Balandžio 20 d., šeštadienis | 24

Kontroliuojamas auginimas eilėmis, naudojant fiksuotus atstumus

LŽŪKT informacija
2022-04-05

Foto: Amazone
Bendrovė „Amazone“, bendradarbiaudama su bendrovėmis „Agravis“ ir „Schmotzer“, tiria naują žemdirbystės metodą, kai pasėliuose žemės ūkio augalai auginami fiksuotomis eilėmis, rašoma portale futurefarming.com.

Visi augalai, išskyrus javus, sėjami individualiomis eilutėmis su 50 cm tarpueiliais. Javai sėjami dvigubomis eilutėmis, bet taip pat 50 cm atstumu tarp eilučių. Tarpueiliuose galima auginti augalus kompanionus, kurie natūraliai palaiko pagrindinį pasėlį.

Priklausomai nuo sėjomainos, kitais metais eilutes galima perkelti 25 cm, kad pagrindinis pasėlis galėtų pasinaudoti prieš metus įsėtų augalų išankstinio tręšimo poveikiu.

Purškimas ir tręšimas

Augalų apsauga ir tręšimas dažniausiai atliekamas eilėse, naudojant juostinį purškimą arba Dropleg purkštukus, kai reikia didesnių dozių.

Kiekviena operacija atliekama naudojant RTK-GPS ir kameros valdymą. Be to, piktžolės naikinamos akėjant ir tarpueiliuose sėjant augalus kompanionus. Naudojant šiuos augalus laisvuose tarpuose tarp pagrindinių augalų, taip pat galima sumažinti vandens garavimą ir dirvos eroziją.

Atlikdamos kontroliuojamo auginimo eilėmis bandymus, trys bendrovės kartu išbando du skirtingus metodus: vienas iš jų skirtas didžiausiam derliui gauti, kai augalai kompanionai mažai konkuruoja, o kitas – biologinei įvairovei, kai taikomas mažesnio intensyvumo tręšimas ir augalų apsauga.

Vertė Saulius Zagorskis, LŽŪKT