Gegužės 19 d., sekmadienis | 24

Atvirai ir aiškiai: technologinių klaidų prevencija augalininkystės ūkiuose

Pastebima, kad augalininkystės ūkyje pasiekti maksimalių derliaus rezultatų dažnai sutrukdo technologiniuose procesuose padarytos klaidos, kaip antai pasirinktos netinkamos žemės ūkio augalų veislės, augalų mitybos ar apsaugos produktai, jų panaudojimas ne laiku ar netinkamomis sąlygomis. Sakoma, kad velnias slypi detalėse, bet jas tikrai galima pašalinti ir pasiekti geresnių ūkio rezultatų.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba kartu su įmonėmis „Tradercorp“, „Rapool“, „Adama“ susivienijo bendram tikslui ir sukūrė projektą – kėdainiškio Dainiaus Venckaus ūkyje vykdys gamybinį edukacinį bandymą, kuriame bus demonstruojama visa ūkyje taikoma technologija – nuo dirvožemio tyrimų iki derliaus nuėmimo. Gamybinis bandymas vykdomas vasarinių miežių, kviečių ir pupų pasėliuose. Taip pat bus pateiktos įžvalgos ir iš žieminių rapsų pasėlio.

Svarbiausius ūkio technologinius procesus planuojama filmuoti, kurti tinklalaides iš laukų. Birželį numatyta lauko diena, kurioje bus pristatytas bandymas, pasidalinta patirtimi – klaidomis ir pasiteisinusiais sprendimais.

Tinklalaides kviečiame stebėti portale agroakademija.lt ir netrukus pasirodysiančiame specializuotame interneto puslapyje.

Šioje tinklalaidėje svečiuojasi Antanina Ušinskienė, Rapool-Ring atstovybės Baltijos šalyse produkto vadovė, atsakinga už aliejines ir ankštines kultūras, Jūratė Ruminienė, „Tradercorp“ produktų konsultantė, Remigijus Peleckis, „Adama“ produktų plėtros vadovas Baltijos šalims, ir Erika Mankutė, LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovė.

© www.lzukt.lt, www.agroakademija.lt, 2023 m. balandis