Gegužės 21 d., antradienis | 24

IKMIS 2021 ruduo. Pasėlių stebėjimas – situacija Kelmės rajone

LŽŪKT Kelmės r. biuro augalininkystės konsultantas Juozas Zaturskas kviečia apsilankyti kalvotos Žemaitijos regione, Kelmės rajone. Rajonas priklauso Vakarų Lietuvos zonai, kurioje vyrauja banguotas (59,8 proc.) ir lyguminis reljefas (apie 28,5 proc.). Labai kalvotų ir kalvotų plotų nedaug, atitinkamai 2,6 ir 9 proc. Rajone vyrauja priemoliai (40,9 proc.), priesmėliai (37,8 proc.) ir apie 12 proc. smėlių.

Kokį išsivystymo tarpsnį šiuo metu pasiekę žieminiai rapsai ir kviečiai, kokios pasirinktos veislės ir sėjos technologijos, kokie Kelmės rajone esančios LŽŪKT meteorologinės stotelės duomenys ir dar daug klausimų, į kuriuos bus atsakyta reportaže.

Įdomu, kokia pasėlių situacija regionuose? Rekomenduojame apsilankyti Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų sistemoje IKMIS. Galėsite susipažinti ir įvertinti, kaip visoje Lietuvoje pasiruošę žiemoti žiemkenčiai. O jei reikia konsultacijų, kviečiame įsivertinti žiemkenčių būklę su nepriklausomu Konsultavimo tarnybos augalininkystės konsultantu. Prisijunkite ir išbandykite.

Red. vyresn. augalininkystės specialistė Giedrė Masliukovienė, oper. Egidijus Vilkevičius
©
www.lzukt.lt; www.agroakademija.lt, 2021 m. spalis