klausimais, ištirs pašarus ir pagal rezultatus sudarys racionus, esant poreikiui, atliks kraujo, šlapimo tyrimus, įvertins gyvulių sveikatingumą. Atsižvelgdami į gautus rezultatus, suteiks profesionalias rekomendacijas.
Konsultantai taip pat padės įvertinti, ar Jūsų ūkis atitinka kompleksinės paramos reikalavimus.

Jau nuo liepos 2 iki rugpjūčio 31 d. miškų savininkai ir valdytojai gali pasinaudoti Europos Sąjungos parama. Laukiama paraiškų  pagal veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“.

Primename, kad iki liepos 31 d. dar galite teikti paraiškas pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“, o iki rugpjūčio 31 d. smulkieji ūkininkai ir miško valdytojai, labai mažos įmonės ir fiziniai asmenys gali kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Parama smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui“.
Jei kils klausimų, išsamesnę informaciją Jums suteiks bet kuriame Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos artimiausiame rajono biure. Juk kiekviena detalė svarbi! 
Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse.
© www.lzukt.ltwww.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt, 2018 m. liepa

LŽŪKT 25 -metis: kiekviena detalė svarbi!
2018-06-11

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) darbuotojai jau 25 -erius metus ūkininkus veda modernaus žemės ūkio keliu. Simboliška, kad LŽŪKT kartu su valstybe dirba beveik visą atkurtos šalies nepriklausomybės laikotarpį.
Kviečiame pasižiūrėti LŽŪKT jubiliejui sukurtą filmą, kuriame apžvelgiami organizacijos kūrimosi etapai, dabartis ir ateities perspektyvos. Mintimis dalinasi įstaigos direktorius, steigėjai, darbuotojai bei klientai iš skirtingų šalies regionų.
Filmas pirmą kartą publikuotas 2018 m. gegužės 18 d. vykusioje jubiliejinėje LŽŪKT tarptautinėje konferencijoje. Apie ją skaityti galite čia.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
®www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2018 m. gegužės 1 d.

Svarbiausi ūkio darbai birželį
2018-06-01

Anksčiau birželis buvo laikomas sėjos metu, mat, biržis – tai dirvoje padaryta žymė, iki kurios vietos krinta grūdai sėjant. Dabar ūkiuose sėja baigta, tačiau darbų tikrai netrūksta. O su Europos Sąjungos parama kai kuriuos iš jų galima atlikti greičiau ir efektyviau.

Smulkiuose Lietuvos ūkiuose dirbančių ūkininkų verslumo skatinimui skiriamos didžiulės Europos Sąjungos lėšos.Birželį numatomi net 3 kvietimai teikti paraiškas. Iki birželio 29 d. skiriama parama smulkiesiems ūkininkams. Nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d. smulkieji ūkininkai ir miško valdytojai, labai mažos įmonės ir fiziniai asmenys  gali kreiptis paramos pagal veiklos sritį „Parama smulkiųjų ūkio subjektų bendradarbiavimui“. O nuo birželio 1 d. iki liepos 31 d. paraiškas galima teikti pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir (arba) plėtrą“. Kreipkitės. Ekonomines paslaugas teikiantys konsultantai padės įvertinti galimybes gauti paramą.

Na, o norinčius efektyviai valdyti išteklius ir nuolat stebėti verslo ekonominę situaciją, kviečiame naudotis ūkio veiklos rezultatų analizės paslauga.

Informuojame, kad pakeistos buhalterinės apskaitos tvarkymo dvejybine apskaitos sistema rekomendacijos. Jos aktualios ūkininkams ir gyventojams, kurie neįregistravę ūkininko ūkio verčiasi individualia žemės ūkio veikla. Tačiau Konsultavimo tarnybos klientai gali būti ramūs – 25-erius metus kaupta patirtis teikiant buhalterinės apskaitos paslaugą padės įveikti naujus iššūkius.

Augalininkystės ūkiuose darbai vyksta be poilsio dienų. Reikėtųmetodiškai ir nešališkai įsivertinti būsimo derliaus potencialą ir pagal tai planuotis augalų priežiūros išlaidas, pagal galimybes išnaudoti visas galimas agrotechnines priemones, kurios maksimaliai didintų auginamų pasėlių derlingumą.

Siekiantiems ekonomiškai naudingiausio sprendimo, nešališki augalininkystės konsultantai rekomenduos augalų apsaugos produktus ir užpildys Augalų apsaugos produktų naudojimo apskaitos žurnalą. O užsiregistravęs Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų sistemoje IKMIS, kiekvienas iš jūsų galite susipažinti su augalų vegetacijos metu stebimų pasėlių apžvalga visoje Lietuvoje ir jų priežiūros rekomendacijomis.

Vienas didžiausių darbų gyvulininkystės ūkiuose – atsakingai pasigaminti kuo daugiau kokybiško pašaro iš pirmosios žolės, kuriuo vėliau, prasidėjus tvartiniam laikotarpiui, būtų galima efektyviai šerti ūkio „bandos elitą“ – produktyviausias karves, veislei auginamą galvijų prieauglį.

Įpusėjus vasarai, trumpėjančios dienos, o vėliau – ir vėstančios naktys nebeskatina intensyvaus žolės augimo, mažiau sukaupiama maisto medžiagų ir atolų žolynų pašarinė vertė nebeprilygsta pavasarinės žolės maistingumui. Numatant pašarų gamybos pradžią, svarbu suderinti du dalykus – bendrą žolės masės derlių ir pašarinę jos vertę. Jei turite klausimų, kreipkitės į gyvulininkystės konsultantus.

Konsultantai taip pat padės įvertinti, ar Jūsų ūkis atitinka kompleksinės paramos reikalavimus. Turinčius miško, birželį kviečiame dalyvauti nemokamuose nuotoliniuose mokymuose: sužinosite, kokie yra mokesčiai miško savininkui už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

Esate laukiami visuose Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajono biuruose. Juk kiekviena detalė svarbi! Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse.

©www.lzukt.ltwww.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt

2018 m. birželis

Svarbiausi ūkio darbai gegužę
2018-05-03

Gegužė – net tik paukščių klegesio ar augalijos suvešėjimo mėnuo, bet ir didžiųjų darbų pradžia. Ne veltui anksčiau buvo vadinamas sėmeniu, sėjiniu. Kokiomis naujienomis pavasarį užbaigs konsultantai?

