Gegužės 09 d., ketvirtadienis | 24

Europoje bandoma technologija, siejanti žemės ūkį su saulės energijos gamyba

2024-04-26

Saulės energijos naudojimas žemės ūkyje. BayWa r.e nuotr.

Daugėjant gyventojų ir didėjant energijos poreikiams, skubiai reikia naujų įžvalgų apie žemės naudojimo efektyvumą.Vokietijos bendrovė „BayWa r.e.“ iš ES LIFE programos gavo 6,5 mln. eurų finansavimą. Pinigai iki 2027 m. bus panaudoti 6 projektams įgyvendinti 5 šalyse, kuriose žemės ūkis siejamas su saulės energijos gamyba.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Visi šeši projektai yra pirmieji arba reikšmingi žingsniai į priekį tam tikrose rinkose. Glaudžiai bendradarbiaudama su ES atstovais, žemės savininkais ir vietos bendruomenėmis, Vokietijos bendrovė siekia sukurti komercinę technologiją „Agri-PV“ ir įrodyti, kad tai yra veiksminga prisitaikymo prie klimato kaitos strategija Europoje auginant vaisius ir javus.

Pirmaujanti „Agri-PV“ technologija

Bendrovės specialistai padėjo įrodyti, kad „Agri-PV“ naudinga dideliuose plotuose auginant vaisius. Pagal EU LIFE ADAPT-PV programą Prancūzijoje, Ispanijoje ir Nyderlanduose įgyvendinant tris naujus projektus, siekiama didinti atsparumą klimato kaitai, taikant naujovišką finansavimo modelį, kai pasėlių apsauga ir ekologiškos saulės energijos gamyba derinama tarpusavyje.

Tuo metu dar trijuose projektuose, įgyvendinamuose Vokietijoje, Ispanijoje ir Italijoje, bus nagrinėjami būdai, kaip padidinti „Agri-PV“ technologijos pritaikymo galimybes auginant tradicinius žemės ūkio augalus, tokius kaip vasarinius ir žieminius kviečius, bei sojas ar migdolus.

Daugėjant gyventojų ir didėjant energijos poreikiams, skubiai reikia naujų įžvalgų apie žemės naudojimo efektyvumą. Įgyvendindama projektą, bendrovė ieško būdų, kaip „Agri-PV“ gali padėti ūkininkams sumažinti CO2 išmetimą žemės ūkyje.

Dr. Stephanas Schindele, „bendrovės produktų valdymo skyriaus vadovas, komentavo: „Šiais šešiais projektais, įgyvendinamais penkiose šalyse, skatiname naujoviškų „Agri-PV“ technologijų taikymą rinkoje. Tik tada, jei ūkininkavimo, aplinkosaugos ir energetikos sektoriai dirbs kartu, galėsime sėkmingai prisitaikyti prie klimato kaitos ir iki minimumo sumažinti anglies dvideginio kiekį žemės ūkio procesuose.“

Vertė Saulius Zagorskis (LŽŪKT), agroakademija.lt informacija