Kovo 29 d., penktadienis | 24

Pluoštinių kanapių auginimo priežiūros 2022 metais Lietuvoje apžvalga

2022-12-08

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr. iš Tomo Mažeikos ūkio, Agroakademija.lt

Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Augalininkystės tarnyba), vykdydama pluoštinių kanapių auginimo priežiūrą, iš 674 pluoštinių kanapių laukų iš viso paėmė 451 mėginį tetrahidrokanabinolio (toliau – THC) kiekiui nustatyti. Laboratorinių tyrimų rezultatai parodė, kad 2022 m. augintose kanapėse THC koncentracija nebuvo didesnė nei leistina 0,2 proc. riba.

Verslo ekonomika. Straipsnių vidus

Šiais metais 165 pluoštinių kanapių augintojai deklaravo 5504,11 ha šių pasėlių, t. y. apie 15 proc. daugiau nei pernai. Pluoštinių kanapių augintojų skaičius palyginti su 2021 m. sumažėjo apie 8 proc.

2022 m. auginta 17 pluoštinių kanapių veislių. Didžiausi plotai buvo apsėti ʽFinolaʼ (3379,36 ha), ʽHenolaʼ (690,68 ha), ʽFutura 75ʼ (367,38 ha), ir ʽUso-31ʼ (237,48 ha) veislių pluoštinėmis kanapėmis. Išsamią informaciją apie pluoštinių kanapių pasėlių plotus pagal veisles ir ištirtus mėginius rasite Augalininkystės tarnybos interneto svetainėje.

Taip pat primename, kad vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos pluoštinių kanapių įstatymo 3 straipsnio 3 dalimi galima auginti tik įtrauktas į Bendrąjį žemės ūkio augalų rūšių veislių katalogą kanapių veisles ir sėti tik sertifikuotą pluoštinių kanapių sėklą, atitinkančią Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro patvirtintus Aliejinių ir pluoštinių augalų privalomuosius kokybės reikalavimus.

„Šiais metais Seimo Kaimo reikalų komitetas pritarė Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūloma išplėsti pluoštinių kanapių auginimą Lietuvoje, – sako Augalininkystės tarnybos Augalų dauginamosios medžiagos skyriaus vedėja Marija Alechnovič. – Projekte rojekte numatyta, kad nuo 2023 m. sausio 1 d. bus leidžiama auginti pluoštinių kanapių veisles, kuriose THC kiekis yra ne didesnis kaip 0,3 proc. Taip pat numatoma mokslinių tyrimų institutams, mokslo ir studijų institucijoms pluoštines kanapes selekcijos tikslais ir kitais moksliniais eksperimentiniais tikslais leisti auginti ir uždaruose gruntuose.“

Agroakademija.lt rekomenduoja pažiūrėti:

Auginu pluoštines kanapes: patirtis ir realizacija

BNS informacija