Turime „karštą naujieną“: norinčius nusistatyti tikslias žemės sklypo ribas ir tikslų jo plotą, kad vėliau naudojant, vykdant statybas, perkant, parduodant ar atliekant kitus notarinius veiksmus ar sandorius nekiltų įvairių nesusipratimų kviečiame naudotis nauja specialistų paslauga „Žemės sklypų kadastriniai (geodeziniai) matavimai“.

Nustatysime žemės sklypo ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinates bei tose vietose įtvirtinsime riboženklius, apskaičiuosime tikslius žemės sklypų plotus, parengsime žemės sklypo planą ir suformuosime nekilnojamojo turto objekto kadastrinių matavimų bylą. Pasirūpinkite iš anksto ir nereikės susirūpinti paskutinę minutę.

Augalininkystės ūkiuose pats darbymetis. Atsinaujinus augalų vegetacijai, esant palankioms oro sąlygoms, pradėjo plisti ligos bei kenkėjai, todėl labai svarbu laiku pasirinkti tinkamas kontrolės ir augalų priežiūros priemones. Jums padės augalininkystės konsultantai, kurie įvertins pasėlių būklę, nustatys ligų, kenkėjų daromą žalą pasėliams, pateiks nešališkus patarimus dėl kompleksinių priemonių taikymo kovojant su kenksmingais organizmais, rekomenduos augalų apsaugos produktus, atsižvelgdami į kenksmingų organizmų plitimo žalingumo ribas  ir užpildys Augalų apsaugos produktų naudojimo apskaitos žurnalą.

Užsiregistravę sistemoje IKMIS, augalų vegetacijos metu susipažinsite su žaladarių plitimo, jų pažeidimo intensyvumo rezultatais iš visos Lietuvos. Rasite ir kitos naudingos informacijos. Visos IKMIS paslaugos nemokamos ir prieinamos bet kuriam, turinčiam interneto ryšį. 

Siekiantiems geriausių gyvulininkystės rezultatų, į ūkį mobilia laboratorija atvykę mūsų specialistai nustatys ankstyvą veršingumą ir patars reprodukcijos gerinimo klausimais, ištirs pašarus ir pagal rezultatus sudarys racionus, esant poreikiui, atliks kraujo, šlapimo tyrimus, įvertins gyvulių sveikatingumą. Atsižvelgdami į gautus rezultatus, suteiks profesionalias rekomendacijas. Konsultuokitės ir dėl pašarų gamybos technologijų.

Pasirūpinkite ūkio darbuotojų saugumu! Specialistai, atsižvelgdami į aplinkybes ir įvykusius nelaimingus atsitikimus, jų priežastis, konsultuoja ūkininkus, vyksta į ūkius ir įvertina situaciją, pagal galiojančius norminius teisės aktus paruošia darbų saugos dokumentaciją, pagal poreikį instruktuoja darbuotojus.

Konsultantai padės įvertinti, ar Jūsų ūkis atitinka kompleksinės paramos reikalavimus.

Turinčius miško, gegužės 24 d.  14 val. kviečiame dalyvauti nemokamuose nuotoliniuose mokymuose: sužinosite, kaip pasirūpinti miško sanitarine ir priešgaisrine apsauga.

Pasibaigus finansiniams metams, rekomenduojame atlikti ūkių veiklos rezultatų analizę. Tai vienas iš objektyviausių būdų, padedančių geriau suvokti ūkyje vykstančius procesus ir atsakyti į klausimus – ar einama teisingu keliu, kokios yra plėtros galimybės, ar negresia nemokumas arba bankrotas.

Primename, kad iki gegužės 31 dienos ketinantys investuoti į šiuolaikines miškų ūkio technologijas, gali kreiptis paramos. O nuo gegužės 2 dienos paraiškas paramai gauti gali teikti ir smulkieji ūkininkai.

Kviečiame kreiptis į Konsultavimo tarnybos konsultantus, kurie įvertins Jūsų verslo plėtros galimybes, o pasikeitus poreikiams, padės juos įvertinti ir pasiūlys paslaugas, kurios leistų pasiekti naujų tikslų. Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse:
www.lzukt.lt www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt, 2018 m. gegužė

Svarbiausi ūkio darbai balandį
2018-04-03

Tai štai kokia ta pavasario įžanga: sunkiai dar pajaučiama, tačiau nė minutei nenutylanti... Gamtoje visos dalys svarbios, nes iš jų dėliojasi spalvinga pavasario mozaika. O kokia darbų dėlionė ūkyje balandį?

Prasidedant darbymečiui ir išriedant technikai į laukus, labai svarbu pasirūpinti technikos tvarkingumu: ar apsaugotos įrenginių judančios dalys, ar atlikta techninės būklės patikra? Nepamirškite ir darbuotojų saugumo. Ar darbuotojai instruktuoti ir apmokyti?

Vertėtų prisiminti ir priešgaisrinės saugos reikalavimus. Balandžio 10 d. Konsultavimo tarnybos centrinėje buveinėje (Stoties g. 5, Akademija, Kėdainių r.) organizuojami mokymai pagal „Įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovų ir atsakingų asmenų, kuriems pavesta kontroliuoti objekto priešgaisrinę  būklę ir imtis priemonių priešgaisrinės saugos reikalavimams vykdyti“ priešgaisrinės saugos mokymo programą. Kviečiame dalyvauti.

Užsitęsus žiemiškiems orams, vienas pirmųjų darbų – įvertinti žiemkenčių ir laukų situaciją. Atsinaujinus žiemkenčių vegetacijai ir esant tinkamiems orams bei sąlygoms įvažiuoti į laukus, reikėtų juos patręšti azotinėmis trąšomis. Susiplanuokite vasarojaus sėją ir tolimesnius pasėlių priežiūros darbus.

Ar žinote, kad atlikę dirvožemio tyrimus ir pagal juos parengę tręšimo planą, galite ne tik mažiau išleisti trąšoms ir tuo pačiu gauti didesnį derlių, bet ir padaryti mažiau žalos aplinkai? Spręsti Jums.

Prasidėjus augalų vegetacijai, siekiant sumažinti derliaus nuostolius, rekomenduojame periodiškai stebėti kenksmingus organizmus ir prognozuoti jų plitimą. Kaip tai daryti? Augalininkystės konsultantai padarys už jus.

O jei užsiregistruosite Integruotoje augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinėje sistemoje IKMIS, augalų vegetacijos metu galėsite susipažinti su žaladarių plitimo, jų pažeidimo intensyvumo pagal moksliškai pagrįstas žalingumo ribas rezultatais iš visos Lietuvos. Raiste ir kitos naudingos informacijos. Visos IKMIS paslaugos nemokamos ir prieinamos bet kuriam, turinčiam interneto ryšį.

