Gegužės 01 d., ketvirtadienis | 25

Maistinės bulvės – valgyti, o ne sodinti

2025-04-29

© Egidijaus Vilkevičiaus nuotr., agroakademija.lt

Įsigytos maistinės bulvės – tiek vietinės, tiek atvežtos iš kitų šalių – turi būti vartojamos tik maistui, o ne sodinimui. Sodinimui skirta tik sertifikuota bulvių sėkla, patikrinta Valstybinės augalininkystės tarnybos ar kitos šalies kompetentingos institucijos.

Buhalterinė apskaita. Horizontali. Straipsnių viduje.

„Bulvių augintojams gali atrodyti, kad pigiau yra sodinti savo ūkyje užaugintas ar įsigytas smulkios frakcijos maistines bulves, nei pirkti sertifikuotą sėklą. Tačiau svarbu suprasti, kad tai tik trumpalaikė taupymo iliuzija, kuri gali kainuoti labai brangiai, – perspėja Valstybinės augalininkystės tarnybos direktorius Jurij Kornijenko. – Dažnu atveju, karantininių kenkėjų požymių bulvių gumbuose nepastebėsite. Tik laboratoriniai tyrimai gali patvirtinti ar bulvėse nėra pavojingų bakterinių ligų sukėlėjų“.

Pasodinus neaiškios kilmės bulves galite ne tik kad nesulaukti tikėtino derliaus, bet ir išplatinti kenkėjus savo ūkyje – turėti užkratą bulvių laukuose, ant naudotos žemės ūkio technikos, sandėliavimo patalpose ir kt. Taip atsitikus, bus privaloma ne tik sunaikinti užkrėstą bulvių derlių, bet ir taikyti ilgalaikes fitosanitarijos priemones ūkyje. Daugiau apie bulvių karantininius kenkėjus ir jų biologiją skaitykite:https://vatzum.lrv.lt/lt/naujienos/karantininiai-bulviu-kenkejai-kuo-jie-pavojingi-ir-ypatingi/

Nepasiduokite klaidinančiai reklamai!

Internetiniuose skelbimuose dažnai siūlomos smulkios frakcijos bulvės pristatomos kaip „sėklinės“. Tokie pasiūlymai klaidina vartotojus ir kelia didelę riziką pasodinus tokias neaiškios kilmės bulves užkrėsti jūsų turimas gamybos vietas karantininiais kenkėjais – pavojingomis ligomis, sukeliančiomis augalų nykimą ar žūtį.

VAT informacija