Liepos 14 d., sekmadienis | 24

Ar esate įsitikinę turimos sėklos ūkine verte?

Kad nukulti grūdai – dar ne sėkla, žino kiekvienas žemdirbys. Juk po derliaus nuėmimo sėklinių grūdų džiovinimas, valymas ir daigumo nustatymas – pirmieji sėklos ruošimo proceso darbai.

Ar esate įsitikinę turimos sėklos ūkine verte? Jei dvejojate, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba turi naują pasiūlymą – pradėkite sėją užtikrintai išsitirdami ūkinės sėklos gyvybingumą bei daigumą pagal vokišką technologiją greitai ir aiškiai.

Įstaigos laboratorijoje per tris dienas galite sužinoti turimos ar perkamos ūkinės sėklos daigumą ir dygimo energiją, deformuotas šaknis ar mirusias sėklas: kviečių, kvietrugių, rugių, miežių, avižų, pupų, žirnių, sojų, rapsų, garstyčių, aliejinių ridikų ir saulėgrąžų.

Į Konsultavimo laboratoriją reikia pristatyti ne mažiau 0,5 kg sėklų ėminio, kuris turi būti paimtas iš tipinės aruodo vietos. Labai svarbu, kad sėklos būtų ne daugiau 15 proc. drėgnumo, švarios, nebeicuotos, supiltos į popierinius armedžiaginiusmaišelius.

Sėklų ėminį į laboratoriją galima pristatyti patiems (Stoties g. 7, Akademija, Kėdainių r.) arba siųsti per kurjerį. Taip pat sėklų ėminį galima pristatyti į Konsultavimo tarnybos biurą, tuomet konsultantai pasirūpintų jo išsiuntimu į laboratoriją. Beje, rudens sezonui taikoma speciali kaina – 49 Eur + PVM. Pristačius 5 ėminius ir daugiau, taikoma 10 proc. nuolaida.

Taigi, nedvejokite – greitai, objektyviai ir tiksliai LŽŪKT laboratorijoje įsitikinkite pasirinktų sėjai sėklų kokybe, kad atėjus laikui dėl to nesuktumėte galvos. Išsamiau žiūrėkite video.

LŽŪKT vyr. chemikė Rugilė Bukauskienė, vyr. red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius.

© www.lzukt.lt; www.agrokademija.lt, 2024 m. liepa