Siekiantiems geriausių gyvulininkystės ūkio rezultatų, į ūkį mobilia laboratorija atvykę mūsų specialistai nustatys ankstyvą veršingumą ir patars reprodukcijos gerinimo klausimais, ištirs pašarus ir pagal rezultatus sudarys racionus, esant poreikiui, atliks kraujo, šlapimo tyrimus, įvertins gyvulių sveikatingumą. Atsižvelgdami į gautus rezultatus, suteiks profesionalias rekomendacijas.

Informuojame, kad ūkininkams visoje Lietuvoje organizuojami mokymai pagal projektą „Profesinės kvalifikacijos tobulinimas žemės ūkio ir aplinkosaugos srityse“. Tikslesnę informaciją sužinosite apsilankę svetainėje agroakademija.lt. Taip pat galite mokytis nuotoliniu būdu sistemoje IKMIS.

Turinčius miško balandžio 26 d. 14 val. kviečiame dalyvauti nemokamuose nuotoliniuose mokymuose: sužinosite apie ES paramą, skirtą miškams.

Taip pat privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame dalyvauti Aplinkos ministerijos vykdomame projekte, kurio metu suteikiama nemokama 1–2 val. trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje. Dėl mokymų ir konsultacijų kreipkitės į Konsultavimo tarnybos miškininkystės specialistus. Konsultuokitės ir internetu – užsukite į agroakademija.lt ir specialioje miškininkystės rubrikoje užduokite klausimus.

Primename, kad ketinantys įveisti mišką dar iki balandžio 30 d. gali teikti paraiškas paramai gauti. Be to, nuo balandžio 3 d. renkamos paraiškos pagal priemonę „Investicijos į miškininkystės technologijas“.

Turite klausimų? Kviečiame atvykti į artimiausią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajono biurą ir kartu su konsultantais aptarti Jūsų verslo plėtros galimybes. Pasikeitus Jūsų ūkio poreikiams, konsultantai padės juos įvertinti ir pasiūlys paslaugas, kurios leistų pasiekti naujų tikslų. Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse.

© www.lzukt.ltwww.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt2018 m. balandis

„Ką pasėsi ... 2018“ – „agroverslo Meka“
2018-03-23

Kovo 22–24 d. Aleksandro Stulginskio universitete (Akademija, Kauno r.) vyksta tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2018“. Parodoje dalyvauja daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Sulaukta 24 kompanijų iš užsienio: Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Rusijos ir Ukrainos. „Ši paroda – tai agroverslo Meka, tad būtų nusikaltimas joje nedalyvauti", – parodos atidarymo metu teigė žemės ūkio ministras Bronius Markauskas.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia gausi šviečiamoji programa: 43 seminarai, du forumai ir viena konferencija apima pačias įvairiausias temas.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), minėdama 25-uosius  veiklos metus,  tarptautinėje parodoje „Ką pasėsi... 2018“ pristatydama inovacijas, pasirinko pamatinę žemės ūkio temą – tvaraus dirvožemio naudojimas, azoto nuostolių mažinimas. Susidomėjusieji pirmąją parodos dieną apsilankė seminare „Inovacija tvariam ūkiui – azoto nuostolių mažinimas dirvožemyje“. Mokslininkai ir konsultantai apžvelgė šalies dirvožemio būklę, patarė, kaip tvariai ūkininkauti. Pristatyta Lietuvoje dar nenaudota srutų rūgštinimo technologija, skirta mažinti azoto nuostolius, laukus tręšiant skystu mėšlu. Neabejingi dirvožemio išsaugojimo problemoms diskutavo forume „Ar galima suderinti aplinkosaugos technologijų diegimą su pelninga ūkio veikla?“. Dalyvavo žemės ūkio verslo, mokslo ir atsakingų ministerijų atstovai.

Parodos lankytojai taip pat buvo supažindinti su LŽŪKT įgyvendinamais tarptautiniais projektais: „Baltic Slurry Acidification“ (Baltijos srutų rūgštinimas) ir „Suasmenintos viešosios paslaugos remti ir įgyvendinti BŽŪP“ (RECAP).

Paroda – puiki vieta bendradarbiavimo santykiams užmegzti. Siekdami padėti gyvulininkystės ūkiams sėkmingai išlaikyti pusiausvyrą tarp gyvulio produktyvumo, sveikatingumo ir reprodukcijos bei užtikrinti, kad visi svarbūs ūkio procesai veiktų efektyviai ir būtų ekonomiškai naudingi, LŽŪKT ir ŽŪK „Pienas LT“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Tradiciškai gausiausia parodoje žemės ūkio technikos ekspozicija – ji užima 42 tūkst. kv. m. plotą. Paviljonuose įsikūrė 115 įmonių pristatančių trąšas, augalų priežiūros priemones, techniką, technologijas, fermų įrangą, konsultavimo ir kitas paslaugas. Su gausia ekspozicija lankytojų laukia sodinukų augintojai ir amatininkai.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. kovas

Svarbiausi ūkio darbai kovą
2018-03-05

Svarbiausi darbai laukuose bei gyvulininkystės ūkyje, ES parama miškams ir investuojantiems į statybas bei jai būtiną įrangą, nuotoliniai mokymai ir kiti neatidėliotini darbai kovą – informaciniame reportaže.

Turite klausimų daugiau nei atsakymų? Kovo 22–24 dienomis susitikime parodoje „Ką pasėsi 2018“. Kviečiame Jus ateiti į seminarą „Inovacija tvariam ūkiui – azoto nuostolių mažinimas dirvožemyje“. Konsultavimo tarnybos specialistai bei mokslininkai patars, kaip tvariai ūkininkauti. Bus pristatyta Lietuvoje dar nenaudota srutų rūgštinimo technologija, skirta mažinti azoto nuostolius, laukus tręšiant skystu mėšlu.
Kviečiame išsakyti savo nuomonę ir parodoje vyksiančiame forume „Ar galima suderinti aplinkosaugos technologijų diegimą su pelninga ūkio veikla?“ Diskusijose dalyvaus žemės ūkio verslo, mokslo ir atsakingų ministerijų atstovai. Galėsite sužinoti atsakymus apie aplinkosaugos reikalavimų įgyvendinimą artimiausioje ateityje. 
Juk kiekviena detalė svarbi!
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. kovas

