Kovo 05 d., antradienis | 24

„Agritechnica“ keičia ūkininkavimo ateitį (I)

Lapkričio viduryje lankytojams iš viso pasaulio duris atvėrusi didžiausia žemės ūkio technikos paroda „Agritechnica 2011“ pristatė pažangiausias technologijas ir inovacinius sprendimus, pakeisiančius ūkininkavimo ateitį.

Paroda vėl stebina augančiu ekspozicijos plotu, kuris šiemet didžiausias per visą parodos rengimo istoriją – į jį sutilptų apie 60 futbolo aikščių, o norint apžiūrėti visus eksponatus, tektų nužingsniuoti per 80 kilometrų. Techniką ir technologijas eksponuoja 15 proc. daugiau kompanijų nei prieš dvejus metus – beveik 2 700 dalyvių iš 48 valstybių. Su inovacijomis susipažino per 350 tūkst. lankytojų. Tai rodo, kad žemės ūkio sektorius auga ir tampa šio amžiaus strategine šaka.

Pasak parodos organizatorių, kitais metais laukiama dar daugiau ir dalyvių, ir lankytojų, nes argumentai žemės ūkio technikos gamybai plėsti nenuginčijami: daugėja gyventojų, auga bioenergijos poreikis. Lankytojams pristatyta daugiau kaip 300 inovacijų, iš kurių 41 pasipuošė Vokietijos žemės ūkio organizacijos medaliais (2 aukso, 39 sidabro).

Oper. Vaidas Čižauskas, red. Ramunė Sutkevičienė

© www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt