Birželio 16 d., pirmadienis | 25

Gedas Špakauskas Jaunųjų ūkininkų forume – ateitis prasideda nuo drąsos investuoti į pokytį

Kviečiame į pažintį su inovacijas drąsiai diegiančiu Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) prezidiumo nariu, vicepirmininku ir Pakruojo LŪS skyriaus pirmininku Gedu Špakausku.

Gedas – antros kartos žemdirbys, ūkininkauti pradėjęs nuo tėvų padovanotų 30 ha ir šiandien valdantis per 300 ha ūkį, kuriame kiekvienas sprendimas grįstas tiksliu planavimu, technologijomis ir atsakomybe.Šis interviu – ne tik apie nuosavą ūkį, įdomios įžvalgos, atviri atsakymai apie:

  • ūkio strategiją ir ilgalaikes investicijas
  • Europos Sąjungos paramą ir jos įtaką augimui
  • technologijas, kurios keičia žemės ūkį
  • įsipareigojimus sau ir kitiems
  • klaidų pamokas ir žvilgsnį į agrosektoriaus ateitį

„Ūkio pažanga priklauso ir nuo to, kiek jis linkęs pasinaudoti ES investicine parama. Tai labai svarbu. Reikia būti drąsiems“, – sako Gedas Špakauskas.

Tai pokalbis apie sprendimus ir pasirinkimus, apie vizionierišką požiūrį, kuris gali keisti ne tik vieno žmogaus ūkį, bet ir visą požiūrį į žemės ūkį Lietuvoje.

Videoreportažas parengtas Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai įgyvendinant projektą „Jaunųjų ūkininkų forumas“. Projektas finansuojamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.

Vyr. red. Ramunė Sutkevičienė, oper. Egidijus Vilkevičius
© www.lzukt.lt; www.agrokademija.lt, 2025 m. birželis