Svarbiausi ūkio darbai vasarį
2018-02-01

Liaudis sako: „Ankstyvas darbas derlių didina“, tad vasarį pats laikas atlikti ūkio technologinę analizę ir suplanuoti tręšimą. Atsižvelgiant į praeitų metų sudėtingą situaciją ir planuojant pavasarinės sėjos darbus, labai svarbu įvertinti sėklos kokybę, ypač nustatyti jos daigumą. Be to, beicavimo darbų kokybė taip pat turės didelės reikšmės pasėlių sveikatingumui.
Pasitikrinkite, ar galioja Augalų apsaugos kursų pažymėjimas. Jei baigėsi, kviečiame dalyvauti auditoriniuose arba nuotoliniuose mokymuose. Turinčius miško, vasario 27 dieną 14 val. kviečiame dalyvauti nemokamuose nuotoliniuose mokymuose „Miško atkūrimas ir įveisimas“. Taip pat privačių miškų savininkus, neturinčius miškininkystės krypties išsilavinimo, kviečiame dalyvauti Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos vykdomame projekte, kurio metu suteikiama nemokama 1–2 val. trukmės konsultacija Jūsų miško valdoje. Dėl mokymų ir konsultacijų kreipkitės į Konsultavimo tarnybos miškininkystės specialistus. Konsultuokitės ir internetu – užsukite į www.agroakademija.lt ir specialioje miškininkystės rubrikoje „Klausiate-atsakome“ pateikite klausimus.
Pasirūpinkite ūkio darbuotojų saugumu! Specialistai, atsižvelgdami į aplinkybes ir įvykusius nelaimingus atsitikimus, jų priežastis, konsultuoja ūkininkus, vyksta į ūkius ir įvertina situaciją, pagal galiojančius norminius teisės aktus paruošia darbų saugos dokumentaciją, pagal poreikį instruktuoja darbuotojus.
Primename, kad iki vasario 13 dienos dar galite teikti paraiškas dėl valstybės pagalbos grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti.
Nuo vasario 1 iki kovo 30 dienos renkamos paraiškos pagal paramos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Remiamas mažų ir vidutinių ūkio subjektų bendradarbiavimas, todėl pareiškėjas privalo teikti paraišką bent su vienu partneriu. Paramos gali kreiptis pareiškėjai ir jų partneriai, veikiantys žemės ūkio sektoriuje bei kaimo vietovėse.
Nuo vasario 1 iki 28 dienos galite teikti paraiškas pagal priemonę „Parama asbestinių stogų dangos keitimui“, o kovo 1–30 dienomis bus renkamos paraiškos pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“.
Kviečiame iš anksto kreiptis į Konsultavimo tarnybos rajonų biuruose ekonomikos paslaugas teikiančius konsultantus, kurie supažindins su visais taisyklių reikalavimais, įsipareigojimais, įvertins ūkio atitiktį projekto atrankos kriterijams, parengs verslo planą, užpildys paraišką ir dirbs su jumis per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį.

Juk kiekviena detalė svarbi!

Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse: www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, www.ikmis.lt, www.geba.lt.
© 2018 m. vasaris

Kitoks požiūris į ūkininkavimą – biodinaminė žemdirbystė
2018-01-18

Bene kiekvienas žino, kas yra ekologija, o štai išgirdęs biodinaminė žemdirbystė, dažnas suklūsta. Paprastai sakant, tai aukštesnė ir kelis kartus griežtesnė ekologinio ūkininkavimo pakopa. Biodinaminė žemdirbystė dar tik skinasi kelią – šią kryptį Lietuvoje yra pasirinkę apie dešimt ūkių. Vienas iš jų – širvintiškių Kristinos ir Arūno Martinėlių ūkis, 2017 m. įgijęs biodinaminio ūkio statusą.
Norint suprasti biodinaminės žemdirbystė  esmę, reikėtų „pamiršti“ materializmą ir į viską žvelgti daug plačiau. Biodinaminiame ūkyje vadovaujamasi gamtos pusiausvyros, darnos tarp žmogaus, gyvūnų ir augalų principais. Toks ūkis veikia kaip uždara natūrali ekosistema ir yra minimaliai priklausomas nuo išorės veiksnių bei išlaiko pats save.Iki tokio ūkininkavimo būdo Kristina ir Arūnas žengė pamažu.
Lietuvių biodinaminius ūkius sertifikuoja tarptautinė organizacija „Demeter“, vienijanti apie 4 000 biodinaminių ūkių 40-yje šalių visame pasaulyje.

Daugiau apie ūkį skaitykite čia.
Rekomenduojame paskaityti straipsnį „Biodinaminė žemdirbystė – nauda gamtai ir žmogui“.
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. sausis

Svarbiausi ūkio darbai sausį
2018-01-02

Gerbiami žemdirbiai, prabėgo dar vieni metai. Nuoširdžiai tikimės, kad pasiekėte rezultatų, kurių tikėjotės. Jei ne – belieka pasimokyti iš klaidų ir siekti geriausio šiais metais. Eikime į sėkmę drauge.
Informuojame, kad sausio 22 d. – paskutinė diena pateikti gruodžio mėnesio Gaunamų ir Išrašomų PVM sąskaitų faktūrų registrus i.SAF posistemėje, jei mokestinis laikotarpis – mėnuo. Jei mokestinis laikotarpis – pusmetis, reikėtų pateikti 2017 metų II pusmečio registrus.
Sausio 25 -oji –  paskutinė diena pateikti  gruodžio mėnesio PVM deklaraciją, jei mokestinis laikotarpis – mėnuo. Jei mokestinis laikotarpis pusmetis, reikėtų pateikti 2017 metų II pusmečio PVM deklaraciją  ir sumokėti pridėtinės vertės mokestį  už gruodį ar kalendorinį pusmetį.
Pasitikrinkite, ar galioja Augalų apsaugos kursų pažymėjimas. Jei baigėsi, kviečiame dalyvauti auditoriniuose arba nuotoliniuose mokymuose.
Sausį pats laikas atlikti ūkio technologinę analizę ir suplanuoti tręšimą bei kitus augalų priežiūros darbus, užpildyti privalomus žurnalus.
Turinčius miško, sausio 19 dieną kviečiame dalyvauti nemokamuose nuotoliniuose mokymuose „Apvaliosios medienos matavimo būdai ir apvaliosios medienos gabenimas“.
Siekiantiems geriausių gyvulininkystės ūkio rezultatų, į ūkį mobilia laboratorija atvykę specialistai ištirs gyvulių sveikatingumą, pieno kokybės rodiklius, ūkio pašarų bazę, nustatys ankstyvą veršingumą ir patars reprodukcijos gerinimo klausimais, įvertins melžimo įrangos tinkamumą ir gyvulių laikymo sąlygas. Atsižvelgdami į gautus rezultatus, suteiks profesionalias rekomendacijas.
Kviečiame atvykti į artimiausią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajono biurą ir kartu aptarti buhalterinės paskaitos paslaugų teikimo sąlygas ir Jūsų verslo plėtros galimybes. Pasikeitus Jūsų ūkio poreikiams, konsultantai padės juos įvertinti ir pasiūlys paslaugas, kurios leistų pasiekti naujų tikslų.  Juk kiekviena detalė svarbi!
Daugiau informacijos ieškokite Konsultavimo tarnybos interneto svetainėse: www.lzukt.lt, www.ikmis.lt, www.egeba.lt, www.agroakademija.lt
© 2018 m. sausis

