Liepos 24 d., trečiadienis | 24

BASF „Bandymų virtuvę“ papildo rapsų pavasarinio ir rudeninio augimo reguliatorių bandymai

BASF Agro Lietuva informacija
2024-02-23

BASF nuotr.
Kiekvieni metai žemdirbiams atneša naujus išbandymus ir remtis praėjusių sezonų praktikomis darosi vis mažiau patikima. Būtent dėl to BASF nuolat investuoja į inovatyvių ir esamų augalų apsaugos sprendimų bandymus. Susipažinkite su šių metų „Bandymų virtuvė“ aktualiais tyrimais.

Šiais metais „Bandymų virtuvė“ buvo papildyta rapsų augintojams itin aktualiais tyrimais: rapsų pavasarinio ir rudeninio augimo reguliatorių bandymais. Kaip ir kiti portale esantys tyrimai, jie buvo atlikti vietos sąlygomis – tokiomis pačiomis, kaip dirba Lietuvos žemdirbiai.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

Kaip pasakoja BASF produktų vadovas Tomas Karkazas (nuotr.): „Siekdami kuo greičiau spręsti visiems žemdirbiams opias problemas, kasmet atliekame daugybę augimo reguliatorių, herbicidų, fungicidų bandymų ir monitoringų Lietuvoje. Mums jie ilgą laiką teikė be galo vertingą informaciją, tačiau norime ja pasidalinti ir su ūkininkais – lengvai suprantamu rapsų nuotraukų palyginimo formatu. „Bandymų virtuvėje“ nugula visų svarbiausių mūsų tyrimų rezultatai, kuriuos pamatyti galima vizualiai.“

„Bandymų virtuvės“ tikslas – palyginti rinkoje esančius produktus ir surasti efektyviausias jų normas bei produktų kombinacijas. Nuolat bandome atrasti balansą tarp mažiausios priemonės normos ir didžiausio efektyvumo – tai ne tik padeda sutaupyti žemdirbiams, bet ir apsaugo dirvožemį bei gruntinius vandenis nuo cheminio disbalanso.“ – pasakoja Tomas Karkazas.

„Bandymų virtuvės“ rezultatai kiekvienam žemdirbiui padės ne tik pasirinkti tinkamiausią augalų apsaugos produktą, bet ir geriau pažinti savo ūkyje auginamas veisles, jų poreikius. Aktyviai ruošiantis naujam sezonui tai itin svarbu – palyginus populiarių purškimui naudojamų priemonių poveikį, bus lengviau sukurti sėkmingą veiksmų planą. Portale taip pat galima rasti kitos vertingos informacijos, pavyzdžiui, rapsų bandymuose pateikiamas augalų aukštis, fomozės išplitimo lygis, rapsų derliaus priedai.

Tomas Karkazas teigia, kad bandymų rezultatai žemdirbius tikrai gali nustebinti – kartais jie net paneigia nusistovėjusius įsivaizdavimus. „2023 m. rudeninių ir pavasarinių augalų augimo reguliatorių bandymų rezultatai atskleidė, kad tam tikri rinkoje esantys sprendimai praktiškai nesiskyrė nuo nepurkštų variantų. Kai kurioms augimo reguliavimo priemonėms nepavyko sutrumpinti kūgelio, nors toks poveikis buvo žadamas, o kartais viena veiklioji medžiaga turėjo itin silpną efektą, lyginant su kelių medžiagų kombinacijomis. Būtent tokie pastebėjimai, ruošiantis naujam sezonui, žemdirbiams labai svarbūs.“ – pasakoja Tomas Karkazas.

BASF agronomų komanda nuolat bando identifikuoti Lietuvos žemdirbiams aktualias problemas, o jų atsiranda kiekvienais metais. Pastebėjus sprendimo reikalaujančius reiškinius – atliekamas tyrimas ir kuriami nauji sprendimai, geriausiai atitinkantys dabartinį poreikį. Tai nesibaigiantis ciklas. „Bandymų virtuvė“ taip pat yra tęstinis projektas, tad portalas javubandymai.lt kasmet bus papildomas naujais duomenimis – kviečiame su jais susipažinti.

Bandymų virtuvė video.

Jei turite klausimų, susisiekite su Tomu Karkazu tel. +370 655 04 162 arba el .p. [email protected]