Liepos 14 d., sekmadienis | 24

„Agrovizija 2024“ – agrofestivalis, kur susirenka žemės ūkio verslo profesionalai ir entuziastai (su fotogalerija)

2024-06-19

Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis džiaugėsi, kad paroda tradiciškai vyksta būtent šiame rajone.

Birželio 19–21 d. žemės ūkio verslo profesionalams ir entuziastams tikra šventė – keturioliktą kartą rengiama viena didžiausių žemės ūkio technologijų ir inovacijų parodų Lietuvoje „Agrovizija 2024“. Paskaitos, diskusijos ir pokalbiai ekspozicijose, agrosektoriaus naujienos ir tendencijos, demonstracijos ir susitikimai su agroprofesionalais. Laukia trys karštos visomis prasmėmis dienos, nepaisant grėsmingos orų prognozės.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Tai viena didžiausių žemės ūkio technikos ir technologijų parodų Lietuvoje, norintiems susipažinti su žemės ūkio technologijomis, išvysti ateities sprendimus arba pasiklausti mokslininkų pranešimų. Ir ne tik. Tai ir viena iš geriausių mokslo populiarinimo iniciatyvų Lietuvoje plačiajai visuomenei. Renginį kasmet aplanko per septynis tūkstančius lankytojų.

Kas antrus metus vykstančioje parodoje pristatomos inovatyvios auginimo technologijos, žemės ūkio technika, aktualiausios žemės ūkiui temos bei naujausios augalų veislės ir žemės ūkio mokslo žinios. „Daugiau su mažiau“ – jau ne pirmus metus skambantis parodos šūkis. Daugiau maisto elementų dirvožemyje? Didesnis derlius ir mažiau išlaidų? Tikrai TAIP.

„Mūsų žemdirbiai jau suprato, kad efektyvumas ir veikla darnoje su aplinka yra raktas į sėkmę, indėlis į ateities kartų ūkininkavimą, tačiau dirbant tik tradiciniais metodais to pasiekti sunku. Judėti progreso keliu įmanoma tik pažangiai ūkininkaujant ir taikant inovatyvius sprendimus. Pagrindinis žemės ūkio tikslas – išmaitinti žmoniją – tačiau svarbu ir tai, kokia kaina jo siekiame? Džiaugiuosi, kad ši tema tampa dažna žemės ūkio sektoriaus parodų ir renginių leitmotyvu. Su mažiau galima pasiekti daugiau“, – teigė žemės ūkio ministras K. Navickas.

Parodoje pristatomos praktiškai pritaikomos technologijos, geroji žemės ūkio praktika, naujausi augalų apsaugos sprendimai, perspektyviausios veislės ir moderniausia technika, pritaikyta Lietuvos sąlygoms. Šių metų 30 ha parodos plote galima apžiūrėti net 568 bandomuosius laukelius, prisistato daugiau nei 30 įmonių.

Be jau tradicinių šalies laukų augalų – žieminių ir vasarinių rapsų, kviečių bei miežių – buvo galima pamatyti ir retesnių augalų – burnočių, sorų, sorgų, dygminų. Lankytojams buvo pristatytos naujausios miglinių bei pupinių žolių ir javų veislės, šiais metais į parodos bandomuosius laukelius sugrįžo ir tradiciniai Lietuvos augalai linai.

Ekspertų pranešimai ir seminarai

Parodos lankytojams parengta gausi šviečiamoji programa, kur pranešimus skaito ir diskutuoja įvairių sričių ekspertai. Šiemet daug dėmesio skirta dirvožemio temai, kuris yra maisto, pluošto auginimo ir kitų žiedinės ekonomikos išteklių pagrindas, taip pat kalbėta apie tvarias žemės ūkio sistemas, bioorganinės kilmės atliekų panaudojimą žemės ūkyje, subalansuotą dirvožemio valdymą, agromiškininkystės tendencijas, naujausių technologijų taikymą žemės ūkyje.

Daug diskusijų, forumų apie ūkininkavimą Žaliojo kurso kontekste, inovatyvių ir skaitmeninių sprendimų svarbą.

Technikos demonstracijos ir šou

Parodoje vyksta jau tradicija tampančios žemės ūkio technikos demonstracijos ir pasirodymai (šou). Šiųmetėje parodoje – purkštuvų ir skutikų pasirodymai.

Paroda vyksta Kėdainių r. Dotnuvos seniūnijoje, netoli Akademijos. Programa yra čia https://agrovizija.lt/programa/

Organizatoriai – „CropLife Lietuva“ ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centras.

Agroakademija.lt informacija, renginio akimirkas užfiksavo Egidijus Vilkevičius