Sukasi dešimtasis „Sprendimų ratas“
2017-10-05

Spalio 5–7 d. į Aleksandro Stulginskio universitetą (ASU) sugužėjo miško, medžioklės ir gyvulininkystės entuziastų būriai - čia vyksta dešimtoji minėtų sričių technologijų paroda „Sprendimų ratas 2017“.

Pirmąją miško, medžioklės, ir gyvulininkystės technologijų parodos „Sprendimų ratas“ dieną įteikti medaliai geriausiems eksponatams. Parodos rengėjai ir eksponatų vertinimo komisija šiemet atkreipė dėmesį ir į naujienų bei švietėjiškų žinių sklaidą - medalis įteiktas Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos redakcijai „Mano ūkis".

Parodos organizatoriai siekia nustebinti ir išrankiausius lankytojus: gausi šviečiamoji programa (net 21 seminaras), Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijų, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos ir kitos tematinės ekspozicijos, vietos bendruomenių produkcijos, tematinio turizmo maršrutai bei edukacinės programos, gyvūnų ir paukščių ekspozicijos bei galimybė susipažinti naujausiomis gyvulininkystės technologijomis.

Vyksta ASU Agronomijos, Miškų ir ekologijos bei Žemės ūkio fakultetų mokslininkų ir žemės ūkio specialistų konsultacijos.

Jūsų laukia ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) miškininkystės specialistai, kurie suteiks reikiamas konsultacijas  ne tik privačių miškų savininkams, bet visiems, suinteresuotiems miškų ūkio plėtra (miškotvarkos projektai, medynų tūrio ir kokybės vertinimas, biržių atrėžimas visų rūšių kirtimams, miško valdų matavimo GPS aparatu ir deklaravimo darbai, valdos ribinių linijų žymėjimas, valdų žemėlapių sudarymas, želdinimo projektų rengimas ir visų paraiškų pagal KPP  miškininkystės srities priemones pildymas).
Sukate galva, kaip galima sutaupyti pieno ūkyje? LŽŪKT gyvulininkystės specialistai atvykę su mobilia gyvulininkystės laboratorija taip pat kviečia susitikti parodoje ir aptarti Jums rūpimus klausimus, susipažinti su laboratorijos teikiamomis paslaugomis. Nemažai pieno ūkių savininkų jomis jau pasinaudojo (atsiliepimus galite skaityti čia).  Atvykite ir JŪS, nepasigailėsite.

©www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2017 m. spalis

Lietuvos artojų varžybos 2017: arimo meistrystės šventė
2017-07-13

Liepos 12 d. į Kėdainių rajoną skubėjo arimo aistruoliai ir puoselėtojai iš visos Lietuvos. Į tradicinę arimo meistrystės šventę sukvietė jos organizatoriai: Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir Lietuvos artojų asociacija.

Trylika arimo meistrų iš 10 savivaldybių (Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Pakruojo, Panevėžio, Pasvalio, Šalčininkų, Telšių rajonų ir Marijampolės savivaldybės) varžėsi dėl geriausiojo šalies artojo titulo.

Tradicinių plūgų grupėje rungėsi 6 artojai: debiutantas Panevėžio profesinio rengimo centro moksleivis Augustinas Vasiliauskas, jurbarkiškiai arimo entuziastai tėvas ir sūnus Stanislovas bei Tadas Marcinkai, Kėdainių profesinio rengimo centro moksleivis Paulius Čiupas, daugkartinis varžybų prizinių vietų laimėtojas Audrius Plerpa ir debiutantas iš Šalčininkų rajono František Pozniak.

Apverčiamųjų plūgų grupėje arė 7 artojai: kretingiškiai – daugkartinis čempionas Kazys Genčius ir kasmet geresnių rezultatų pasiekiantis Antanas Duoblys, Kėdainių krašto ūkininkams atstovavo Vilmantas Sereikis, LAMMC Joniškėlio bandymo stočiai – daugelio arimo varžybų nugalėtojas Vilius Tinteris, suvalkiečių artojų garbę gynė marijampolietis Mindaugas Vaišnys. Varžybose debiutavo Kaišiadorių r. Artojas Mindaugas Cikanavičius ir Telšių r. artojas Rolandas Usnys.

Kas tapo šalies geriausiais artojais ir kurie atstovaus Lietuvai kitąmet Vokietijoje vyksiančiose Pasaulio artojų varžybose? Žiūrėkite reportaže.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.ltwww.agroakademija.lt, 2017 m. liepa

Agrovizija 2017 – inovacijų forumas
2017-06-28

Prieš 11-ika metų gimusi žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija“ žemdirbius, mokslininkus, žemės ūkio specialistus ir agroverslo atstovus birželio 28–30 dienomis vėl sukvietė į būrį. Po atviru dangumi daugiau kaip 35 hektarų plote išsidriekusi parodos ekspozicija – vienas inovatyviausių renginių, skirtų agroverslui ir jo plėtrą skatinančiam mokslui, nes, mažėjant galimybėms didinti dirbamos žemės plotus, būtina intensyvinti žemės ūkio gamybą įdiegiant naujausias technologijas.

Būtent čia lankytojai gali susipažinti su perspektyviausiomis mūsų klimatinėmis sąlygomis auginamomis augalų veislėmis, iš arti „pačiupinėti“ augalų apsaugos produktų bei trąšų veiksmingumo bandymų rezultatus, įvertinti ekonomiškas ir naujausius standartus atitinkančias žemės ūkio mašinų technines galimybes, pasikonsultuoti su specialistais dėl Europos Sąjungos paramos programų įgyvendinimo, pašarų ruošimo, tyrimo ir šėrimo raciono sudarymo klausimais, įsitikinti dirvožemio tyrimų svarba ir nauda.

