VIDEONAUJIENOS > APSKAITA IR MOKESČIAI

APSKAITA IR MOKESČIAI
Pridėtinės vertės mokesčio naujovės
2019-07-15

Įprastai juridinio asmens mokestinis laikotarpis yra kalendorinis mėnuo, o fizinio asmens – kalendorinis pusmetis, tačiau šie nustatyti laikotarpiai gali būti keičiami į kitokį mokestinį laikotarpį. Štai nuo liepos 1 d. įsigaliojo nauja nuostata, jog juridiniai vienetai, kurių metinės pajamos neviršija 300 000 eurų, gali taikyti kalendorinio ketvirčio mokestinį laikotarpį. Yra ir daugiau pridėtinės vertės mokesčių naujovių, pvz., PVM mokestinio laikotarpio nustatymo taisyklės ir i.SAF pasikeitimai nuo š. m. liepos arba atvirkštinis PVM mobiliesiems telefonams, planšetėms, nešiojamiesiems kompiuteriams ir standiesiems diskams. Apie tai išsamiau informuoja Edita Kiuberienė, LŽŪKT vyresnioji buhalterinės apskaitos specialistė.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2019 m. liepa

 

Mamos ir dukros tandemas: natūralūs grožio produktai ir gamtos išsaugojimas
2019-03-04

Verslais užsiimančios moterys neabejoja: verslas – rizikos sinonimas, todėl, siekiant įgyvendinti svajonę, baimės užuomazgas reikia vyti šalin. Biržuose natūralios kosmetikos parduotuvę  įkūrusios mama ir dukra džiaugiasi, kad  nei dėl abejonių savo jėgomis, nei dėl vyraujančių stereotipų nenuvijusios verslo minčių šalin. Sėkmė, anot jų, priklauso nuo užsispyrimo ir noro, kurio moterims tikrai nestinga. O kai dar verslo apskaitą tvarko patyrę Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Biržų r. konsultantai, tai galima užsiimti savo tiesioginiu darbu – pelningu verslu. Apie verslo pradžią ir ateities planus kalbamės su mažosios bendrijos „Mokarda“ vadove Diana Bertule.

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©www.lzukt.lt;www.agroakademija.lt, 2019 m. kovas

Nauja pajamų mokesčio deklaracija GPM313 ir su ja susiję pakeitimai
2018-02-06

Nuo 2018 metų reikės pildyti naują mėnesinę pajamų mokesčio deklaracijos formą GPM 313 vietoje pernai teiktos FR0572. Joje bus deklaruojamos A klasės išmokos. Papildomai reikės įrašyti B klasės išmokas, nuo kurių įmonė išskaičiavo gyventojų pajamų mokestį arba sumokėjo jį iš savo lėšų. Darbdaviai, kurie pagal darbo sutartį turi dirbančių darbuotojų, nepriklausomai nuo to, ar mokėjo kokias nors deklaruotinas išmokas, ar ne, deklaraciją privalo pateikti Valstybinei mokesčių inspekcijai kas mėnesį iki kito mėnesio 15 dienos.
Pirmą kartą nauja deklaracija bus teikiama deklaruojant 2018 m. sausio mėnesio pajamas ir gyventojų pajamų mokestį. Deklaracijos teikiamos tik elektroniniu būdu per Valstybinės mokesčių inspekcijos elektroninio deklaravimo informacinę sistemą. Daugiau informacijos – reportaže.
Jei turite klausimų dėl apskaitos tvarkymo, mokesčių paskaičiavimo ar deklaravimo, kreipkitės į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybą.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. vasaris

Mokesčių aktualijos: „Sodros“ įmokos nuo minimalios mėnesinės algos
2018-01-24

Nuo 2018 m. sausio 1 dienos pasikeitė minimali mėnesinė alga ir siekia 400 eurų.  Už darbuotojus, kurie per mėnesį uždirba mažiau nei 400 eurų, bus mokamos papildomos įmokos. Daugiau – reportaže.
J
ei turite klausimų dėl apskaitos tvarkymo, mokesčių paskaičiavimo ar deklaravimo, kreipkitės į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybą.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2018 m. sausis

ŪADT – tvariam Europos žemės ūkio ir kaimo vietovių vystymuisi
2017-10-17

Europos Bendrijų bendroji žemės ūkio politika – didžiausių ES išlaidų sritis, kurios subsidijų pavidalu skiriamos gamybai ar kaimo plėtrai, todėl labai svarbūs kiekvienos šalies ūkių apskaitos duomenys. Lietuva, tapusi Bendrijos nare, taip pat privalo teikti duomenis į ES Ūkių apskaitos duomenų tinklą (ŪADT). Dvi dienas pirmą kartą Lietuvoje viešėję Europos Komisijos (EK) Žemės ūkio direktorato ŪADT analitikai Eva Nagy ir Piotras Bajekas (Piotr Bajek) domėjosi praktinių respondentinių ūkių duomenų rinkimu, lankėsi  už duomenų rinkimą Lietuvoje atsakingose įstaigose – Lietuvos agrarinės ekonomikos institute, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje – bei anykštėnų ūkiuose.
Apie vizitą plačiau paskaityti galite perskaityti čia.
Informaciją apie įvairių Lietuvos rajonų respondentinių ūkių duomenų apžvalgą rasite čia.
Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2017 m. spalis

Ką turėtų žinoti ūkininkai, patys deklaruojantys pajamas?
2017-04-10

Pasibaigus mokestiniam laikotarpiui, iki kitų metų, einančių po mokestinio laikotarpio, gegužės 1 dienos, metinę pajamų deklaracijos GPM308 formą privalo pateikti žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai:

1. Ne PVM mokėtojai, kurių pajamos iš žemės ūkio veiklos, gautos iš gyventojų ar šaltinio užsienio valstybėje per mokestinį laikotarpį viršijo 3000 eurų.

