Gruodžio 02 d., šeštadienis | 23

50 arų darbo ir džiaugsmo

Manoūkis.lt informacija
2021-12-22

Eglė ir Julius Stašauskai viename iš mažiausių šeimos ūkių, 50 arų sklype, be cheminių trąšų ir augalų apsaugos priemonių augina daržoves, uogas, vaisius ir gėles, kurių pakanka ne tik sau, bet ir ištikimiems klientams.

Prieš kelerius metus Stašauskai, įsigiję seną sodybą su 50 a sklypu, iškeitė gyvenimą Kaune į Saviečių kaimą Kėdainių rajone. „Abu su vyru esame kilę iš kaimo ir niekada neįsivaizdavome savo gyvenimo dėžutėje – norėjome kartu su vaikais būti arčiau gamtos, turėti savo kiemą su daržu ir sodu“, – pasakoja Eglė.

BASF. Havas Media. Straipsnių vidus. Derlingoms kelionems

Moteris visada norėjo šviežio natūralaus skonio maisto, kad duodama vaikams braškę, nejaustų sąžinės priekaištų dėl galimo šalutinio cheminių medžiagų poveikio.

Iš pradžių naujakuriai augino daržoves ir vaisius šeimai, puošė sodybą gėlynais, o likusį žemės sklypą nuomojo ūkininkams. Išaugintą daržovių perteklių išdalydavo draugams, kurie pasiūlė išaugintas gėrybes ne dovanoti, o parduoti. Atsiradus didesnei jų paklausai, Stašauskai visą 50 a sklypą skyrė ekologinei žemdirbystei, pradėjo auginti daržoves, prekiauti šviežiu derliumi ir iš jų pagamintais produktais.

Kad būtų patogiau ir draugai matytų, kuo augintojai verčiasi, Eglė socialiniame tinkle sukūrė grupę „50 arų. Darbo ir džiaugsmo“. Tad tokiu būdu žmonės sužinotų apie jų auginamas daržoves. Žiniai plintant iš lūpų į lūpas, užsisuko pirkėjų ratas...

Darbų ratas sukasi visus metus

„Darbai ūkyje vyksta visus metus – jei pasibaigia darbai daržuose ir šiltnamiuose, toli gražu jie nesibaigia virtuvėje. Tada prasideda darbymetis: verdamos uogienės, pagardai, džiovinamos daržovės ir prieskoninės žolelės, kuriami prieskonių mišiniai, gaminami užkandukai – trapukai, daržovių traškučiai“, – pasakoja ūkininkė.

Pasibaigus darbams virtuvėje (maždaug lapkričio pabaigoje), prasideda Stašauskų pagamintų produktų kalėdinė prekyba, jai pasibaigus (maždaug sausį), seka kitų metų planavimo ir pasiruošimo darbai.

Skaitykite daugiau manoūkis.lt