Lietuvos agrarinių ir miškininkystės mokslų centro Žemdirbystės instituto mokslininkai šiemet įrengė rekordiškai daug bandymų laukelių – net 700. Pirmą kartą parodos laukuose yra auginami lęšiai, lubinai ir pluoštinės kanapės. Taip pat demonstruojamos žieminių ir vasarinių kviečių, rapsų, miežių, avižų, rugių, cukrinių runkelių, bulvių, kukurūzų, žirnių, pupų, daugiamečių žolių veislės ir juos auginat naudoti nauji ir jau išbandyti kokybiški augalų apsaugos produktai bei trąšos.

Pirmą kartą parodos lankytojai gali stebėti sėjamųjų šou bei tradicinį reginį – purkštuvų varžytuves.

Itin gausi šviečiamoji programa: vysta seminarai aktualiais augalų apsaugos, klimato kaitos, dirvožemio derlingumo palaikymo ir kitais aktualiais klausimais.

Pasak organizatorių, inovacijų atsiradimą parodoje skatina pačių įmonių-dalyvių suinteresuotumas bei žemdirbių noras sužinoti daugiau. Dvigubai išaugusi paroda ir dalyvių iniciatyva bei neišsemiamos jų idėjos suteikia renginiui išskirtinumo, atspindint pagrindinę idėją – pristatyti naujausias technologijas perspektyviam ir konkurencingam Lietuvos žemės ūkiui.

Oper. Egidijus Vilkevičius, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2017 m. birželis

„Ką pasėsi ... 2017“ – pažanga, verslumas ir gamyba auga kartu
2017-03-31

Kovo 30–balandžio 1 d. Aleksandro Stulginskio universitete šurmuliuoja dvidešimt antroji tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...“. Prasidėjusi nuo kuklaus renginio, per du dešimtmečius paroda pakeitė savo struktūrą, išvaizdą ir šiandien sunkiai talpina visus norinčius dalyvauti. Ketinantiems apeiti visą parodą teks pamiklinti kojas – parodos plotas prilygsta 6 futbolo stadionams.

Savo gaminius čia pristato daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie kelis šimtus smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Per dvi dešimtys bendrovių atvyko iš užsienio – Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos. Sulaukta svečių iš 17 pasaulio šalių, tarp jų Brazilijos, Suomijos, Italijos, Vokietijos, Ukrainos.

Kaip ir kasmet, dešimt išskirtiniausių parodos eksponatų  apdovanoti parodos „Ką pasėsi...2017“ medaliais ir diplomais. Nugalėtojus išrinko parodos eksponatų vertinimo komisija, vadovaujama ASU Mokslo skyriaus vedėjo prof. dr. Egidijaus Šarauskio.

Parodos medalius ir diplomus šiemet pelnė: melžimo robotas „Monobox“ (UAB „GEA Baltics“), traktorius „Case IH Maxxum 125“ (UAB „Dotnuva Baltic“), teleskopinis krautuvas „Merlo TF 38.10-120“ (UAB „Rovaltra“), skystosios trąšos „Agrolinija – S“ (UAB „Biodinamika“), šiaudų mineralizacijos mikrobiologinis preparatas „Ruinex“ (UAB „Bioenergy LT“), augalų probiotikas „Plant Probiotic L101“ (UAB „Nord Organics“), šarnyrinis ratinis traktorius „New Holland T9.700“ (AB „Lytagra“), srutovežis „Euroliner 24000 TRS“ (UAB „Ivabaltė“), kombainas „John Deere T670“ (UAB „Dojus agro“), savaeigis purkštuvas „Horsch Leeb PT280“ (UAB „Audrokesta“).

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2017 m. kovas

Pasitikime pavasarį parodoje „Ką pasėsi... 2017“
2017-03-08

Artėjančios tarptautinės žemės ūkio parodos naujienas reportaže apžvelgia ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius doc. dr. Virginijus Venskutonis.

Parodoje „Ką pasėsi... 2017“ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai kviečia drauge planuoti verslo sėkmę. Apsilankę įstaigos stende (2 paviljonas), turėsite galimybę pasikonsultuoti visais Jums aktualiais klausimais, susipažinti su naujausiomis paslaugomis, pabendrauti su paslaugų kūrėjais. Jūsų lauks ūkio apskaitos, verslo ekonomikos, gyvulininkystės, augalininkystės, mokymų specialistai, pasiruošę suteikti reikiamas konsultacijas!

PVM mokėtojų DĖMESIUI! Neseniai startavusi išmanioji mokesčių administravimo sistema i.MAS vis dar kelia daug klausimų, o Jūs norite sužinoti atsakymus?

Kovo 31 d. (penktadienį) 11 val. ASU IV rūmų 204 aud. visus PVM mokėtojus, tarp jų ir labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių, asociacijų atstovus kviečiame ateiti į Konsultavimo tarnybos specialistų seminarą „Ūkio buhalterinės apskaitos ir mokesčių naujovės. i.MAS – viskas, ką turi žinoti ūkininkas“. Laukiame Jūsų. LŽŪKT kolektyvas

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt, 2017 m. kovas

 

Kartu mažinkime riziką darbe
2015-10-16

Lietuvos ūkininkų sąjunga (toliau – LŪS) visoje šalyje, įžvelgdama, kad žemdirbiams trūksta žinių darbuotojų saugos klausimais organizavo seminarų ciklą „Kartu mažiname ūkyje darbų saugai ir sveikatai kylančias rizikas“. Seminarai buvo organizuojami netradiciškai, pasitelkiant kolegų iš Airijos patirtį. Ūkininkai atskiruose šalies regionuose buvo kviečiami į nedideles diskusijų grupeles, tam, kad kiekvienas dalyvis turėtų galimybę išsakyti savo nuomonę, savo problemas ir kartu su kolegomis bei lektoriumi pabandytų rasti jų sprendimų būdus. Kiekviename šviečiamajame renginyje dalyvavo Valstybinės darbo inspekcijos atstovai, kurie apžvelgė teisės aktų reikalavimus, kartu su žemdirbiais diskutavo apie nelaimingus atsitikimus ūkyje bei prevencines priemones, kaip to išvengti. Kaip teigė seminarų organizatoriai, diskusija su kontroliuojančių institucijų atstovais visada būna vaisinga, aptariamos abejoms pusėms svarbios aktualijos, vystoma teigiama abipusė komunikacija. LŪS organizuotų seminarų išskirtinumas – praktinės išvykos į ūkį metu kiekvienas dalyvis galėjo įsijausti į darbo inspektoriaus ar darbų saugos specialisto vaidmenį – atlikti ūkio darbų saugos patikrą, pildant savo pastebėjimus specialiai parengtoje anketoje. Sakoma, kad geriausia mokytis iš svetimų klaidų.

