Gegužės 19 d., sekmadienis | 24

Kviečiame į tarptautinę konferenciją „Sveikas dirvožemis – sveikam augalų derliui“ – laikas auginti žinias!

Dirvožemis yra gamtos kūnas, kuriame pilna gyvybės, nematomos mūsų akimis. Vis daugiau ūkininkų supranta, jog darni augalininkystė – tai kur kas daugiau nei sintetinių pesticidų ir trąšų naudojimas. Kokie turėtų būti priimti sprendimai siekiant pasiekti našų, rentabilų ir aplinkai draugišką rezultatą?

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) 2022 m. vasario 9–10 d. (trečiadienį–ketvirtadienį) 10 val. organizuoja nuotolinę tarptautinę konferenciją ūkininkams ir visiems, kurie neabejingi dirvožemiuose vykstantiems procesams, – „Sveikas dirvožemis – sveikam augalų derliui“. Kviečiame registruotis čia.

LŽŪKT su šalies žemdirbiais dirba beveik tris dešimtmečius, tad gali drąsiai teigti, kad gerai žino jų poreikius. Vienas jų – žinios ūkio technologijų srityje, ypač dirvožemio gerinimo klausimais. Tad siekdama, kad žemdirbius pasiektų naujausia Lietuvos ir užsienio šalių geroji mokslo, konsultantų ir praktikų informacija, organizuoja tarptautinį renginį, kuriame bus dalijamasi dirvožemio sveikatos bei derlumo valdymo klausimais. Plačiau apie konferencijos užmojus ir tikslus kalbiname Rimą Magylą, LŽŪKT Technologinių paslaugų skyriaus vadovą ir vieną iš konferencijos organizatorių. Pasak R. Magylos, beruošiant programą pavyko apjungti skirtingų šalių patirtį. Atsižvelgiant į klimato sąlygas ir ūkininkavimo kultūrą, pasirinktos šalys turi nemažai panašumų su Lietuva, tad sužinotą informaciją tikrai bus galima pritaikyti ir mūsų šalyje. Dviejų dienų nuotolinėje konferencijoje patirtimi dalinsis lektoriai iš Kanados, Jungtinių Amerikos Valstijų, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Belgijos ir Lietuvos.

Dalyvauti konferencijoje kviečiami žemdirbiai, mokslininkai, žemės ūkio ministerijos, žemės ūkio verslo įmonių atstovai, suinteresuoti klausytojai iš Lietuvos ir užsienio.

Konferencijos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja įmonėms, kurių dėka ši konferencija visiems jos klausytojams yra nemokama.

Pagrindinis technikos rėmėjas – UAB Väderstad.

Rėmėjai: Syngenta, Bioenergy LT, Bioversus, UAB Audrokesta, „East West Agro“ (EWA), kooperatyvas „Lietuviški javai“.

Informaciniai rėmėjai: „Mano ūkis“, www.agroakademija.lt

Kviečiame registruotis čia.