2. PVM mokėtojai. PVM mokėtojais įsiregistravę žemės ūkio veiklą vykdantys gyventojai, nepriklausomai nuo iš žemės ūkio veiklos gautų pajamų sumos dydžio, turi deklaruoti gautas žemės ūkio veiklos pajamas be PVM.

Deklaruoti pajamas privalo ne tik ūkininkai, įregistravę ūkį Ūkininkų ūkio registre, bet ir žemės ūkio veikloje bendrai dalyvaujantys (ūkininkas, jo sutuoktinis (-ė), ūkininko partneris (-iai)) gyventojai, kurie uždirbtų pajamų iš žemės ūkio veiklos pasiskirstymą turi aptarti jungtinės veiklos (partnerystės) ar kitoje sutartyje / susitarime. Tokiu būdu, kiekvienas partneris gautas pajamas (pajamų dalį) bei joms tenkančią išlaidų dalį atskirai privalo apskaičiuoti ir deklaruoti kalendoriniams metams pasibaigus, iki kitų metų gegužės 1 d., mokesčių administratoriui pateikdamas gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją.

Daugiau patarimų ūkininkams, patiems deklaruojantiems pajamas, išgirsite reportaže. Konsultuoja LŽŪKT Jonavos r. biuro ekonomikos konsultantė Asta Gaižauskienė.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt

Red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius, 2017 m. balandis

PVM mokėtojų dėmesiui – pokyčiai ūkio apskaitoje!
2017-01-01

Prieš 3 mėnesius startavo išmanioji mokesčių administravimo sistema – i.MAS,  kuria siekiama perkelti apskaitos duomenis į elektroninę erdvę, užtikrinti sąžiningą verslo konkurenciją, didinti mokesčių mokėtojų pajamų apskaitymą ir mokesčių surinkimą. Ką svarbu žinoti visiems PVM mokėtojams? Apie tai – reportaže.

Neatidėliokite paskutinei dienai! Kviečiame visus PVM mokėtojus, tarp jų ir labai mažas, mažas ir vidutines įmones, asociacijas kreiptis į Konsultavimo tarnybos ūkio apskaitos ir ekonomikos konsultantus dėl apskaitos tvarkymo paslaugos. Jums pasiruošę padėti akredituoti konsultantai, dirbantys visų šalies rajonų centruose įsikūrusiuose Konsultavimo tarnybos biuruose. Laukiame Jūsų!

Oper. Egidijus Vilkevičius, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Verslo sėkmė – tvarkinga apskaita
2014-01-10

Dažnai sakoma, kad sėkmingo ūkio garantas – tvarkingai vedama apskaita. Ūkio apskaitą būtina tvarkyti žemdirbiams, ketinantiems ir besinaudojantiems Europos Sąjungos ar nacionaline parama, norintiems gauti banko paskolą ir kt. Tai žinodami ūkininkai samdosi buhalterius arba kreipiasi į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ūkio apskaitos konsultantus, kurie šioje sityje dirba daugiau nei 20 metų. Konsultavimo tarnyba žengia inovatyvių IT sprendimų žemės ūkiui keliu – per pastaruosius metus ūkininkams sukurtos ir pristatytos 3 kompiuterinės programos „e-GEBA“ dalys (Augalininkystės, Gyvulininkystės, Ekonomikos), o šiais metais ir ketvirtoji – Buhalterijos dalis. „e-GEBA“ Buhalterija – unikali buhalterinės apskaitos ir finansų valdymo programa – lengvai valdoma, patogus ūkinės veiklos duomenų įvedimas, greitas jų apdorojimas bei sisteminimas. Galimybė duomenis filtruoti, grupuoti, analizuoti, programos dėka galima rengti reikiamas finansines ataskaitas.

Oper. V. Juška, red. E. Mankutė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

Apskaita – sėkmingo verslo pamatas
2011-12-16

Ūkio veiklos buhalterinę apskaitą privalo tvarkyti visi ūkį įregistravę gyventojai ir gaunantys ar pretenduojantys gauti paramą iš valstybės ar Europos Sąjungos fondų. Esant dideliam gyvulių ar žemės ūkio produkcijos judėjimui ūkyje, nuolat keičiantis buhalterinės apskaitos reikalavimams, ūkininkai dažnai ieško specialistų pagalbos, tačiau visuomet pravartu pačiam žinoti Lietuvos mokesčių politiką. Siekdama stiprinti žemdirbių ir kitų žemės ūkio subjektų gebėjimus tvarkyti ūkinės veiklos buhalterinę apskaitą, Konsultavimo tarnyba drauge su partneriais vykdo Europos Sąjungos finansuojamą projektą „Ūkinės veiklos buhalterinės apskaitos kompetencijų ugdymas“.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt

ŪADT kūrimas ir įgyvendinimas 2010 metais
2010-12-31

Kiekviena Europos Sąjungos valstybė privalo teikti duomenis į Ūkių apskaitos duomenų tinklą, kuriame kasmet kaupiama 80 tūkst. respondentinių ūkių duomenys. Jie atspindinti prekinę produkciją gaminančių ūkių veiklą ir naudojama bendrajai Europos Sąjungos žemės ūkio politikai įgyvendinti. Už šios informacijos surinkimą ir sisteminimą Lietuvoje atsakingi Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt


NAUJIENŲ PRENUMERATA
* Privatumo sąlygos


 

uadt

 

baneris_5


© VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, 2010–2019 m.
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę ir grafinę informaciją, videomedžiagą naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti, platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Naudojimo taisyklės
* Privatumo sąlygos