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Įnovatyvios paslaugos įvertintos „Ką pasėsi 2015“ medaliu
2015-04-02

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) – jau daugiau nei 20 m. užima lyderės pozicijas žemės ūkio konsultavimo paslaugų rinkoje. Organizacijai gerus rezultatus pasiekti padeda jos tinklinė struktūra, apimanti visą Lietuvą – 46 rajonuose įkurti konsultavimo biurai, o centrinė būstinė įkurta geografiniame šalies centre – Akademijos miestelyje, Kėdainių rajone. Konsultavimo tarnyba 2015 m. pasitiko atsinaujinusi – su išgryninta misija, vizija, vertybėmis, kurios atsispindi naujojoje 2015–2018 m. strategijoje. Ji kurta remiantis modernia, sėkmingose pasaulio verslo įmonėse pripažinta misijų vadybos koncepcija. LŽŪKT misija susideda iš įsipareigojimų keturioms suinteresuotoms šalims – klientams, darbuotojams, mokslo ir inovacijų atstovams bei kaimo plėtros formavimo ir įgyvendinimo institucijoms. LŽŪKT direktorius dr. E. Makelis, kalbėdamas apie klientams skirtą strateginę kryptį, pabrėžė, kad pasirinktas ilgalaikės perspektyvos veiklos orientyras – kompleksinės paslaugos, sistemingai nukreiptos į visą ūkyje taikomą gamybos technologiją, didesnis paslaugų ir būtiniausių žinių prieinamumas elektroninėje erdvėje, naujų tiksliojo ūkininkavimo paslaugų kūrimas ir diegimas, elektroninių paslaugų ir programų plėtra, ūkyje taikomų technologijų ekonominė analizė ir gautų duomenų panaudojimas ūkio vadybiniams sprendimams priimti. „Didelis dėmesys bus skiriamas žemdirbių ir kaimo žmonių kompetencijų didinimui, konsultavimui, inovacijų kūrimui ir diegimui. Žemdirbiams ir kaimo verslininkams bus teikiamos paslaugos siekiant kuo efektyviau pasinaudoti Kaimo plėtros programos priemonių teikiama investicine ir kitokia parama.“, – sakė įstaigos vadovas. IKMIS tapo parodos „Ką pasėsi...2015“ laureatu LŽŪKT šalies ūkininkams pristato integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinę sistemą IKMIS, kurioje pristatomos 4 elektroninės paslaugos, skirtos žemdirbiams, konsultantams bei mokslo atstovams. Paslaugos sukurtos įgyvendinant ES Tausaus pesticidų naudojimo direktyvą ir strategiją, LR Augalų apsaugos įstatymą ir kitus teisės aktus. Prie sistemos galima prisijungti ir naudotis elektroninėmis paslaugomis per internetinį adresą www.ikmis.lzukt.lt arba per žemdirbiams skirtą portalą www.agroakademija.lt. IKMIS – tapo parodos „Ką pasėsi...2015“ laureatu. Prisijungę prie IKMIS, lankytojai operatyviai informuojami apie kenksmingų organizmų plitimą įvairių žemės ūkio augalų pasėliuose visuose Lietuvos rajonuose. Kas savaitę informaciją į sistemą suveda LŽŪKT rajonų biurų augalininkystės konsultantai, pagal mokslininkų parengtą metodiką stebintys pasėlius augalų vegetacijos metu. Išskirtinumas ir inovatyvumas – kenksmingų organizmų plitimo prognozės susijusios su meteorologiniais duomenimis ir su tam tikrais kompiuteriniais matematinių skaičiavimų moduliais. Tam tikslui įsigytos ir visoje Lietuvos teritorijoje pastatytos meteorologinės stotelės bei ligų ir kenkėjų plitimo prognozavimo kompiuteriniai moduliai, kurie fiksuoja ir į sistemą IKMIS teikia pagrindinių žemės ūkio augalų ligų ir kenkėjų pasireiškimo bei plitimo prognozę. Informacinėje sistemoje skelbiami augalų apsaugos produktų, ligų, kenkėjų ir piktžolių katalogai, padedantys greičiau atpažinti ligą ar kenkėją ir lengviau pasirinkti juos naikinančius Lietuvoje registruotus augalų apsaugos produktus. Sistemos vartotojai turės galimybę interaktyviu būdu konsultuotis su LŽŪKT specialistais ir rajonų biurų konsultantais dėl integruotos augalų apsaugos metodų taikymo. Kita svarbi sistemos sritis – ūkininkų, žemės ūkio konsultantų mokymų nuotoliniu būdu sistema, jų akreditacija ir pažymėjimų išdavimas. Informacinėje sistemoje jiems suteikiama galimybė gilinti žinias pagal 8 mokymų programas. Pageidaujantys dalyvauti mokymuose, gali pasirinkti mokymo būdą: auditorinius mokymus, tiesioginę mokymų transliaciją, elektroninių mokymų vaizdo įrašo peržiūrą, elektroninius mokymus realiu laiku. Visų mokymų programų dalyviai, išklausę dėstomą medžiagą, gaus kursų baigimo ar akreditacijos pažymėjimus. Sutaupomas laikas ir lėšos, nes mokymuose dalyvauti galima neišvykstant iš namų ar savo darbo vietos.

Oper. V. Juška, red. E. Mankutė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Du zuikiai – vienu šūviu
2014-09-25

