Birželio 22 d., šeštadienis | 24

Finansinės apskaitos karuselė sukasi. Kas naujo?

Kiekvieno verslo ašis – finansai, tvarkomi tinkamai ir atsakingai. Bene kasmet gegužės 1-oji atneša pasikeitimų buhalterinės apskaitos srityje. Kokios naujienos šiemet?

Apie naujus finansinės apskaitos pokyčius kalbamės su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Buhalterinės apskaitos skyriaus vadove Zita Sinickiene ir buhalterinės apskaitos paslaugų vadove Rita Dabkuviene.

Drauge su specialistėmis diskutavome apie buhalterinės apskaitos naujoves, kurios aktualios ūkininkams, ypač smulkių ūkių šeimininkams, ir gyventojams, vykdantiems žemės ūkio veiklą.

Išvada viena – nesvarbu, ar ūkininkai smulkūs ar ne, bet pasirinkę apskaitą tvarkyti dvejybinio įrašo būdu savo ūkio duomenis mato kaip ant delno. Žinoma, būtina duomenis įgalinti. Šiuolaikinio buhalterio vienas pagrindinių gebėjimų – kliento istorinius finansinius duomenis paversti į protingus ateities ūkio ar verslo valdymo sprendimus.

Tad kviečiame savo ūkio finansus patikėti tik profesionaliems buhalteriams, kad būtumėte visada ramūs ne tik dėl tvarkingų dokumentų, bet turėtume su kuo pasitarti ir dėl ūkio plėtros galimybių.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2022 m. gegužė