Gyvulininkystė

Galvijininkystė

Norint gauti daug ir kokybiškos galvijininkystės produkcijos, labai svarbu pasirinkti tinkamas galvijų veisles, laikymo būdą, sudaryti optimalų racioną, gaminti kokybiškus pašarus. Technologijos sparčiai žengia pirmyn, atrandama vis naujų priemonių pagerinti galvijų mitybą, užtikrinti sveikatingumą, tuo pačiu pagaminti daugiau kokybiškos produkcijos. Šiame skyriuje rasite rekomendacijų, naujų veterinarijos ir zooinžinerijos technologijų, padėsiančių pelningai šeimininkauti galvijininkystės ūkiuose.


Plačiau

Kiaulininkystė

Kiaulininkystė visą laiką buvo antroji gyvulininkystės šaka, turinti senas ūkininkavimo tradicijas. Jos reikšmė artimiausiais dešimtmečiais tik didės, nes kiaulienos suvartojimas didėja ir pasaulyje, ir ES, ir Lietuvoje. Šiame skyriuje rasite informacijos apie kiaulininkystės šaką Lietuvoje ir pasaulyje, susipažinsite su pažangiausiomis kiaulių veisimo, auginimo, laikymo, šėrimo technologijomis, sužinosite apie mėsos gamybą ir kokybę, kaip spręsti gamtosaugos problemas.


Plačiau

Bitininkystė

Bitininkaujant svarbu pažinti bites, kuo daugiau žinoti apie jų prigimtį ir įpročius, iš anksto numatyti darbus, juos planuoti ir taip išvengti netikėtumų. Darbų bityne netrūksta visus metus. Sudėtinga juos tiksliai suskirstyti, tačiau kiekvienam pravartu žinoti, ką ir kuriuo metu patartina atlikti. Kiekvienas darbas turi savitumų, kurie reikalauja patirties. Kas vienam aišku ir suprantama, kitam bitininkui gali būti mįslė ar iš vis nežinoma, todėl būtina dalintis žiniomis ir patirtimi.


Plačiau

Kiti ūkiniai gyvūnai

Kaime gyvenantys ir ūkine veikla besiverčiantys žmonės augina ne tik galvijus, kiaules, bet ir kitus ūkinius gyvūnus: avis, ožkas, arklius, triušius, kailinius žvėrelius ir kt. Čia rasite informacijos apie jų auginimo, laikymo ypatumus.

Vis daugiau dėmesio Lietuvoje skiriama paukštininkystei. Portalo skaitytojai pageidavo informacijos, skirtos paukščių augintojams. Atsižvelgdami į tai, skelbsime ir jiems naudingus straipsnius.


Plačiau

Maisto ir pašarų sauga

Lietuvai tapus ES nare, šalies gyvulininkystė veikia stipriomis konkurencijos sąlygomis, todėl produkcijos kokybė ir rentabilumas – svarbiausi veiksniai, lemiantys šios žemės ūkio šakos plėtrą. Tai ypač svarbu ūkininkams, norintiems sėkmingai konkuruoti su ES šalių žemdirbiais. Maisto kontrolė turi atitikti šiuolaikinius reikalavimus, būti nuosekli, užtikrinti aiškų produktų kelią nuo gamintojo iki vartotojo. Maisto saugumą ir gyvulių sveikatą ūkiuose daugiausia nulemia išaugintų ir paruoštų pašarų, geriamojo vandens kokybė, higienos sąlygos. Apie visą tai rasite šiame skyriuje.


Plačiau

Bandymai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biurų konsultantai, remdamiesi Europos šalių konsultavimo tarnybų patirtimi bei Lietuvos mokslo darbuotojų rekomendacijomis, atlieka parodomuosius bandymus ūkininkų ūkiuose.

Šie bandymai sukėlė didelį žemdirbių susidomėjimą. Žemdirbiai galėjo akivaizdžiai įsitikinti žemės ūkio mokslo naujovių nauda savo ūkių sąlygomis. Bandymai buvo demonstruojami lauko dienų, seminarų, kitų renginių metu.


Plačiau

Videoinformacija

Gyvulininkystė
Veršinga... ar ne?
Trukmė: 06:45
Žiūrėta:  181