Rugsėjo 19 d. UAB „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ laukuose (Mantviliškio k., Kėdainių r.) vyko žemdirbiams skirtas renginys – Respublikinės artojų varžybos ir kukurūzų diena. Jį organizavo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Lietuvos artojų asociacija ir Lietuvos agronomų sąjunga. Vienu šūviu nušauti du zuikius – pasimokyti iš geriausių šalies artojų ir įsigilinti į kukurūzų auginimo, pašarų ruošimo technologijas rinkosi žemdirbiai iš visos Lietuvos. Dėl geriausio 2014 m. vardo rungėsi 15 artojų iš Joniškio, Jurbarko, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Panevėžio, Pasvalio, Pakruojo, Rokiškio, Šilalės, Šilutės, Ukmergės rajonų. Jiems teko gana sudėtinga užduotis – arti nupjautų kukurūzų lauką. Daugelis artojų prisipažino, kad tai daro pirmą kartą. Taigi teko išlaikyti profesionalumo egzaminą. Šiais metais geriausiu jauniausiu artoju pripažintas Joniškio r. atstovas E. Utakis. Tradicinių plūgų grupėje pirmąją vietą užėmė Pakruojo r. atstovas A. Plerpa, antrąją – šilališkis A. Baublys, trečiąją – varžybose debiutavęs ukmergiškis R. Valeika. Apverčiamųjų plūgų grupėje ir vėl nenugalimas buvo kretingiškis K. Genčius, antrąją vietą iškovojo Pasvalio r. artojas E. Katkūnas, varžybose dalyvavęs pirmąjį kartą, trečiąją vietą laimėjo Pakruojo r. atstovas V. Janeliūnas. Kitoje kelio pusėje įsikūrusiame palapinių miestelyje šurmuliavo gyvulininkystės naujovėmis besidominantys renginio lankytojai. Jų laukė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai ir sėklomis bei technika prekiaujančių komercinių bendrovių atstovai. Buvo galima apžiūrėti 50 skirtingų kukurūzų veislių palyginimo bandymą, pasikonsultuoti, susipažinti su technikos ir pašarų ruošimo technologijų naujovėmis.

„Manau, kad sujungę du renginius lankytojams suteikėme daugiau naudingos informacijos, apimančios visą ciklą, vykstantį žemės ūkio gamybos procese, – taisyklingą arimą, sėją, kukurūzų priežiūrą, pašarų ruošimą ir kt. Renginio laikas buvo skirtas maksimaliai perteikti žinioms“,– sakė renginio organizatoriams vadovavusi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Butkienė.

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Agrovizija 2013: aštuntasis sezonas
2013-07-18

Parodoje „Agrovizija 2013“ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos klientai ir besidomintys naujausiomis žemės ūkio kompiuterinėmis programomis žemdirbiai domėjosi specialistų sukurta kompiuterine ūkių valdymo programa „e-GEBA“, kuriamomis integruotos augalų apsaugos informacinės sistemos paslaugomis.

Oper. Vaidas Juška, red. Erika Mankutė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Žemės ūkis – vienas iš rizikingiausių ekonominės veiklos sektorių
2012-11-06

Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, žemės ūkis – vienas iš rizikingiausių ekonominės veiklos sektorių. Čia patiriama 1,7 kartus dažniau nelaimingų atsitikimų ir 3 kartus dažniau – mirtinų. Žemės ūkyje nustatoma 13 proc. visų šalyje diagnozuojamų profesinių ligų, kurių daugumą lemia ilgametis darbas su triukšmą ir vibraciją skleidžiančia technika. O ES statistika skelbia, kad kas 3,5 min. dėl nelaimingo atsitikimo darbe ar nuo su darbu susijusios ligos miršta žmogus. Už tokių statistinių duomenų pernelyg dažnai slypi žmonių tragedijos. Kaip sakoma, prevencija yra geriau už pasekmių šalinimą, tad žemės ūkio bendrovių, ūkininkų atstovai spalio 23 d. buvo pakviesti į konferenciją „Bendromis jėgomis mažinkime riziką darbe“. Konferencijoje VDI specialistai dalyviams pristatė naująją kampaniją, skatinančią darbdavių ir darbuotojų bendradarbiavimą mažinant riziką darbe, bei su ASU, LŪS, LŽŪKT specialistais dalijosi gerąja patirtimi bei patarimais. Įvykusi konferencija – tai tęsinys šių metų konsultacinės prevencinės akcijos, kurią rugsėjo–spalio mėnesiais VDI, bendradarbiaudama su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biurais, vykdė žemės ūkio įmonėse. Akcijos metu inspektoriai intensyviau konsultavo, atliko prevencinius tikrinimus.

Oper. Vaidas Juška, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Agrovizija 2012: septintasis sezonas
2012-07-02

Po atviru dangumi daugiau kaip 12-os hektarų plote išsidriekusi „gyva“ „Agrovizija 2012“ ekspozicija skirta tiems, kuriems ūkininkavimas yra verslas, todėl per penkias dešimtys agroverslo įmonių pristatė tai, kas šiuo metu pažangiausia augalininkystės, augalų apsaugos bei žemės ūkio technikos srityje. Išskirtinumo parodai suteikė LAMMC žemdirbystės instituto mokslininkų organizuojami seminarai, kur buvo galima susipažinti su naujais mokslo pasiekimais, pasikonsultuoti su mokslininkais, žemės ūkio specialistais. Nešališkas konsultacijas teikė ir Konsultavimo tarnybos specialistai, pristatę kompiuterinės programos e-GEBA vieną iš 4 modulių – Augalininkystės ūkio valdymo programą.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Agrovizija 2011: šeštasis sezonas
2011-04-11

Prieš šešerius metus gimusi žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija“ žemdirbius, mokslininkus, žemės ūkio specialistus ir agroverslo atstovus vėl sukvietė į būrį. Būtent čia lankytojai galėjo susipažinti su perspektyviausiomis mūsų klimatinėmis sąlygomis auginamomis augalų veislėmis, iš arti „pačiupinėti“ augalų apsaugos produktų bei trąšų veiksmingumo bandymų rezultatus, įvertinti ekonomiškas ir naujausius standartus atitinkančias žemės ūkio mašinų technines galimybes, čia pat pasikonsultuoti su savo srities specialistais. Pasak organizatorių, ši paroda išaugo dvigubai, o įgyta patirtis ir dalyvių iniciatyva bei neišsemiamos jų idėjos suteikia renginiui išskirtinumo, atspindint pagrindinę idėją - pristatyti naujausias technologijas perspektyviam ir konkurencingam Lietuvos žemės ūkiui. Parodoje dalyvavo daugiau kaip 50 agroverslo įmonių, atvyko apie 7 tūkstančius lankytojų, sulaukta ir svečių iš Suomijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Airijos.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Kaip paruošti techniką žiemai
2010-12-02

Pasibaigus derliaus nuėmimo sezonui, reikėtų nepamiršti atlikti mašinų techninės priežiūros darbus ir jas paruošti žiemai. Blogai paruošta mašina nukenčia nuo korozijos. Pirmiausia patartina techniką sutvarkyti: nuvalyti susikaupusius pelus, šiaudus, augalų masės likučius ar purvą. Tuomet imamasi kitų paruošiamųjų darbų. Apie  tai – reportaže.
Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė
© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt


NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

pasaru-tyrimo-baneris

nuotoliniai mokymai

Ukininko-patarejas

http://www.jonavosgrudai.lt/lt/


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2020 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos