Liepos 17 d., trečiadienis | 24

Apskaitos skaitmenizavimas. Kur šiandieną yra LŽŪKT?

Rasa Glebavičienė
LŽŪKT vyresnioji buhalterinės apskaitos specialistė
2024-01-12

Viena iš populiaresnių šios dienos temų skaitmenizavimas. Tai plati sąvoka, apimanti nemažai industrijos sričių. Trumpiau sakant, tai procesas, kuriuo atsisakome fizinės informacijos, ją pergeneruojame elektroninėje erdvėje. Daugybė išorinių procesų, inovacinių sprendimų yra pagrįsti skaitmenizavimu, todėl verslas imasi pokyčių ir ieško sprendimų, kaip pritaikyti savo veiklos procesus prie sparčiai augančių technologijų. Skaitmenizacija ypač svarbi apjungiant finansų apskaitos valdymo procesus, gerinant jų efektyvumą. Kur šioje srityje šiandieną esame mes, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba?

Finansų apskaitos procesų skaitmenizavimo nauda

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Finansų apskaitos procesų skaitmenizavimas turi daugybę naudos. Pirmiausia, duomenų tikslumas. Skaitmeninės sistemos leidžia greičiau ir tiksliau apskaičiuoti, analizuoti, tvarkyti finansinius duomenis.

Antra,duomenų saugumas. Elektroninės sistemos apsaugomos slaptažodžiais ir kitomis saugumo priemonėmis, o tai padeda išvengti duomenų praradimo ar neteisėtos prieigos prie jų.

Trečia, duomenų prieinamumas. Skaitmeniniai duomenys gali būti pasiekiami iš bet kurios geografinės padėties, kur tik yra prieiga prie interneto ryšio.

Be to, automatizuoti procesai sumažina žmogiškųjų klaidų riziką, na ir, žinoma, skatina mažinti popieriaus naudojimą, taip prisidedant prie aplinkosaugos, tvarumo sistemos kūrimo.

Skaitmeninė transformacija LŽŪKT

Skaitmeninė transformacija sparčiai vyksta ir LŽŪKT finansų apskaitos veikloje. Ieškome racionalių sprendimų, būdų, kaip skaitmenizuotis tvariai, tai yra atsisakyti popierinių dokumentų, taupyti laiko sąnaudas ir mažinti rankinio darbo, pritaikyti esamus ir kuriamus technologinius įrankius optimizuodami kuo daugiau apskaitos procesų.

Šiuo metu realizuojame pirminių apskaitos dokumentų skaitmenizavimą, duomenų nuskaitymą, saugų jų archyvavimą elektroninėje erdvėje. Suteikiame visas galimybes LŽŪKT klientams dokumentus pateikti be fizinio kontakto. Juos klientai gali siųsti elektroniniu paštu ar naudotis mobiliąja aplikacija, fotografuoti iš bet kurios lokacijos ir siųsti tiesiogiai į LŽŪKT. Šis procesas yra paprastas ir nereikalauja daug pastangų, be to, užtikrina dokumentų saugumą.

Gautas elektroninis dokumentas skaitmenizuojamas ir automatiškai perkeliamas į elektroninį archyvą bei apskaitos programą.

LŽŪKT glaudžiai bendradarbiauja su išorinėmis institucijomis, bankais, turi visas technologines galimybes perduoti ar gauti reikalingus apskaitos duomenis, dokumentus be fizinio kontakto, automatizuotai. Mokestinės ataskaitos taip pat sugeneruojamos ir teikiamos valstybinėms institucijoms automatizuotai. Turime galimybę LŽŪKT klientams pasinaudoti banko išrašų automatizavimu, tai yra atsisakyti teikti popierinį banko išrašą, o sudarant sutartį su banku, gauti jo išrašus automatizuotai, tiesiogiai į LŽŪKT apskaitos programą.

Apskaitos programos funkcijos yra visiškai automatizuotos ir pritaikytos finansinei apskaitai nuo pirminių apskaitos dokumentų iki finansinių ataskaitų formavimo. Apskaitos programoje integruoti mainai iš įvairių ūkio šakų programos modulių, tokių kaip augalininkystė, gyvulininkyste, ekonomika. Tai ypač svarbu klientui, norinčiam efektyviai, naudingai valdyti savo ūkio veiklos duomenis.

Turime galimybę, esant poreikiui, pačiam klientui bet kuriuo paros metu elektroniniu būdu jungtis prie apskaitos programos, matyti savo ūkio veiklos procesus, analizuoti rezultatus, atsisiųsti, išsisaugoti reikiamas ataskaitas ar dokumentus.

Taigi, kur šiandieną esame mes, LŽŪKT? Šiandien esame neatsiejama skaitmenizavimo proceso dalis, žengiame sparčiu žingsniu inovacijų keliu, keliame iššūkius ir reikalavimus sau – taip augame, tobulėjame ir siekiame geriausių rezultatų sau ir mūsų klientui. Jei turite klausimų, susisiekite su mumis.