Liepos 14 d., sekmadienis | 24

Atvirai ir aiškiai. #5 žieminių ir vasarinių augalų priežiūra: tręšimas, augalų apsauga, veislių atsparumas ligoms, šiaudų apdirbimas po derliaus nuėmimo

Praėjusią tinklalaidę kalbėjome, kad pasėliams laibai trūksta kritulių – juokavome, kad reikia pagalbos iš aukščiau. Na ir ką, gyvenimas parodo, kad maldos kartais būna išklausytos. Šią savaitę lietaus sulaukė praktiškai visa Lietuva – vienur mažiau, kitur – gausiai.

Šiandien ir vėl lankomės ūkininko Dainiaus Venckaus ūkyje, kur su projekto „Atvirai ir aiškiai“ komanda aptarėme aktualijas žieminių bei vasarinių augalų pasėliuose – tręšimą, augalų apsaugą, diskutavome apie veislių atsparumą ligoms. Netgi nusikėlėme į šiek tiek tolimesnį laikotarpį – darbus po derliaus nuėmimo, šiaudų mineralizaciją bei dirvožemio tyrimus.

Savo įžvalgomis dalijosi projekto „Atvirai ir aiškiai“ komanda: LŽŪKT Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro augalininkystės specialistė Milda Šniukaitė, „Tradecorp“ produktų konsultantė Jūratė Ruminienė, „Rapool-Ring“ atstovybės Baltijos šalyse produkto vadovė, atsakinga už aliejines ir ankštines kultūras Antanina Ušinskienė, „Adama“ produktų plėtros vadovas Baltijos šalims dr. Remigijus Peleckis, UAB „Audrokesta“ pardavimų vadybininkas Jonas Žebrauskas ir LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2023 m. gegužė