Gruodžio 09 d., šeštadienis | 23

Europos medis – 400 metų skaičiuojantis Dunino ąžuolas

LŽŪKT informacija
2022-04-04

Tradiciškai kasmet rengiamame Europos medžio konkurse išrinktas ir 2022 metų Europos medis. Surinkęs 179 317 balsų šį titulą šiemet iškovojo net 400 metų skaičiuojantis Dunino ąžuolas, augantis pirmykštės Belovežo girios pakraštyje, Przybudki podlaskie regione, Lenkijoje.

Šiuo ąžuolu žavisi ne tik vietiniai žmonės, bet ir turistai, besilankantys šioje Lenkijos vietovėje, vadinamoje Europos Visento regionu. Jis kartu yra ir įkvėpimas daugeliui menininkų. Ąžuolas stebina kiekvieną sezoną – tiek vegetacijos metu, tiek ir tada, kai demonstruoja belapes, paslaptingai išlinkusias šakas. Videomedžiagą apie paslaptingąjį ąžuolą žvilgterėkite čia.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Antrąją vietą nedideliu atsilikimu iškovojo Konks Banket miško ąžuolas Ispanijoje, trečiasis liko Didysis Korko ąžuolas Portugalijoje.

Europos metų medžio konkurso tikslas – pabrėžti senų medžių reikšmę gamtos ir kultūros pavelde, kuris nusipelno mūsų globos ir apsaugos. Skirtingai nuo kitų konkursų, Europos metų medžio konkurse skiriamas dėmesys ne grožiui, dydžiui ar amžiui, o medžio istorijai ir jo ryšiui su žmonėmis. Ieškomi medžiai, kurie tapo platesnės bendruomenės dalimi, siekiama pabrėžti žmogaus ir medžio bendrystę, medžių svarbą Europos gamtos ir kultūros paveldui.

Nuo 2011 m. organizuojamas konkursas sulaukia vis didesnio susidomėjimo. Kasmet dalyvaujančių didėja: nuo 5 konkurso pradžioje iki 15 kandidatų šiemet (konkurso pradžioje buvo 16 kandidatų, tačiau Tugenevo ąžuolas iš Rusijos dėl prasidėjusio karo nedalyvayja konkurse). Organizatoriai tikisi, kad konkursas išplis ir šalyse už Europos ribų.

Visus konkurse dalyvavusius medžius ir jų istorijas pamatysite čia

Parengta pagal https://www.treeoftheyear.org