Gruodžio 07 d., antradienis | 21

Minima Miškininko diena: beveik 30 pramogų miške

LŽŪKT informacija
2021-09-07

© LŽŪKT nuotr.

VĮ Valstybinių miškų urėdija (VMU) kviečia drauge švęsti Miškininko dieną ir apsilankyti šiai progai skirtuose renginiuose. O jų įmonės regioniniuose padaliniuose visoje Lietuvoje rugsėjį suplanuota beveik 30 – nuo stumbriukų krikštynų, elnių baubimo seansų, pėsčiųjų ir dviračių žygių iki grybų rinkimo varžytuvių.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

„Miškininko diena – svarbiausia metų šventė visiems miškininkams. Tradiciškai ją minime kartu su visuomene – džiaugiamės, kad visi renginiai yra labai laukiami ir sutraukia neabejingus gamtai ir miškui žmones“, – sako VMU direktorius Valdas Kaubrė.

Miškininko diena kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį, tačiau visuomenė renginiuose kviečiama dalyvauti jau nuo rugsėjo 9 dienos Veisėjų regioniniame padalinyje aplankant informacinį centrą, eksponuojamą parodą „Girios aidas“ 50 metų kartu ir žiūrint dokumentinį filmą „Sengirė“.

Visą rugsėjį kartu su urėdijos miškininkais dalyviai galės pasigrožėti pažintiniais takais, giriomis, išgirsti pasakojimus apie juos, dalyvauti ekskursijose pėsčiomis ir dviračiais, edukacinėse programose. Bus galima aplankyti ir informacinius kai kurių VMU regioninių padalinių centrus, apžiūrėti jų ekspozicijas arba praleisti dieną girininkijoje ir sužinoti, ką kasdien veikia miškininkai, t. y. pagyventi miško ritmu.

Visuomenė kviečiama dalyvauti ir grybų rinkimo čempionate, kuris vyks Labanoro girioje (Švenčionėlių regioniniame padalinyje) rugsėjo 14 d. Dar viena unikali pramoga – pasiklausyti elnių baubimo miške. Tai bus galima padaryti VMU Joniškio, Jurbarko, Prienų, Anykščių, Šilutės ir Ukmergės regioniniuose padaliniuose.

Norintieji sužinoti, kaip nuo sėklos užauginamas medelis, laukiami Raseinių regioniniame padalinyje organizuojamoje edukacinėje programoje „Iš kur atsiranda miškas“, kuri vyks Žaiginio medelyne netoli Raseinių. Kretingos padalinys taip pat kviečia į ekskursiją po medelyną. Gyventojai, šeimos su vaikais kviečiami prisidėti ir prie ilgametės stumbriukų krikštynų tradicijos Pašilių stumbryne.

Į renginius būtina registruotis. Registraciją į renginius vykdys nurodyti kontaktiniai asmenys. Išsamesnę informaciją, kontaktus ir renginių programą rasite čia. O kad džiaugtis gamta būtų saugu ir malonu visiems, renginių organizatoriai prašo dalyvių laikytis socialinio atstumo bei dažnai dezinfekuoti rankas.

Pagal VMU, Aplinkos ministerijos informaciją

Dėl Jums reikalingos informacijos ir paslaugų kreipkitės į LŽŪKT rajonų biurų konsultantus.